Za všetkým hľadajte ženy: Slovenky premenili hrnček var v úspešný biznis

Thumbnail
Kategórie:

Najlepšie nápady sú tie, ktoré preverí čas a “odklepnú” ich zákazníci. To je príbeh MioMatu, ktorý práve oslavuje 10 rokov pôsobenia na Slovensku. Zo začiatočníckeho projektu sa stala rešpektovaná a známa značka. MioMat je symbolom zdravého a rýchleho varenia a udomácnil sa v 10 tisícoch rodín po celom svete, kde sa stal milovaným pomocníkom. Za jeho úspechom na Slovenku hľadajte prácu dvoch stredoškolských spolužiačok a kamarátok – Zuzany a Simony, ktoré vymenili prácu v korporáte za jazdu vo vlnách podnikania.

 

MioMat – moderný hrnček var

Znie to ako z rozprávky – stlačením jedného tlačidla navariť jedlo pre celú rodinu. No je to naozaj tak a vedia to aj mnohé maminy, ktorým sa vďaka nemu zmenil život – varia, ale pritom nestoja pri hrncoch, ale venujú sa deťom, domácnosti alebo oddychujú. MioMat mal pôvodne uľahčiť prípravu rastlinných mliek pre ľudí, ktorí trpia zdravotnými ťažkosťami (alebo len preferujú rastlinnú stravu) no skúsenosti ukázali, že sa stal nenahraditeľným pomocníkom hlavne na prípravu krémových polievok, detských príkrmov, výživ a smoothies. Všetci „MioMaťáci“ (ako sa zvyknú majitelia MioMatu familiárne oslovovať) majú na webe mamigo.sk k dispozícii vyše 500 receptov, ktorými sa pri varení radi inšpirujú.

 

Ideálny majiteľ MioMatu? Každý

Ak by ste sa Simony a Zuzany opýtali, kto je ideálnym majiteľom MioMatu, odpovedia vám jednohlasne – každý. „MioMat je záchranca rodiny, jeho obsluhu zvládne i ocino, ktorý s kuchyňou nie je veľký kamarát. Tešia sa mu aj seniori, či pracovne vyťažení ľudia, ktorým záleží na zdravom životnom štýle a kvalitnom stravovaní. Príprava jedla v MioMate zaberie maximálne 25 minút a nemusíte pri ňom stáť a striehnuť, či sa náhodou niečo nepripáli či nevykypí,” hovorí Simona a pripomína, že to ani zďaleka nie je všetko.

 

6 dôvodov, prečo sa stal MioMat taký obľúbený

 1. MioMat prispieva k pokoju v rodine – najedení členovia rodiny sú spokojnejší 😊 Mamina má menej práce s varením a je rada, že doma jedia zdravo. A poľahky ju môže zastúpiť aj otecko.
 2. MioMat pomáha deťom budovať si zdravé stravovacie návyky – Zdravý a rýchly obed si vďaka nemu vedia samy navariť aj väčšie deti.
 3. MioMat pomáha ľuďom alergickým na mlieko – Jeho súčasťou je program na prípravu domáceho rastlinného mlieka – čerstvé, zo surovín ktoré máte overené, bez prísad a konzervantov.
 4. MioMat neplytvá jedlom – navarí akurát pre rodinu a do polievky sa dá skryť aj zelenina, ktorú by deti inak nezjedli
 5. Varenie v MioMate je ekologické – viac rastlinnej stravy znamená menšiu záťaž na prírodu a napríklad aj menej kupovaných mliek v TETRAPAK balení.
 6. Jesť zdravo neznamená jesť len šaláty – MioMat pripraví zdravé a výživné jedlo (polievku či kašu) a pritom dbá na líniu svojho majiteľa či majiteľky.
 7. V MioMate nájdu pomocníkov aj seniori – MioMat je na manipuláciu veľmi jednoduchý preto prípravu výživnej polievky v ňom zvládnu aj babičky a dedkovia.

 

MioMat je vlajkovou loďou, ale pri ňom to nekončí

Od MioMatu bol len krôčik k tomu, ponúknuť zákazníkom ešte väčší komfort v podobe baleného jedla. Zuzana spomína: „Ľudia sa nás často pýtali, kde kúpia suroviny ako ovos, pšeno či quinou a čo majú s čím kombinovať. Tak sme prišli s nápadom namiešať pre nich hotové zmesi, ktoré len nasypú do MioMatu a je to. Začali sme kašami, ale dnes ponúkame aj zmesi na polievky, či rastlinné mlieka. Je to super pohodlné, napríklad na dovolenkách, kam zvyknú brať aj MioMat.“

 

