Výber krúžkov a kurzov pre Vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Prečítajte si, prečo by mali Vaše deti navštevovať kurzy či krúžky popri škole, a aké konkrétne Vám odporúčame!

5 dôvodov, prečo prihlásiť svoje dieťa na kurz či krúžok:

  • 1. Vzdelávanie sa popri škole: pre všetky deti je dobré mať mimoškolskú aktivitu, pri ktorej sa rozvíjajú a vzdelávajú aj iným spôsobom ako v škole. Akákoľvek aktivita mimo školy, ktorá ich baví, im rozhodne neuškodí. Aj keď ide často a formu zábavy, predsalen ich to rozvíja – fyzicky aj mentálne.
  • 2. Hľadanie seba samého: deti by si počas školy či štúdia mali vyskúšať čo najviac aktivít, aby sami zistili, čo ich baví, k čomu inklinujú, aké majú predispozície.. V dnešnej dobe je bežné, že študenti skončia školu, a nevedia, čo vlastne chcú, lebo nikdy nič nové okrem učenia sa do školy nevyskúšali. Snažte sa tomuto príkladu vyhnúť.
  • 3. Nadobúdanie trpezlivosti či vytrvalosti: každá aktivita, ktorej sa dieťa venuje dlhší čas, ho učí trpezlivosti či vytrvalosti, rozširuje jeho obzory v danom odbore, a učí dieťa, že keď niečo chce, a dostatočne na tom pracuje, tak to môže dosiahnuť. Všetky tieto predpoklady sú veľmi dobré v budúcnosti Vášho dieťaťa – či už na vysokej škole, v práci, alebo aj v súkromnom živote.
  • 4. Noví kamaráti: v danom krúžku môžu Vaše deti spoznať nových kamarátov. Okrem toho sa učia socializovať v novom prostredí.
  • 5. Zábava a odreagovanie: krúžky aj kurzy by nemali byť len o vzdelávaní a učení sa – deti by sa pri nich mali uvoľniť a zabaviť popri škole, zažiť niečo nové a zaujímavé. 🙂

Prinášame Vám zopár konkrétnych krúžkov, ktoré Vám odporúčame a ktoré Vás určite nesklamú. V Bratislave sú to jednak KRUZKYPREDETI.SK, kde si určite vyberie každý náročný rodič či už dieťatka navštevujúceho materskú alebo základnú školu; aleboThe Little Gym®, kde rodičia nájdu cvičenie s malými deťmi a gymnastiku pre väčšie deti s profesionálnym prístupom; alebo Golem Club KIDS – BORY, kde si môže vybrať zo širokej škály športových kurzov pre deti od 2 mesiacov do 12 rokov so zameraním na základnú pohybovú prípravu vrátane špecializácii ako športová gymnastika, loptové hry, box, plávanie a mnohé iné. Nepremeškajte taktiež zápis do vynikajúcej tanečnej školy elledanse, ktorý prebieha celý september a ponúka Vám širokú škálu kurzov pre deti, mládež i dospelých.

V Stupave v centre HAPPY by sme radi upriamili Vašu pozornosť na Jogové hodiny pre deti. S deťmi sa cvičí skôr dynamicky, bez výdrží a tým pádom sú úplne odlišné od jogových lekcií pre dospelých.

Ak uprednostníte pre svoje dieťa plavecký tréning, určite Vám odporúčame Holidaypark Kováčová, kde je tréning, realizovaný skúsenými internými inštruktormi, v cene vstupného.

KRUZKYPREDETI.SK

Brick by Brick – program je postavený na základnom princípe „learning by doing“ (učenie v procese). To znamená, že metodika je zostavená tak, že každá téma má vzdelávací cieľ. Ku každej téme sú zostavené presné inštrukcie a vlastné modelové plány, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s inžiniermi a pedagógmi v USA a sú tematicky ladené tak, aby žiakov zaujali. Dieťa tak na svojej úrovni objavuje a spoznáva fyzikálne a prírodné javy, nachádza záujem a približuje sa k reálnemu životu, čím nahrádza teoretické a izolované poznatky. Vieme, že deti sa ľahšie učia hrou, a preto si u nás všetko osvojujú cez zážitok, a tým zároveň rozvíjame ich celú osobnosť. Tento program otvárame v dvoch verziách a to Malý konštruktér, ktorý je určený pre deti vo veku 3-6 rokov a Veľký inžinier určený pre deti od 6 do 10 rokov.

LEGO® MINDSTORMS® – krúžok robotiky s LEGO® MINDSTORMS®. Program je určený pre deti od 8-12 rokov, ktoré majú záujem rozvíjať sa v základoch inžinieringu, programovania a v technických zručnostiach. Deti pracujú s obľúbenou stavebnicou LEGO® MINDSTORMS® postavia si vlastného robota, ktorý splní každý ich príkaz.

Veda nás baví – krúžok je určený pre deti vo veku 6-11 rokov a ponúka mimoškolské aktivity formou krúžkov pre deti, kde sa žiaci hravou a zábavnou formou zoznámia s tajom vedných odborov (fyzika, chémia, astronómia, prírodopis, inžinierstvo, strojárenstvo).

