Zimná dovolenka v Salamandra resort

Thumbnail
Kategórie:

Ste rodinne založení a najradšej sa oddávate snehovým radovánkam spolu so svojou rodinou? Alebo ste aktívny typ prahnúci po akčnejšej dovolenke?

Máme pre vás tip v oboch prípadoch!

V Salamandra resort nájdete všetko, čo na zimnú dovolenku potrebujete, či už cestujete vo dvojici, ako skupina, alebo plánujete rodinný pobyt. Súčasťou rezortu je štvorhviezdičkový hotel s kapacitou do 140 osôb, wellness centrom a gastronómiou na špičkovej úrovni.

Jednou z aktivít, ktorá k zime neodmysliteľne patrí je lyžovačka. Nie každý hotel má výhodu v tom, že sa nachádza len niekoľko metrov od zjazdovky, takže na svahu ste doslova za niekoľko minút. Hotel Salamandra**** ponúka úschovňu lyží a lyžiarok, kde si môžete po aktívnom dni všetky veci bezpečne odložiť.

Ďalším benefitom je dostupnosť rezortu. Najjužnejšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku si získava čoraz viac fanúšikov a to nielen medzi južnými regiónmi. Veď plnohodnotnú lyžovačku si môžete užiť už 1,5 hodiny od Bratislavy.

Zázemie štvorhviezdičkového hotela situovaného hneď pod svahom je vyhľadávaným miestom aktívnej dovolenky s rodinou. Malé deti obľubujú detský svah v spodnej časti kopca, kde si môžu cibriť svoje lyžiarske výkony aj s pomocou skúsených inštruktorov. Obľúbenou postavičkou je aj hotelový maskot Hugo. Pre „nelyžiarov“ dávame do pozornosti klzisko s umelým chladením. Nebojte sa, korčule vám radi požičajú, potrebovať budete už len odvahu ísť do toho! V prípade, že ani korčuľovanie nie je vašou šálkou kávy, prechádzka krásnou zimnou prírodou v okolí rezortu vám určite dobije baterky.

Horúcou novinkou v rezorte je novovybudovaný, luxusný chalet s kapacitou až 19 osôb. Nachádza sa v tesnej blízkosti hotela, priamo v areáli lyžiarskeho strediska Salamandra resort. Chalet je ideálnu voľbou pre všetkých, ktorí pre svoj pobyt vyhľadávajú súkromné prostredie horskej chaty. Dispozíciu a vybavenie chaletu ocenia predovšetkým väčšie skupiny, keďže ponúka 5 izieb rôznej veľkosti so samostatnou kúpeľňou a TV.  Dominantou priestoru je spoločná obývacia izba s kuchyňou a krbom, ktorý dotvára pohodovú, rodinnú atmosféru. Spustenie predaja je predbežne naplánované začiatkom decembra 2020. Nepremeškajte jedinečnú šancu zakúpiť si pobyt spojený s lyžovačkou už túto zimnú sezónu.

Lyžovanie

O vysokej kvalite lyžovania svedčia odborníkmi posúdené výborné parametre 1450 metrov dlhej zjazdovky. Optimálny sklon stredne náročnej zjazdovky so zaujímavým členením a absenciou strmých úsekov prináša zaujímavé vyžitie pre skúsených lyžiarov i začiatočníkov. Svojou severozápadnou orientáciou sa zaraďuje k úzkej skupine výnimočných slovenských zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort disponuje vysokokvalitným technickým vybavením a licencovaným personálom na prevádzkovanie a riadenie strediska. Moderná zasnežovacia technika kapacitne pokrýva výrobu technického snehu aj počas sezóny s nižším počtom mrazivých dní.

 • Severozápadne orientovaná, stredne náročná zjazdovka s dĺžkou 1450 m
 • Údolná stanica lanovky v nadm. výške 580 m n.m., prevýšenie zjazdovky 271 m
 • Moderná krytá 4-sedačková lanovka Doppelmayr s kapacitou 2400 osôb/hod
 • Zasnežovací systém YORK
 • Bezkontaktný turniketový systém SKI DATA
 • Zrekonštruovaný tajch slúžiaci ako zdroj na zasnežovanie a miesto pre oddych v letných mesiacoch

Cenník skipassov – TU. 

V lyžiarskom stredisku SALAMANDRA Resort sú pre vás k dispozícii:

 • Skiservis
 • Športový obchod
 • Požičovňa lyžiarskeho a snowboardového vybavenia
 • Lyžiarska škola
 • Občerstvenie
 • Lyžiarska záchranná služba

Lyžiarska škola – SNOWSPORTS ACADEMY

Zoznámte sa so školou, ktorá sa každým dňom a každou jednou lekciou snaží byť tou najkrajšou lyžiarskou a snowboardová školou na svete. Pre Vás, našich klientov, pre našich inštruktorov i partnerov. Pracujeme veľmi tvrdo, aby sme Vašu dôveru nesklamali a mohli sa prezentovať týmto spôsobom.

Lekcia u nás je predovšetkým o zábave. Váš úsmev, ako aj úsmev Vašich detí sú u nás vždy na prvom mieste. A ešte niečo je u nás samozrejmosťou! Oceňujeme pokrok našich klientov, predovšetkým detí. Tie sa po každej návšteve u nás môžu tešiť na krásny diplom, ktorý bude odmenou za ich snahu a zlepšenie.

Ak hľadáte tip na vianočný darček a radi by ste darovali skvelý zážitok, v ponuke hotela Salamandra nájdete darčekové poukážky rozdelené do rôznych kategórií, ktorými určite potešíte!

Podobné články