Vtipné hlášky našich detí

Thumbnail
Kategórie:

Vtipné poznámky či hlášky našich detí, sú každodenným zdrojom nášho pobavenia a pobavenia všetkých našich kamarátov s ktorými sa tak radi o ne delíme. Niekoľko našich čitateľov sa podelilo o tie ich!

Predsa poezik!

Zasielam vám vtipnú hlášku môjho syna. Včera som ho skúšal zo slovenského jazyka a na otázku „Ako sa hovorí autorovi, ktorý píše poéziu?“ odpovedal „Poezik“.

Mama, smrad je

Autobus plný ľudí, trojročného syna som mala na kolenách. Odrazu sa ma spýtal: „Mama, prdla si, smrad je.“ Viete si predstaviť, koľko zvedavých očí sa na mňa v tej chvíli pozrelo?

Najobľúbenejší tatinko

Moja asi šesťročná dcéra Simonka zaperlila takto: „Ty si môj najobľúbenejší tatinko!“

Opustím ženu a vrátim sa k mame

Päťročný Maťo: „Keď budem veľký, tak sa ožením, ale ženu opustím a vrátim sa k mamke, lebo ju mám najradšej.“

Stratil som drevené želiezko z umelej hmoty

Tatino, ja som stratil to drevené želiezko z umelej hmoty, ktoré som mal na traktore. To mi povedal syn, keď mal deväť rokov. Teraz už študuje pedagogiku na VŠ v Trnave.

Volajte sanitku!

Hláška vnúčika (32 mesiacov): „Zavolajte sanitku, zahryzol som si do jazyka.“

Slovíčko čistý nemusí byť vždy len pozitívne

Posielam vám jednu z hlášok, ktoré som zažil pri mojich troch deťoch. So štvorročným synom som hral pexeso a prehral som. Syn vtedy zahlásil: „Ocko, ty si debil.“ Vysvetlil som mu, že takto mi nemôže hovoriť. Bolo vidieť, že ho to mrzí, a tak po chvíli to chcel napraviť a zahlásil: „Ocko, ty si čistý debil“. Slovíčko čistý nemusí vždy znamenať niečo pozitívne.

Hľadáš si nového manžela?

Pracovala som na počítači, pribehla moja trojročná dcéra a kričí: „Mamííí, môžem niečo pozerať?“ Hovorím: „Nie, Emi, niečo tu hľadám.“ Emma na to: „A čo? Nového manžela?“ Odkiaľ to to dieťa má?

Prepáčte, kolóna ma zdržala

Posielam perly mojej šesťročnej vnučky Viki.
1. Viki ma poúča: „Babka, to Lukáško (10 mesiacov) nemôže jesť. Chceš, aby sa mu zaslepilo črevo?“ Po operácii svojho slepého čreva je takto skúsená.
2. Aj dieťa chápe dopravnú situáciu v Bratislave. S vnučkou sme sa hrali na lekárku, ja lekárka, Viki pacient. Ja: „Nemali ste prísť na obed?“ Viki: „Prepáčte, kolóna ma zdržala.“
3. Prekukla ma: „Viki, poď, dáme ježkov spať.“ Viki: „Nie, to chceš len preto, aby sme to upratali.“
4. Viki referuje, že mali v škôlke tučniakovú pomazánku. Bola to tuniaková.
5. Viki mudrovala: „Tatinko, ty si jedol niekedy také hadíky? Majú tuto také fúziky (ukazuje okolo svojej pusy). Také klebety….“ Myslela krevety.
6. Viki má prvé náušničky, mala z toho zážitok a referuje: „Babka, pani doktorka mi odstrelila náušničky.“
7. Viki radila tatinkovi pred jeho služobnou cestou do Prahy: „Tatinko, vezmi spoločníkov do zoo, bude sa im tam páčiť.“ Znalkyňa, aj jej sa tam páčilo.
8. Viki volá s maminkou a vraví: „Keď ti to tak vyhovuje…“ Pýtam sa, o čom ste sa dohadovali: „Maminka chcela vedieť, či chcem ísť na zmrzlinu.“

Ani by tak nemuselo

Babka sa pýta prváčky Terezky po mesiaci v škole: „Ako ti to ide, zlatko?“ Odpoveď: „Vieš, babka, ani by to tak nemuselo.“

Druhácka prvouka

U nás často „perlí” dcérka druháčka, naposledy sme sa pri opakovaní učiva z prvouky dozvedeli, že: „ …hlavnou úlohou trúdov v úli je opeľovať kráľovnú.”

Rozprávka drsná ako ja

Hlášky detí zbožňujem a kedysi som si ich dosť poctivo zapisovala aj s dátumom. Nevyhrabala som žiadnu megavtipnú, skôr také roztomilé.

Jorik vo veku 4 či 5 rokov. Ja: „Prečo plačeš?“ Jorik: „Tato mi nechce dovoliť rozprávku pre deti od dvanásť rokov. Pre mňa je super. Drsná ako ja.“

Ráno pred odchodom do škôlky mi manžel podáva snubný prsteň a obrúčku. Jorik: „Boli práčky, keď ťa tato požiadal o ruku?“ Ja prekvapene: „Prečo?“ Jorik: „Či to bola starodávna doba, keď deti prali prádlo v rieke.“

Podobné články