Výber pútavých táborov a aktivít pre deti na leto

Thumbnail
Kategórie:

Leto sa nezadržateľne blíži, aj keď sa to ešte v týchto chladných dňoch nezdá. Každopádne veľa z Vás rodičov, už rozmýšľa, ako budú Vaše ratolesti tráviť leto a aké aktivity by boli pre nich vhodné.

Preto by sme Vám radi pomohli a pokúsili sme sa Vám priniesť zopár typov na tábory a letné atrakcie. Nejde nám o vytvorenie uceleného prehľadu všetkých letných táborov, pobytov a aktivít, práve naopak, prinášame Vám zaujímavé aktivity na leto. Nechajte sa inšpirovať!

WOOD KEMP a WOOD KEMP Teenager s CK Bombovo

Vydaj sa s nami už po 4. krát otvoriť brány Wood Kempu a zaži nezažité. V namakanom dobrodružnom tábore spoznáš skutočné prepojenie s prírodou, objavíš hranice svojich schopností, fyzickej zdatnosti a odvahy. Vychutnáš si rôzne lanové aktivity, maskovanie aj stavanie bunkrov. Čakajú ťa chvíle plné adrenalínu, zábavy ale aj fajnová pohodička pri bazéne. Ak patríš medzi starších táborníkov máme pre Teba aj vyšší level tohto tábora – Wood kemp teenager, kde si užiješ aj splav Hrona alebo cool Tarzániu.

 • Zameranie: Je to 1 z našich najobľúbenejších táborov – namakaný tábor plný adrenalínu a dobrodružstva.
 • Stručné špecifiká: V programe nesmú chýbať adrenalínové, strategické a outdoorové aktivity napr: challenge day – cliffhanger, axe master, dano drevo, diver, klik-drep, plank master, stavanie bunkrov, orientácia v teréne s mapou a buzolou, expedícia nočný strážca.
 • Najvhodnejšia veková skupina: Wood kemp od 8-14 rokov, Wood kemp teenager od 13-17 rokov.
 • Stravovanie/pitný režim: V každom našom tábore majú deti zabezpečenú bohatú plnú penziu 5x denne spolu s celodenným pitným režimom. Nie je pre nás problém prispôsobiť jedálny lístok aj pre táborníkov, ktorí musia dodržiavať napr. bezlaktózovú alebo celiatickú diétu.
 • Cena: 160-175€ pri Wood kempe, 210-235€ pri  Wood kempe teenager (záleží od termínu prihlásenia)

HAPPY CAMPERS s Tower Academy

Letný celodenný tábor s angličtinou v Polus Tower 2 pri Kuchajde. Pre vaše deti sme počas júla a augusta pripravili fantastické týždňové tábory HAPPY CAMPERS. Pod vedením školených lektorov sa deti hravou a interaktívnou formou ponoria do angličtiny na celý týždeň. Každý deň sa týka jednej témy, na ktorú robíme spoločný projekt. Poobedné pohybové aktivity v areáli Kuchajda spájajú učenie a zábavu.

 • Zameranie: Týždenný celodenný tábor s angličtinou hravou formou.
 • Stručné špecifiká: Tábor prebieha v modermých priestoroch jazykovej školy TOWER ACADEMY v Polus Tower 2. Lekcie angličtiny sú navrhnuté spol. CAMBRIDGE. Deťom sa venujú školení native a slovenskí lektori. Športové aktivity a outdoor hry pri Kuchajde.
 • Najvhodnejšia veková skupina: 6 až 14 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: Stravovanie zahŕňa desiatu, obed a olovrant. Na obed výber zo 4 hlavných jedál v reštaurácii FIT RESTAURANT v Poluse. Pitný režim zabezpečený na celý deň.
 • Cena: 159 EUR na 1 týždeň

Nezabudnuteľné jazykové prázdniny s Volis Academy

Doprajte Vašim deťom nezabudnuteľné leto plné zábavy, športu, vzdelávania, nových priateľstiev a zážitkov spolu s jazykovou školou Volis Academy. Tento rok sme pre Vaše ratolesti pripravili denné a týždenné  jazykové tábory v rôznych termínoch, s množstvom noviniek.