Luli Chef Midi pre všetky menšie domácnosti

„Jednou zo základných ingrediencií úspechu je pozorne počúvať svojich zákazníkov a dať im to, čo chcú.“ hovorí Simona, keď vysvetľuje prečo pribudol k MioMatu je menší brat Luli Chef Midi. „Ľudia nám pravidelne písali, či neuvažujeme o menšom pomocníkovi. Lebo nie všetky domácnosti sú 4-členné, nie v každej rodine sa chcú všetci zdravo stravovať a maminky chcú variť príkrmy pre bábätká v menšom objeme. Voilà! Tak je tu Luli Chef Midi, ktorý navarí 1-2 porcie, zvládne aj nemixované polievky a dokáže udržiavať navarené jedlo teplé až 2 hodiny.“

 

Ako to bolo s podnikateľským príbehom?

Príbeh MioMatu sa zhodou okolností nezačal na Slovensku, ale v južnej Amerike. Úplne pôvodne prišla s nápadom Alica – Slovenka, ktorá sa presťahovala do Čile. Narazila tam na problém, ktorý trápi mnohých Slovákov v zahraničí – nevedela tam nájsť svoje obľúbené potraviny. Okrem iného ani rastlinné mlieko,” spomína na začiatky  Simona, ktorá so  Zuzanou odštartovala príbeh MioMatu na Slovensku a v Čechách.

 

Korporát vymenili za divoké vody podnikania

Pred desiatimi rokmi mali obidve stabilnú prácu v korporáte a svojmu „hrnčeku var” sa venovali po večeroch a cez víkendy. „Dali sme dokopy úspory a išli sme skrátka do toho, že MioMat sa na Slovensku uchytí. Samozrejme, bolo to riziko. Kto sa však neodváži zabojovať, nikdy nič nedosiahne,” hovorí Zuzana o začiatkoch spred desiatich rokov.

„Spočiatku sme fungovali veľmi “domácky” – nemali sme e-shopový systém, ktorý dnes automaticky spracováva prijaté objednávky, vystavuje faktúry, posiela informácie do skladu, ktorý balí zásielky a pod. To všetko sme robili manuálne, zásielky sme balili doma v obývačkách, ale to snáď zákazníci nijak nespozorovali 😉 Kvalitný zákaznícky servis a rýchlosť vybavenia objednávok boli a sú pre nás veľmi dôležité., Podnikanie z nás spravilo nielen obchodníčky, skladníčky ale aj marketérky, ekonómky, call centrum a takto by sme mohli pokračovať až do večera,” smejú sa dámy, ktoré stoja za stále sa rozvíjajúcim eshopom Mamigo.sk.

 

Ako vyzerá jubilejný „checklist” Mamigo.sk?

Za 10 rokov chceme stihnúť:

 • Uspieť v konkurencii a spraviť z MioMatu lovebrand ✅
 • Pravidelne prinášať nové produkty ✅
 • Obslúžiť aspoň 20.000 spokojných zákazníkov ✅
 • Inšpirovať tisíce ľudí k zdravému životnému štýlu ✅
 • Skrátiť čas mamín strávený v kuchyni ✅
 • Pripraviť aspoň 500 inšpiratívnych receptov ✅
 • Spolupracovať s firmami, blogermi a influencermi, ktorí budú šíriť ideu zdravého a rýchleho varenia medzi ďalších ľudí ✅
 • Odpovedať na všetky emaily od našich zákazníkov ✅
 • Pravidelne pridávať tipy a recepty na sociálne siete ✅
 • Robiť osvetu o zdravom životnom štýle a výžive pomocou blogových článkov ✅
 • Expandovať do zahraničia ✅
 • Osláviť 10te narodeniny na sk vo veľkom štýle ✅

 

Využite na nákup skvelú vianočnú ponuku

E-shop mamigo.sk si pre svojich zákazníkov pripravil atraktívnu vianočnú ponuku! Od 27.11. si môžete MioMat objednať so zľavou 20 Eur a k tomu získate aj receptár so 100 receptami zdarma. Ak sa rozhodnete pre Luli Chef Midi, ten získate so zľavou až 10 Eur. Bonus mesačné členstvo Fitshaker a dopravu zdarma získate k obom pomocníkom. Viac sa dozviete na webe mamigo.sk. Ponuka platí do 21.12.2023.

A ešte jedna horúca novinka: na eshop mamigo.sk pribudol úplne nový produkt Luli Chef Mini. Je stvorený na varenie pre bábätká. Naparuje, mixuje, varí a dokonca pripravuje aj umelé dojčenské mlieko.

Objavte slovenský eshop ešte dnes na www.mamigo.sk

 

 

 

Zdroj: mamigo.sk

Videogaléria

Podobné články