Podporte dobrú vec netradičnou manikúrou – #3zazivot

Thumbnail
Kategórie:

Kozmetická spoločnosť AVON v spolupráci s inšpiratívnou ženou Andreou Chaloupkovou prichádzajú v októbri, ktorý je mesiacom boja proti rakovine prsníka, s osvetovou kampaňou #3zazivot. Jej cieľom je šíriť povedomie o dôležitosti samovyšetrenia prsníkov, a to jednoduchou formou. Stačí si nalakovať 3 nechty inou farbou ako zvyšné, pretože práve metóda 3 prstov pomáha odhaliť nádorové ochorenie v rannom štádiu.

S nápadom prišla ešte minulý rok Andrea, ktorej diagnostikovali rakovinu prsníka v 31 rokoch. Popasovala sa s ňou a úspešne zvíťazila. Teraz prostredníctvom osvetovej kampane pripomína, aby ženy nezabúdali na samovyšetrenie prsníkov. V oblasti problematiky rakoviny prsníka sa dlhodobo angažuje aj AVON prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia. Prirodzene sa tak rozhodli podporiť tento rok Andreinu kampaň. Kde vznikla prvotná myšlienka priblížila samotná Andrea.

Andrea Chaloupkova

Muži majú Movember, fúzikmi tak podporujú boj proti rakovine prostaty a dávajú najavo, že im nie je ľahostajná prevencia. Mne chýbala podobná aktivita u žien. Niečo, čo by bolo na prvý pohľad viditeľné. Tak som prišla s nápadom nalakovať si tri nechty inak. Týždeň som to testovala na svojom okolí. Zaujalo to snáď každého. Reakcie byli rôzne (prečo som sa tak náhlila, alebo či mi došiel lak, keď mám nalakované len tri nechty) to bol však presne ten moment, kedy som získala priestor na vysvetlenie projektu – zdôraznenie samovyšetrenia, ktoré sa robí práve troma prstami. Do prvého ročníka sa zapojilo veľa žien a pár mužov. Je dôležité pripomínať prevenciu a to je hlavný cieľ #3zazivot.“

K iniciatíve sa pridali aj ambasádorky projektu AVON za zdravé prsia, a tiež viaceré známe slovenské influencerky ako Karolína Chomisteková, Katarína Balážiová, Jana Hrmová, Diana Hagerová, Lenka Tekeljaková či Tatiana Žideková a ďalšie, ktoré budú aktivitu komunikovať predovšetkým na sociálnych sieťach. Vyzývajú tak aj ďalšie ženy, aby podporili v priebehu októbra netradičnou manikúrou dobrú vec. Kampaň sa mi veľmi páči, je nápaditá a pritom efektívne a s humorom dokáže upriamiť pozornosť na dôležitú vec,“ vyjadrila svoje nadšenie ambasádorka projektu AVON za zdravé prsia Hana Overweter Rapantová. Pozitívny postoj zaujala aj ďalšia ambasádorka Kveta Horváthová: Na svoju účasť v tejto kampani som bez zaváhania prikývla preto, lebo si uvedomujem, že prevencia a včasná diagnostika je pri rakovine prsníka nesmierne dôležitá. Raz mesačne nám tých pár minút samovyšetrenia neublíži, práve naopak – môže nám zachrániť život!“

Ideálny čas na samovyšetrenie prsníkov je po skončení menštruácie, kedy sú prsia bez hormonálnych vplyvov a ľahšie sa vyšetrujú. Ak pri vyšetrení spozorujete akúkoľvek zmenu, neváhajte vyhľadať lekára.

Správny postup pri samovyšetrení pohmatom:

Vyzlečte sa po pás a postavte sa pred zrkadlo. Obe ruky voľne pripažte a na intenzívnom svetle skúmajte, či nepozorujete zmeny tvaru prsníkov a ich okolia, prípadne zdureniny, či pokožka nie je ako pomarančová kôra, alebo niektorá prsná bradavka nie je vtiahnutá dovnútra. Ak nemáte oba prsníky rovnako veľké, je to prirodzený jav.

Samovysetrenie prsnikov postup_1

Obidve ramená zdvihnite a pokračujte v predchádzajúcom pozorovaní tak, že sa pred zrkadlom pomaly otáčate sprava doľava a zľava doprava.

Samovysetrenie prsnikov postup_2

 

CELÝ POSTUP NA SAMOVYŠETRENIE NÁJDE PO KLIKNUTÍ TU!

 

AVON Pochod za zdravé prsiaSpoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 19 rokov v rámci projektu AVON za zdravé prsia. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom podujatia AVON Pochod za zdravé prsia. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,4 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.
O spoločnosti AVON AVON je spoločnosťou, ktorá je už viac ako 130 rokov synonymom krásy, inovácií, radosti a predovšetkým je spoločnosťou pre ženy. Pomáha ženám dosiahnuť finančnú nezávislosť, nájsť krásu v odvahe byť sama sebou, dokonalosť v sile pomáhať ostatným, a tak inšpirovať svet. AVON sa zaväzuje do roku 2030 pozitívne ovplyvniť životy 100 miliónom žien každý rok a pomôcť tak urobiť z tohto sveta lepšie miesto. Sľub #stand4her má za cieľ podporiť každého v AVON rodine v rámci troch priorít: Dostupná zárobková príležitosť, Sila krásy a Bezpečný a zdravý život. AVON využije všetku silu, aby splnil to, v čo verí. Medzi AVON výrobky patria dobre známe a obľúbené značky ako ANEW, mark., AVON TRUE, Planet Spa, Nutra Effects, Avon Care či Advance Techniques. Viac sa o spoločnosti a jej aktivitách, ako aj o výrobkoch AVON dozviete na www.avon.sk a Facebookovom profile Avon Slovensko.

Podobné články