Výnimočná detská kniha o jedinečnosti a hodnotách

Thumbnail
Kategórie:

Konečne letné prázdniny,“ potešila sa Mia, keď ju prebudil jasný slnečný lúč, čo nakukol cez okno do izby a pošteklil ju na nošteku. Pekné dievčatko s dlhými plavými kučerami a očarujúcimi modrozelenými očami sa povystieralo, spokojne zívlo a radostne vyskočilo z postele. Celých šesť týždňov ju nikto nebude budiť a napomínať, aby sa ponáhľala, lebo nepríde načas do školy…

Dojímavý príbeh o dôvere, rodinnej opore a odvahe.
Vieš, ako veľmi ťa ľúbim?
Len naše myšlienky a činy nám prezrádzajú, kým v skutočnosti sme.

Toto zázračné rozprávanie povzbudí deti, aby si verili a vedeli sa presadiť v komplikovaných vzťahoch, s akými sa stretávajú v každej triede. Alma Gross si získala slovenského čitateľa už svojou knihou Pretože si výnimočná a teraz prináša ďalší hlboko dojímavý príbeh o dôvere, rodinnej opore a odvahe.

Každý deň nám mysľou prebehne neuveriteľné množstvo myšlienok, podaktoré pozitívne, iné nie. Povzbudia alebo znepokoja našu myseľ natoľko, že sme skľúčení a nevieme sa tešiť zo života. A vôbec nezáleží na veku. Rovnaký nekonečný kolobeh myšlienok a pocitov veľmi intenzívne prežívajú aj naše deti.

Knižka citlivým spôsobom navádza rodičov, aby viedli so svojimi deťmi úprimný dialóg a pomohli im vyrásť v silné a sebavedomé osobnosti.

Vieš, ako veľmi ťa ľúbim

Starká Klára ju celý čas ticho a pozorne počúvala, lebo cítila, že Miu už dlho trápia tieto pochmúrne myšlienky a veľmi ju zaťažujú. Keď sa na ňu vnučka neisto pozrela a takmer nečujne zašepkala: „Ľúbiš ma aspoň trošku, aj keď som bola k Anne taká zlá a nepomohla jej?“, starká bleskovo vyskočila a tuho Miu objala.
„Ako sa ma môžeš pýtať niečo také, anjelik môj?“ upokojovala ju celá dojatá. „Teba a tvojho brata ľúbim tak ako nič iné na tomto svete a nikto na tom nič nezmení. A pre to, čo si mi teraz povedala, ťa ľúbim ešte viac ako predtým.“
„A to už prečo?“ čudovala sa Mia celá zmätená.
„Vtedy som bola veľmi zbabelá a navyše som pomohla dievčatám zraniť Annu, hoci som to vôbec nechcela.“

Vieš, ako veľmi ťa ľúbim? je výnimočná detská kniha o jedinečnosti a hodnotách. Veď hneď prvá otázka v knižke hovorí za všetko: Čo by sme mali robiť, aby sme sa stali výnimoční?

Podobné články