Objavia svet počítačových hier v Pixel Federation, preskúmajú zákulisie Rádia Expres, zaspievajú si s Thomasom Puskailerom, strategické myslenie si precvičia v Laser Arene, prekonajú svoje hranice v Lanovom centrezabavia sa pri športových súťažiach a  naučia sa viac o svete okolo seba prostredníctvom interaktívnych výstav. V týždenných táboroch si prezrú nie len okolité pamiatky a turistické chodníky, ale zažijú aj nočnú hru, divadelné a tanečné večeri, svoj talent prejavia v kreatívnych dielňach či táborovej Talent show. Denné tábory sa konajú v centre Bratislavy a týždenné v rekreačnom zariadení Tesáre pri Topoľčanoch.

 • Zameranie: Na zdokonalenie a rozšírenie jazykových znalostí detí hravou a zábavnou formou. Deti sa môžu venovať angličtine alebo nemčine.
 • Stručné špecifiká: Dopoludňajšie hravé vyučovanie jazykov je popoludní doplnené pohybovými aktivitami a výletmi, ktoré si Vaše deti rozhodne užijú.
 • Najvhodnejšia veková skupina: Denné tábory sú určené pre deti od 7 do 14 rokov. Týždenné tábory sú určené pre staršie deti od 9 do 14 rokov.
 • Stravovanie/pitný režim: V denných táboroch je zabezpečený pitný režim počas celého dňa a strava 3x denne vo forme desiaty, teplého obedu a olovrantu. Počas týždenného tábora je zabezpečená strava 5x denne a celodenný pitný režim.
 • Cena denného tábora je 159€/5 dní a zahŕňa učebné materiály, stravovanie a pitný režim, starostlivosť od 8:00 do 18:00, reflexnú vestu a samotnú výučbu jazyka v rozsahu 20 hodín.
 • Cena týždenného tábora je 269€ a zahŕňa ubytovanie a celodennú stravu s pitným režimom na 7 dní, učebné materiály, starostlivosť kvalifikovaných lektorov a výučbu jazyka v rozsahu 20 hodín.


Veľký svet malých v Detskom múzeu SNM

Aj toto leto sme pripravili skvelý denný tábor, vychádzajúci z našej aktuálnej ponuky interaktívnych výstav. Bohatý edukačný a animačný program letného tábora sprevádzaný profesionálnymi animátorkami priblíži svet Hrdinov všedného dňa a Naučí Múdro sporiť a rozumne míňať. Deti navštívia hasičskú stanicu a prídu k nám aj policajti so psíkmi. V jeho rámci sa deti zoznámia s prácou záchranárov, hasičov a policajtov a to nielen na našej výstave ale aj návštevou hasičskej stanice a stretnutím s policajnými psíkmi či kurzom prvej pomoci od ozajstných záchranárov. V rámci druhej výstavy sa hravou a pútavou formou sa tiež deti oboznámia so základnými finančnými pojmami, zákonitosťami sveta financií a materiálnymi hodnotami. Absolvujú výlet do Kremnice, kde navštívia múzeum a Mincovňu. Tvorivé dielne ponúknu možnosť vyrobiť si zaujímavé výrobky.

 • Termín: 3. – 7. 7. 2017, 10. – 14. 7. 2017, od 8.00 do 16.00 – 16.30
 • Program: aktivity v rámci interaktívnej výstavy „Hrdinovia všedného dňa“, návšteva hasičskej stanice v Bratislave, stretnutie s policajnými kynológmi a ich psíkmi, kurz prvej pomoci od záchranárov z Falck Záchranná a. s., aktivity v rámci výstavy „Múdro sporiť a rozumne míňať,“ jednodňová exkurzia zameraná na razenie mincí v Mincovni a návštevu Múzea mincí a medailí v Kremnici, návšteva numizmatického kabinetu Historického múzea SNM.
 • Najvhodnejšia veková skupina: 7 – 12 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: obed a pitný režim zabezpečený
 • Cena: 110 €/dieťa

