Vianočné dekorácie

Thumbnail
Kategórie:

V zime, keď je menej prirodzeného svetla, máme veľkú potrebu rozžiariť svoj domov pomocou vianočného osvetlenia.

Ak chcete vytvoriť slávnostnú atmosféru, môžete v interiéri alebo okolo domu rozložiť veľa malých svetiel. Svetelné reťaze, svetelné hady, svetlo sviečok, lampáše alebo vianočné ozdoby sú prvky, ktoré pomôžu vniesť do vášho domova slávnostnú náladu. Vďaka dlhým a tmavým večerom je svetlo hlavným prvkom, ktorý určuje charakter interiéru a exteriéru v nadchádzajúcom sviatočnom období. Svetlom by sme mali zdôrazňovať dôležité miesta v dome a zároveň by sme nemali zabúdať na ľahké dávkovanie jeho intenzity.

Slávnostná výzdoba na Vianoce plná svetelnej nádhery

Nič nenavodí útulnú a príjemnú atmosféru, ako Vianočné osvetlenie – žiara sviečok a ozdobený vianočný stromček, trblietavé vianočné ozdoby alebo svetielka. Chcete, aby vaša domácnosť žiarila romantickým jemným svetlom? Umiestnite niekoľko svietnikov rovnomerne v jednotlivých miestnostiach vášho domova. A ak tradičné svietniky nie sú pre vás tou pravou dekoráciou, vyberte si trochu avantgardnejšie vianočné ozdoby, ktoré sa lesknú mäkkým LED svetlom.

Lampáše so sviečkami

Lampáše budú tiež originálnymi vianočnými dekoráciami, ktoré krásne osvetlia váš interiér. Vyzerajú skvele nielen na stole, ale aj na komode či parapete. Lampáše, do ktorých môžeme vložiť malé sviečky (tzv. čajové sviečky) sú ideálne pre dokonalé vychutnanie si útulnej atmosféry pri teplom osvetlení. Zasklené lampáše môžu byť tiež vonkajšou výzdobou. Umiestnené na zábradlí terasy, pri schodoch alebo zavesené nad dverami pomôžu vytvoriť magickú atmosféru už pri samotnom vchode. Ak snívate o veľkej a výraznej svetelnej dekorácii použite na výzdobu Betlehemskú hviezdu. Umiestnite ju pred vchod do domu, aby osvetlila cestu pre vašich hostí.

Svetelné záclony

Svetelné záclony sú vo vianočnom období mimoriadne efektívnym osvetlením domácnosti. Zvyčajne sa používajú na zdobenie záhrady alebo fasády budovy, ale čoraz častejšie sa využívajú aj na vyzdobenie interiérov. Vďaka použitiu LED žiaroviek sú energeticky úsporné a odolné. Nezohrievajú sa a vytvárajú príjemné reflexné svetlo, ktoré dodáva rodinnú atmosféru. Paleta vzorov a farieb svetelných záclon je obrovská, takže si môžete ľahko vybrať ten svoj obľúbený. Populárne svetelné záclony sú jednoduchá, efektívna a cenovo dostupná vianočná domáca dekorácia. Vďaka dostupnosti rôznych vzorov a farieb si môžete zvoliť svoju obľúbenú tému a farbu, ktorá ladí s celým vianočným dekorom.

Vianočné-dekorácie-4

Výzdoba vašej záhrady

Okrem toho, že vyzdobíte interiér vášho domu, nezabudnite nahodiť do sviatočného šatu aj vašu záhradu. Bežná a veľmi pekná je inštalácia svetelných reťazí na kríky, stromy, ale aj ploty, či záhradný nábytok. Využiť môžete tiež prírodné materiály a dekorácie môžu byť podobné tým, ktoré použijete v interiéri. Aranžmán z čečiny, šišiek a vetvičiek vás nebude nič stáť a dlho vydrží. Všetko môžete vylepšiť napríklad aj starými ozdobami, ktoré sú v súčasnosti retro.

Podobné články