Výber detských krúžkov a kurzov

Thumbnail
Kategórie:

Opäť začína nový školský rok a pre mnohých rodičov je to čas, kedy sa rozhodujú, kam dajú svoje deti na krúžok.

Radi by sme Vám pomohli s výberom, ale ponuka je neskutočne rôzna a široká. My Vám skôr poskytneme pár tipov na veľmi zaujímavé a podnetné kurzy a krúžky, o ktorých ste možno ani nevedeli, že existujú.

Kurz Brighter Minds

Brighter Minds je kurz, ktorého cieľom je uviesť deti do neustále sa meniaceho sveta so sebadôverou, odolnosťou a pružnosťou reagovať na zmeny. Kurz otvára nové možnosti a pripravuje na život osvojením si jedinečných zručností. Tento program obdaruje každé dieťa jedinečným darom: zvýšením mozgovej kapacity pre dosahovanie výsledkov, porozumenie problémov a ich následné riešenie, a to počas celého ich života. Prečo Brighter Minds? buduje sebadôveru, harmonizuje funkcie mozgu a zvyšuje jeho efektivitu, maximalizuje kreativitu, podporuje rovnováhu, posilňuje vnútorný hlas, zlepšuje koncentráciu a pamäť, zvyšuje emočnú stabilitu a oveľa viac…..

 Kroky v programe: intuitívne poznávanie, motivačné učenie, pamäťové hry, relaxácia pomocou hudby, „rozumová telocvičňa“, tanec & zábava, správne dýchacie cvičenia a viac… Organizujeme zdarma workshopy každý týždeň, registrácia je potrebná.

Miesto konania: Brighter Life Center, Hurbanovo námestie 5, Bratislava
Najvhodnejšia veková skupina: 6 – 15 rokov
Dĺžka kurzu: 3 hodiny raz týždenne/ celkovo 36 hodín. Prvý týždeň sú dva po sebe nasledujúce dni o dĺžke 4,5 hodiny. Nasledujúce týždne jeden krát do týždňa na 3,5 hodiny.

Termíny: 9.9.2017, 23.9.2017, 30.9.2017, 7.10.2017 (vždy: sobota + nedeľa, možné piatkové hodiny v nasledovných týždňoch)

Skupinové cvičenia rodičov s deťmi Baby Balance

Pozývame Vás na skupinové cvičenia rodičov s deťmi od 3 mesiacov do 4 rokov. Podpora všetkých oblastí vývinu dieťaťa v správnom čase a miere, manipulácia od narodenia, základná pohybová príprava,  uľahčenie adaptácie pri nástupe do materskej školy
Na cvičeniach s deťmi od 3 – 12 mesiacov sa venujeme správnej manipulácii s bábätkom – ako ho pokladať, zdvíhať, nosiť, pretáčať, teda ako využiť každodenné činnosti, ktoré realizujeme nespočetne krát za deň na podporu jeho zdravého vývinu. Neskôr sú cvičenia viac dynamické a sústreďujú sa na lozenie, rovnováhu, prvé vstávanie a prvé vykročenie do sveta.
Na cvičeniach s deťmi od 1 – 2 rokov si užijeme veľa zábavy a hlavne sa naučíme pracovať v skupine s ostatnými kamarátmi spolu s rodičmi a lektorom.
S najstaršími deťmi je cvičenie zamerané na všeobecnú pohybovú prípravu, samostatnú prácu v kolektíve s lektorom a hry na prípravu do materskej školy.
Balansáci tancujú, cvičia, hrajú sa a učia, behajú, skáču, používajú veľa rôznych pomôcok, spoznávajú nových kamarátov. Pre rodičov je Baby Balance inšpiráciou, pre deti hrou, ktorá je základným zdrojom ich učenia.

Najvhodnejšia veková skupina: Mini: 3-12mesiacov, Explorer: 13-25 mesiacov, Junior: 2-3 roky

Miesto konania: Bratislava – Ružinov – Centrum Rafael, Baby Balance HOME, Petržalka – Joy Zone, Dúbravka – La Portella, Nové Mesto – DC Ihrisko, Ivanka pri Dunaji – Inspiro, Senec –Malina gym.

