Za svoje deti si môžeme sami!

Thumbnail
Kategórie:

Príručka pre rodičov, ktorí to s výchovou svojich detí myslia vážne!

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96390543/zasvojedeti.jpgByť rodičom je najťažšie povolanie na svete. Na tom sa zhodneme mnohí.
A asi budete viacerí aj súhlasiť, že dnešné deti sú často rozmaznané, presýtené zábavou, unudené, nedisciplinované… Nuž, aj v rodičovskej výchove platí, že jablko nepadá ďaleko od stromu a všetko závisí od nás.

 

Larry Winget je autorom viacerých bestsellerových kníh no výchove a pravidelným hosťom v reláciách americkej televízie Fox News. Vo svojej knihe Za svoje děti si můžete sami je nekompromisný a neberie si servítku pred ústa: za zle vychované dieťa môžu rodičia, pretože odviedli zlú prácu.

 

Toto je príručka pre rodičov, ktorí to s výchovou detí myslia vážne. „Pozrite sa okolo seba. Naše deti, to je malér,“ píše Winget. „Sú prepchávané liekmi, rozmaznané, majú nadváhu…sú nezdvorilé a majú pocit, že majú nárok na všetko.

Nesúhlasíte? Tak nedávate pozor.

´O mojom dieťati toto neplatí!´ vravíte? Tak nedávate pozor!“

 

Larry Winget napísal skvelú knihu, ktorá vo vás všeličo vyprovokuje, naštartuje vás a hoci spočiatku budete k nej možno pristupovať odmietavo („ale moje dieťa naozaj také nie je!“), rýchlo zistíte, že triafa priamo do čierneho.

 

V knihe vymenováva 5 zásad rodičovskej výchovy, rozoberá správnu komunikáciu, disciplínu, tresty, vlastnosti ako úprimnosť, česť a klamanie. Radí, ako naučiť svoje deti naplánovať si úspech…a čo ich vlastne naučiť. Nechýbajú kapitoly o sexe, technológiách, peniazoch, vzdelaní a vzťahoch.

 

Chcete napraviť svet? Napravte rodičov – vyzýva Larry Winget v knihe Za svoje děti si můžete sami a dodáva: Nečakajte, že zmeníte správanie svojich detí, pokiaľ nebudete ochotní zmeniť svoje vlastné správanie!

Podobné články