Letný stanový tábor s TAHAMATAM

Letný stanový tábor je trochu romantika, trochu dobrodružstvo, trochu adrenalín, trochu zábava, ale v neposlednom rade najmä obrovský zážitok. Deti si na vlastnej koži vyskúšajú aké to je žiť v prírode, či spať v spacáku, naučia sa ako si založiť oheň, alebo ako si urobiť prístrešok v prírode. Zažijú nevšedné aktivity a zahrajú si hry, aké ešte nehrali, a nájdu si kopec nových kamarátov. Celým táborovým programom deti sprevádza tím kvalifikovaných vedúcich, ktorí sú rovnako nadšení pre dobrodružstvo a zábavu.

 • Zameranie: Stanový tábor v prírode zameraný na dobrodružstvo a nevšedné aktivity a zážitky.
 • Stručné špecifiká: Na deti čaká spanie v stane, večerné opekačky, nočná hra, hľadanie pokladu, etapové hry, streľba z luku, jazda na koni, kúpanie na kúpalisku.
 • Najvhodnejšia veková skupina: 8 – 16 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: Strava 5x denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera) a pitný režim. Stravu si  zabezpečujeme sami, vďaka čomu máme dobrú kontrolu nad kvalitou stravy a pri varení používame výhradne čerstvé potraviny.
 • Cena: 112 Eur / 9 dní

 

Denný tábor DogTime

Nechajte nazrieť vaše detičky bližšie do sveta psov. Sme jedinečný denný tábor, v ktorom budú vaše deti po celý čas sprevádzať psy. Budú na ne čakať certifikovaní inštruktori a ich canisterapeutickí certifikovaní psíkovia, o ktorých sa deti naučia starať, kŕmiť, česať a ošetrovať ich. Program tábora je zostavený tak, aby sa chlapci aj dievčatá, pod vedením kvalifikovaných lektorov, hlavne zabavili, odreagovali a zrelaxovali, pričom budú dôležitú úlohu spĺňať práve naše canisterapeutické psy. Deti si veľmi nenásilnou formou vybudujú základné poznatky o psoch, pričom väčšia časť programu sa bude odohrávať vonku na čerstvom vzduchu.

 • Zameranie: Detský denný tábor so zameraním na oboznámenie sa s kynológiou a aktivitami s tým spojenými.
 • Stručné špecifiká: Deti čakajú hry, súťaže, tvorivé dielne, videoprezentácie, ukážky dogdancingu, dogfrisbee, ukážky výcviku služobných psov, návšteva veterinára, ukážka práce záchranárov, a mnoho iných aktivít.
 • Najvhodnejšia veková skupina: od 5 do 11 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: v cene je zahrnutá desiata, obed, olovrant a celodenný pitný režim
 • Cena: 135 Eur / týždeň (je možné objednať aj individuálne dni – 27 Eur /deň)

 

Florbalová superdávka

Pracujeme s mládežou v najväčšom florbalovom I. ligovom klube v Bratislave – SNIPERS BRATISLAVA, sme ligoví trenéri a skúsení animátori. Medzi vedúcimi máme okrem iných aj skúsených florbalových extraligových hráčov, ktorí pomôžu hlavne tým, ktorí chcú cez leto popracovať na svojich florbalových schopnostiach. Florbal nás baví! Tábor organizujeme už 6. rok, väčšina detí sa každoročne vracia a niektorým sa u nás tak páči, že sa prihlásia aj na 2 alebo 3 turnusy v jednom roku. Určite sa nebudú nudiť, každý týždeň sa snažíme pripravovať iný program.

