Zabudnite na predsudky a vyskúšajte rybí tuk pre deti!

Thumbnail
Kategórie:

Jedna lyžička pre celú triedu? To zostane už len spomienkou. Rybí tuk sa dnes vyrába bez nepríjemnej pachuti. Jeho benefity pre zdravie však zostávajú. Prečítajte si o nich viac:

Rybí tuk už nie je to, čo býval

Mnoho ľudí zo staršej generácie má z detstva skúsenosť s rybím tukom na lyžici a v tých horších prípadoch dokonca kolovala jediná po celej triede. Olejovitá tekutina silne páchnuca po rybine bola pre väčšinu detí peklom. Našlo sa ale aj pár takých, ktorí si šli pridať. Do ktorej skupiny ste patrili vy?

Výhody rybieho tuku vtedy boli rovnaké ako dnes, iba už nemusíme trpieť rybou pachuťou. Na čo všetko je teda rybí olej dobrý?

Užíval sa kvôli vysokému obsahu vitamínu D na podporu imunity pre deti a dobrý je aj pre kvalitu kostí a zubov, pretože pomáha telu hospodáriť s vápnikom.

Vynikajúci zdroj omega-3 mastných kyselín

Ešte viac si rybieho oleja ceníme kvôli omega-3 kyselinám. Žiadna iná potravina na ne nie je taká bohatá. A v časoch, keď neboli ryby bežne k dostaniu (a hoci dnes ich zaobstaráme v každom obchode, stále ich konzumujeme veľmi málo), je rybí tuk vhodnou alternatívou. Predovšetkým u detí by sme na prísun omega-3 mali poctivo dbať!

Omega-3 pomáhajú s rozvojom detského mozgu

Mozog detí sa vyvíja rýchlym tempom. V prvých rokoch sa musí naučiť väčšinu vecí, ktoré budú používať celý život. My dospelí sa oproti nim rozvíjame oveľa pomalšie. Na to, aby mozog a nervová sústava správne fungovali, je potrebné palivo v podobe omega-3 kyselín.

V produktoch pre deti sa rozhodne zamerajte na to, aký typ omega-3 obsahujú. Mala by prevažovať DHA kyselina. Práve tá sa špecializuje na podporu vývoja mozgu a deti ju potrebujú viac ako dospelí.

Vedeli ste, že si ľudské telo omega-3 nevyrába? Musíme mu ich dodávať pomocou stravy.

Rybí tuk, ktorý chutí po ovocí? Určite!

Veľa rodičov nechce deťom spôsobiť nepríjemné zážitky, ktoré s rybím tukom zažili oni sami. Často tak nevedia, že už dávno existujú metódy, ako rybí olej zbaviť zápachu. Dokonca je možné obohatiť ho o ovocnú príchuť, takže kapsula s rybím tukom je pre deti skôr niečo ako cukrík.

Podobné články