Vianočný koncert Mira Jaroša pomôže chorým deťom online zbierkou pre Ronald McDonald House Charities.

Thumbnail
Kategórie:

Pozývame vás na Vianočný koncert Mira Jaroša – TEŠÍME SA NA JEŽIŠKA, ktorý bude odvysielaný online 20. decembra od 17. hodiny!

Vianočný koncert Mira Jaroša pomôže chorým deťom online zbierkou pre Ronald McDonald House Charities  už 17.12.2020 na tomto youtube kanáli. Každá pomoc sa počíta a každý cent, ktorý venujete cez zabezpečenú DAROVACIU STRÁNKU na aktivity RMHC, pomôže chorým deťom a ich rodinám.  

Tohtoročné vianočné obdobie je pre mnohých iné, nezažité. Sprísnené opatrenia, uzatvorené reštaurácie, zrušené hromadné podujatia, darčekománia prebiehajúca väčšinou cez internet…  Všetci však veríme, že jedno zostáva i tento rok – a v každom z nás sa aj v čase súčasných Vianoc prebúdza súcit, chuť pomáhať, či podporovať dobré veci. Tohtoročného ducha Vianoc môže priblížiť každému netradičný  zážitok – Vianočný koncert Mira Jaroša TEŠÍME SA NA JEŽIŠKA, počas ktorého odznejú nielen vianočné a detské pesničky, ale bude aj pomáhať.  Každý divák bude môcť finančne podporiť neziskovú organizáciu Ronald McDonald House Charities (RMHC), ktorá dlhodobo pomáha chorým deťom a ich rodinám v slovenských nemocniciach.

Spoločnosť McDonald´s na podporuje celý rok, a najmä pred Vianocami, aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonad House Charities, ktorá už 17 rokov na Slovensku zlepšuje podmienky hospitalizácie na detských oddeleniach.  Výnimkou nebol a nie je ani tento rok, hoci nie v úplne tradičnej podobe. V reštauráciách zákazníci mohli zažiť ešte v októbri známy McHappy Day, a tak polovica z tržieb za všetky predané hranolčeky venoval McDonald´s už tradične na realizáciu poslania Ronald McDonald House Charities, n.o. Vzhľadom na súčasnú neľahkú situáciu sa však tento rok nemohli do aktivity zapojiť žiadne známe tváre. Aj napriek tomu sa vďaka zákazníkom podarilo vyzbierať za tento jeden deň štedrú a rekordnú sumu 29 900 eur.

picture

Za bežných okolností by sa táto čiastka už v týchto dňoch postupne navyšovala, tak ako tomu bolo minulý rok, o výťažok z predaja charitatívnych vianočných vykrajovačiek. Tie si zákazníci mohli ku každej svojej objednávke zakúpiť práve počas vianočného obdobia. Vlani sa tak podarilo vyzbierať dohromady až 83 000 eur.

Situácia je však tento rok úplne odlišná. Personál McDonald´s reštaurácií obsluhuje zákazníkov v obmedzenom režime a predaj akýchkoľvek charitatívnych predmetov nie je možný. Preto sa spoločnosť McDonald´s rozhodla podporiť Vianočný koncert známeho speváka Mira Jaroša, ktorý ho tento rok odohrá tiež neštandardne – online. Vianočné pesničky tak budú znieť v príbytkoch Slovákov cez počítače, či mobilné zariadenia, pričom všetci diváci budú môcť počas tohto koncertného zážitku pomôcť dobrej veci – na pár kliknutí poslať akýkoľvek finančný príspevok prostredníctvom darovacej stránky na podporu malých pacientov, ktorým pomáha RMHC.

picture2(Illustračné fotografie rodinnej izby Ronalda McDonalda)

Charitatívne aktivity Ronald McDonald House Charities sú neprehliadnuteľné. RMHC už od roku 2003 pomáha zlepšovať podmienky v detských nemocniciach na Slovensku prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov, oddychových zón a zabezpečením najmodernejších zdravotníckych prístrojov a zariadení detských oddelení. Od začiatku pôsobenia venovala nezisková organizácia RMHC na pomoc 11 slovenským nemocniciam už vyše 660 000 eur. V týchto predvianočných časoch sa podarilo vďaka RMHC dokončiť tiež detské oddelenie urológie v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch v hodnote 31 343 eur, a v rámci aktuálnej situácie bol tiež odovzdaný terapeutický ventilačný prístroj, vďaka ktorému budú môcť malí pacienti lepšie zvládať respiračné ťažkosti.

picture3

Ronald McDonald House Charities pripravuje nový program s názvom „rodinná izba Ronalda McDonalda“. Ide o špeciálny priestor vytvorený pre potreby celej rodiny, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťatka. Bude slúžiť k doplneniu energie, občerstvenie, hygienu či odpočinok, aby mohli byť rodičia silní pre svoje deti.

Podobné články