ZAUJÍMAVÉ INŠPIRÁCIE PRE DOBRODRUŽNÉ POVAHY

Thumbnail
Kategórie:

Trávenie voľného času si každý predstavuje iným spôsobom. Vitajte v dobrodružnom svete, kde odhalíme fascinujúce tipy pre všetkých milovníkov escape rooms, únikoviek a mestských hier!

Pestré voľnočasové aktivity prinášajú bohatstvo zážitkov a prispievajú k celkovému rozvoju jednotlivca. Dôležitosť tejto myšlienky spočíva v zdôraznení významu rôznorodého spektra aktivít, ktoré si jednotlivec môže do svojho voľného času zahrnúť. Či už si niekto zvolí hranie videohier alebo sa radšej pohrúži do dobrej knihy, každá aktivita má svoje jedinečné benefity. Ak máte aktívnu a dobrodružnú rodinu, nezaháľajte – radšej si vyskúšajte populárne escape hry alebo mestské hry a strávte spolu nezabudnuteľné chvíle plné vzrušenia.

V našom článku sa ponoríme do sveta záhad a výziev, poskytujúc vám cenné tipy na zážitky z týchto nezabudnuteľných dobrodružstiev. Nový pohľad a tipy na svet tejto fascinujúcej formy zábavy, od strategických prístupov po originálne nápady na vlastné únikovky. Máme pre vás plný arzenál inšpirácií, ktoré vám pomôžu prekonať všetky výzvy a zažiť dobrodružstvo naplno. Pridajte sa k nám na cestu neustáleho objavovania a potešte svoju dobrodružnú dušu novými inšpiráciami a nápadmi.

 

Zážitková agentúra Zazito.ooo – najlepší darček je zážitok

Zazito.ooo má pre každú rodinu tú najlepšiu escape game. Môžete si zahrať v Divnom dome, ale aj v Divnej base či dokonca na kolesách Divného busu. A kto sa nebojí mysterióznych prvkov, Divné dúpä a pre tých najodvážnejších Resident Evil. O zimomriavky budete mať postarané! V exteriéri si môžu zahrať rodiny aj s menšími deťmi a zážitkovo im prestaviť Bratislavu.

Ak chcete svojich blízkych obdarovať niečím výnimočným, nie je na tom nič divné. Darujte im zábavu, spoločne strávený čas či trochu adrenalínu, skrátka zážitok, na ktorý nezabudnú. Vyberte si z ponuky originálnych hier zážitkovej agentúry zaži-to.ooo. V ich portfóliu nájdete hry pre troch, ale aj pre desiatich hráčov. Necháte sa zamknúť do divého domu, basy, busu, z ktorých sa budete musieť vyslobodiť alebo sa budete túlať divnou Bratislavou, o ktorej sa dozviete, čo ste doteraz ani netušili.

Ak tento rok nechcete kupovať len ponožky a pyžamo, ale hľadáte originálny darček pre človeka s dobrodružnou povahou, doprajte mu trochu adrenalínu. Vyberte z portfólia divností, ktoré ponúka zážitková agentúra Zažito.ooo. Všetky hry sú navyše pre viacerých hráčov, preto je možné, že nakoniec kúpite darček, ktorý si užijete aj vy. ☺

Poklady divnej Bratislavy dokážu deti objaviť aj samy, stačí rozumieť jednoduchej mape a do dvoch hodín prejsť stanovenými zastávkami. Je to skvelý zážitkový darček pre všetky zvedavé deti. Hry pre deti sa dajú hrať rovnako vonku, ako i vnútri, v miestnosti. Stačí si len zvoliť vhodný variant vzhľadom na ich vek či rozumové schopnosti. Ak sú deti väčšie a nebodaj obľubujú PC hry, zaujmú ich aj iné hry z ponuky zazito.ooo, okrem Pokladov divnej Bratislavy aj hry na princípe escape room.

 

Trapped

Trapped je úniková hra kategórie Escape Room, ktorá sa nachádza v centre Bratislavy v časti Staré Mesto. Máte radi tajomstvá, hádanky a myslíte si, že si dokážete poradiť v nezvyčajných situáciách? Chceli by ste súťažiť so Sherlockom Holmesom alebo Herkulom Poirotom v úlohe detektíva a rozlúštiť záhady uzamknutej miestnosti? Potom je táto hra práve pre Vás! Čaká na Vás reálna miestnosť s rébusmi, záhadami a tajomstvami. Musíte sa postarať o to aby všetko bolo rozlúštené, odhalené, otvorené, a to najdôležitejšie je to, že to všetko bude prebiehať v reálnom živote! Zvládnete to spolu so svojimi kolegami, kamarátmi, rodinou alebo deťmi. Je to naozaj najlepší druh zábavy v Bratislave.

 

TrickLandia

TrickLandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok a iné).

Je rozložená na ploche 1000 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 30 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné.
• Na výstavbu bolo použitých 6m3 dreva a 9600 šruobov/vrutov.
• Na obrazy sa spotrebovalo takmer 2000 sprejov.
• V zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá s plochou viac ako 200m2.
• Na celom projekte sa pracovalo presne rok a odpracovalo sa spolu 9600 hodín.

Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom. Aby si v tejto hre uspel, musíš zapojiť všetky svoje zmysly a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Všetko je to o hlave. Náš mozog totiž často krát vyhodnocuje obrazy, ktoré vníma oko bez premýšľania o nich, čo vedie k senzorickým ilúziám. Jednoducho, na prvý pohľad máme pocit, že veci sú skutočné, až po premýšľaní o nich prídeme na to, že sa jedná len o trik. Trickartoví umelci sa snažia čo najviac ťa “oklamať” a ty budeš chcieť odhaliť čo najviac trikov. Je to vzrušujúce a zábavné pre všetkých!

Videogaléria

Podobné články