Cena od 11.9.-22.12.2017 je pre miesta: Petržalka, Dúbravka, Nové Mesto, Ivanka p. Dunaji, Senec  = 91eur, pre Ružinov  = 98eur

Prihlásiť sa môžete rovno TU.

The Little Gym

The Little Gym je miesto, kde deti od 10 mesiacov do 12 rokov rozvíjajú a zdokonaľujú svoju koordináciu a celkovú zdatnosť. Získavajú tak sebadôveru a zároveň sa učia počúvať, sústrediť a spolupracovať s ostatnými... A hlavne si užujú veľa zábavy. Telocvičňa je určená výhradne pre deti, deti do 3 rokov cvičia spolu s rodičmi, od 3 rokov len s inštruktormi. Unikátne osnovy na celý školský rok pre každú vekovú kategóriu. Lekcie prebiehajú 1x do týždňa a každá lekcia má svoju špeciálnu tému a hudbu.

Najvhodnejšia veková skupina:
od 10 mesiacov – 3 rokov: cvičenie rodičov s deťmi
3–6 rokov: gymnastika pre predškolákov
6-12 rokov: gymnastika pre školákov

Miesto konania: The Little Gym, Vajnorská 45, 831 01 Bratislava (pri OC Polus)

Cena: 5-mesačný kurz/300,- Eur s DPH

HAPPY aktivity pre mamičky a detičky

HAPPY v Stupave ponúka svoje aktivity rodinám s deťmi už siedmu sezónu. Krúžky si u nás môžu vyberať mamičky pre svoje deti už od 1,5 roka a veľa skvelých hodín v rozvrhu môžu nájsť pre seba aj dospeláci.  Pravidelné aktivity ako Cvičenia pre detičky a mamičky, Joga, Pilates, či Výtvarné aktivity, dopĺňajú aj rôzne tematicky zamerané workshopy a prednášky.

Pohybové kurzy ako Cvičenia pre detičky a mamičky, či Tancovačky pre detičky môžu u nás navštevovať deti už od 1,5 roka. Výtvarné aktivity s Montessori prvkami máme aj pre maličkých umelcov od 2 rokov a tiež pre škôlkarov od 4 rokov. Školáci od 7 rokov si u nás môžu vyskúšať prípravu divadelného predstavenia na Dramatickom krúžku.

Najvhodnejšia veková skupina: od 1,5 roka do 10 rokov
Miesto konania: HAPPY, Kúpeľná ul. 2, Stupava
Cena: od 45 Eur/10 týždňov

 

WATTSENGLISH, BRICK by BRICK a VEDA NÁS BAVÍ

Na krúžkoch WATTSENGLISH, BRICK by BRICK a VEDA NÁS BAVÍ sa žiaci hravou a zábavnou formou zoznámia s cudzím jazykom, vzdelávajú sa pomocou LEGO kociek alebo sa zoznámia s tajmi vedných odborov.

Ak bojujete doma s úlohami z Angličtiny, prihláste vaše deti k nám na kurzy Wattsenglish, kde sa učíme angličtinu cez zážitky. Vzdelávanie s LEGO kockami má tiež svoje čaro. Ktoré dieťa ich nemiluje? Asi žiadne… vedia pri ňom presedieť celé hodiny. A my tomuto hraniu dáme koncept. Krúžky VEDA NÁS BAVÍ predstavia deťom hravou a zábavnou formou tajomstvá vedných odborov (fyzika, chémia, astronómia, prírodopis, inžinierstvo, strojárstvo).

Najvhodnejšia veková skupina: 4 – 12 rokov
Miesto konania: Chameleón centrum, Martinčekova 13, Bratislava – Ružinov alebo vaša materská či základná škola
Cena:  Od 56 €/ polrok, podľa druhu krúžku

Podobné články