Ponúkame: vylepšenie florbalovej techniky, florbal formou hry a súťaží, vylepšenie techniky vedenia loptičky a samotnej hry, rady a šikovné tipy od extraligových a prvoligových hráčov, veľa zábavy, iné športy a rôzne veľmi zaujímavé mutácie populárnych športov a hier, vecné ceny od FLORBALCENTER.sk ako napr. nové hokejky, vaky, loptičky, atď., nový kamaráti, kúpalisko, vodné vojny, hľadanie pokladu a veľa ďalšieho.

 • Zameranie: Aktívne prežiť voľný čas so športom a zábavou vo veľkom a živom kolektíve.
 • Program: florbal hrou, individuálny prístup ku každému jednému na základe jeho úrovne, súťaže, florbalový zápas, záverečný táborovy turnaj tímov, olympiáda, BUBBLE FOOTBALL – zápasy v bublinách 5vs5, VODNÉ VOJNY, VODNÝ FLORBAL 5vs5, súboj titanov, zostavovanie vlastných tímov, táborové body, nácvik streľby, kúpalisko, hľadanie florbalového pokladu, floorball freestyle, dražba florbalových cien za florbalové doláre, o ktoré sa súťaží počas celého konania tábora a iné.
 • Najvhodnejšia veková skupina: od 6 do 14 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: je zabezpečená v blízkej modernej jedálni: desiate, obedy a olovranty.
 • Cena: 125 Eur / týždeň

bigImg

Denné tábory v Kids Point

 • Zameranie: Rôzne druhy denných táborov kde si vyberie každý.
 • Stručné špecifiká: Tábory sa odohrávajú v Bratislave od 8:30 do 17:30. Logopedický tábor – pomôže deťom so správnou výslovnosťou hravou formou. Do pozornosti dávame aj Eko-recyklo tábor, každý deň sa zameriame na iný materiál a budeme veľa vyrábať. Okrem iného každý deň budeme tráviť aj vonku ale aj vo vnútri.
 • Najvhodnejšia veková skupina: 4 až 14 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: Stravovanie zahŕňa desiatu, obed, olovrant a pitný režim počas celého dňa.
 • Cena: 110-129 EUR / 5 dní, 15% zľava na všetky tábory pri platbe do konca mája

vsetky_tabor_a3_2017-small

Denné tábory

Občianske združenie Preliezka sa už 14 rokov venuje organizovaniu denných detských táborov v Bratislave a blízkom okolí. Najväčšou výhodou denných táborov je fakt, že svoje ratolesti máte neustále pod kontrolou. Večer ich máte doma a môžete sa im venovať!

Pre deti neustále pripravujeme nové a nové zaujímavé programy viacerých denných táborov a to nie len počas letných ale aj počas jarných a jesenných prázdnin. Na leto 2017 sme si pre vaše ratolesti pripravili viac ako 25 rôznych tematických programov. Počas dňa je o deti postarané v tematicky rôzne zameraných táboroch v Bratislave a blízkom okolí. Za samozrejmosť považujeme vysoko profesionálnu a kvalitnú starostlivosť. Kvalifikovaní a pedagogicky vzdelaní vedúci sú pripravení zabávať všetkých zúčastnených pri dobrodružných a tímových hrách tak, aby zvíťazila spoločná snaha a radosť a v neposlednom rade aj praktické vedomosti z rôznych oblastí života.

 • Zameranie: Rôzne druhy denných táborov kde si vyberie každý malý nezbedník i veľká slečna.
 • Stručné špecifiká: Tábory sa odohrávajú v Bratislave a v blízkom okolí (podľa druhu tábora). Zo dňa na deň sa z nich môžu stať herci, ktorí budú hviezdami pódia. Fotografi, ktorým cez objektív neunikne žiadny dôležitý záber, alebo dokonca pátrači, ktorí podrobným skúmaním vyriešia aj tú najväčšiu záhadu.
 • Najvhodnejšia veková skupina: 3 až 14 rokov
 • Stravovanie/pitný režim: Stravovanie zahŕňa desiatu, obed, olovrant a pitný režim počas celého dňa.
 • Cena: 104-159 EUR / 5 dní

 

Podobné články