Vychytávky pre nosiace mamičky

Thumbnail
Kategórie:

V dnešnej dobe čoraz viac mamičiek používa nosiče a šatky. V tomto článku nájdete rôzne vychytávky, ktoré uľahčia nosenie.

image

Baby legs (návleky na nožičky)

Pri nosení bábätkám trčia z nosiča nôžky, čo môže v chladnejšom počasí znamenať problém, pretože detské nôžky sa rýchlo podchladia. V takýchto situáciách vám môžu výborne poslúžiť takzvané Baby legs, alebo návleky na nožičky. Ide o návleky, ktoré sa jednoducho natiahnu na nožičky dieťatka a, v prípade potreby, rovnako dobre poslúžia aj na zohriatie rúk.

 

Ochrana popruhov

Maličké bábätko zvyčajne v nosiči nie je veľmi aktívne, no ako rastie, začne sa zaujímať o všetko naokolo. Mimoriadne zaujímavé bývajú pre zvedavých drobcov popruhy nosiča, ktoré dieťatko s radosťou „ožužliava“. Aby sme ochránili popruhy nosiča a zabránili drobcovi v ich skúmaní ústočkami, je dobré popruhy obaliť ďalšou vrstvou látky.

 

image

Hrejivé kapsy

Jesenné chladné počasie nás núti myslieť aj na vhodnú ochranu bábätka v nosiči pred chladom. Niektoré mamičky drobca naobliekajú a tak ho vložia do nosiča (to je obzvlášť vhodné, ak je dieťatko už väčšie a rado si aj samo pobehá, takže je chvíľku v nosiči a chvíľku ide po svojich). Prílišné obliekanie však neraz býva nepríjemné a nepohodlné pre matku i dieťa. Doplnkom, ktorý pomáha tento problém vyriešiť , je prakticka zatepľovacia kapsa, ktorá sa upevňuje zvonku na nosič a zohrieva tak nosené dieťatko.

 

O ďalších skvelých vychytávkach sa dočítate v článku na www.babyrecenzie.sk

Podobné články