Movie making – Výroba filmu s kockami a figúrkami LEGO®. Program je určený pre deti od 6 do 12 rokov, ktoré chcú rozvíjať svoju kreativitu. Deti majú možnosť naučiť sa základy animácie na figúrkach a nakoniec si vytvoria svoj vlastný animovaný film.

Športujeme hravo – úplne prvý krát Vám prinášame krúžok pohybový krúžok, pretože si myslíme, že v dnešnej dobe, kedy ide postupne pohyb detí do úzadia, je veľmi dôležité, aby sa deti nezabúdali hýbať. Hlavným cieľom vyučovacích hodín nebude učiť deti konkrétnym športom, ich pravidlám alebo ich učiť presne technicky správne prevedenie kotúľa a to dookola opakovať ale naučiť ich HÝBAŤ SA hravou formou.

The Little Gym®

Je miesto, kde deti od 10 mesiacov do 12 rokov rozvíjajú a zdokonaľujú svoju koordináciu a celkovú zdatnosť. Získavajú tak sebadôveru a zároveň sa učia počúvať, sústrediť a spolupracovať s ostatnými. A hlavne si užiť veľa zábavy. Telocvičňa je určená výhradne pre deti. Deti od 10 mesiacov do 3 rokov cvičia spolu s rodičmi, od 3 rokov do 12 rokov len s inštruktormi.

Lekcie prebiehajú 1x do týždňa a každá lekcia má svoju špeciálnu tému a hudbu. Kurzy v The Little Gym® sú vedené bilinguálne – v slovenčine a v angličtine. Rodičia majú možnosť sledovať priebeh hodiny z pohodlia vstupnej haly a pri každej lekcii získavajú pravidelnú spätnú väzbu. V prípade ospravedlnenia neprítomnosti dieťaťa sa môžu vymeškané hodiny nahradiť.

Miesto konania: The Little Gym® Bratislava, Vajnorská 45, 831 01 Bratislava
Cena: Skúšobná hodina ZADARMO, 5 mesiacov cca 300€

DETSKÝ PLAVECKÝ TRÉNING

Stále plávaj! Stále plávaj! Nechajte sa inšpirovať výrokom z obľúbenej rozprávky a naučte sa plávať s našimi skvelými inštruktormi.
> výcvik trvá cca 50 minút, je vhodný pre deti od 5 rokov
> plavecké pomôcky počas tréningov zapožičiava Holidaypark
> výcvik realizujú naši skúsení interní inštruktori
> po zaplatení vstupného žiadne ďalšie poplatky za tréning neplatíte
> účasť rodiča priamo pri tréningu nie je nutná, je však potrebné, aby sa zdržiaval výhradne v priestoroch Holidayparku (možnosť využívať všetky ponúkané služby – vírivku, termálne bazény, relaxačný bazén, gastro služby)

Miesto konania: Holidaypark Kováčová, Kováčová pri Zvolene
Cena: podľa cenníka vstupného

obr2_resize

Joga pre deti v HAPPY v Stupave

Joga deťom pomáha lepšie vnímať svoje telo a rešpektovať seba, aj svoje okolie, v nesúťažnom prostredí. Živé deti ukľudní, a málo aktívne naopak povzbudí k činnosti. Jogové hodiny pre deti sú úplne odlišné od jogových lekcií pre dospelých. Jogové pozície s deťmi cvičíme skôr dynamicky, bez výdrží, s cieľom, aby lekcia pre ne bola plná zábavy, radosti a prirodzeného pohybu. Súčasťou každej hodiny sú aj dýchacie cvičenia a relaxácia. Používame aj rôzne spestrenia, napr. jogové karty, hru s kamienkami, pierka, aromaterapiu, či hravé masáže.

Okrem krúžku Joga pre deti, organizujeme raz mesačne aj Jogové hry pre deti a rodičov, kde sa venujeme hlavne vytváraniu správnych pohybových návykov, rozvoju rovnováhy a vnímania telesného ťažiska a posilneniu väzby rodič + dieťa. Dieťa cvičí vždy s jedným z rodičov. Cieľom lekcie je to, aby sa dieťa aj rodič cítili počas hodiny príjemne a aby tak spoločne strávený čas bol pre všetkých prínosom.

Najvhodnejšia veková skupina: školáci na prvom stupni, 7 – 10 rokov
Miesto konania: HAPPY, Kúpeľná 2, Stupava
Cena: 45 Eur/10 lekcií

Pohybové kurzy v Golem Club KIDS – BORY

Vybrať si môžete zo širokej škály športových kurzov pre deti od 2 mesiacov do 12 rokov so zameraním na základnú pohybovú prípravu vrátane špecializácii ako športová gymnastika, loptové hry, box, plávanie a mnohé iné.

Prioritou Golem Club KIDS – BORY je individuálny prístup a preto je počet detí v kurzoch limitovaný! Všetky kurzy sú vedené príjemnými a profesionálnymi trénermi so špecializáciou na cvičenie s deťmi. V ponuke sú aj zaujímavé kurzy cvičení mamičiek s deťmi a taktiež kurzy pre tehotné mamičky či mamičky po pôrode.

Začiatok kurzov 17.9.2018. Bližšie informácie: bory@golemclub.sk alebo +421 948 692 255.

poster bory kids

elledanse – tanec je radosť

elledanse

Podobné články