Veveričky, ktoré naučia deti deliť sa o veci…

Thumbnail
Kategórie:

Chamtivé veveričky Vratko a Filip spoločne
upierajú pohľad na mimoriadnu vzácnosť,
poslednú šišku sezóny.
Uf! Začínajú sa preteky.

Veveričky, čo sa škriepili je zábavný príbeh o kamarátoch a o tom, ako sa naučili podeliť.
Spoznáme dve nenásytné veveričky – Vratko a Filip sa hádajú o poslednú šišku roka. Jedna veverička má bohaté zásoby, druhá pre vlastnú nezodpovednosť nemá nič a je hladná. V škriepke prekonajú mnohé dobrodružstvá, až napokon zistia, aké príjemné je podeliť sa o radosť s dobrým kamarátom.

Knižka je spolu s príbehmi Veľryba, čo chcela viac, Lev v srdci a Vĺčikova cesta domov súčasťou série, ktorá nádherným a detskému čitateľovi prístupným spôsobom rozoberá témy priateľstva, dôležitosti spolupráce a jedinečnosti každého človeka.
Knižky sú veršované a doplnené bohatými ilustráciami, preto sú vhodné aj pre tie najmenšie deti.

Veveričky, čo sa škriepili

„Akí sme len hlúpi!“ vravel,
lapajúc dych, keď sa smial.
„Aký chamtivý som!“ dodal,
chichotať sa neprestal.

„Odo dnes sa všetko zmení.
Škriepok bolo skrátka dosť.
No vyšli sme z toho celí,
to je dôvod na radosť!“

Autorka Rachel Brightová a ilustrátor Jim Field vytvorili ďalšiu nádhernú detskú knižku, ktorá je tak trochu detskou bájkou. Jednoduchý príbeh však nesie pre deti veľké posolstvo. Je to dobrodružné, napínavé, verše sprevádzajú nádherné ilustrácie…a celé to vyvrcholí ponaučením, že podeliť sa je lepšie, ako nechať si všetko len pre seba. Že deliť sa naozaj dá, aj keď najskôr nechceme, bojíme sa, že prídeme o všetko. Veď to je naše, tak načo sa deliť…no nie je to tak. Vratko aj Filip zistili, že je SKVELÉ podeliť sa o smiech s dobrým kamarátom 🙂

Fotogaléria

Podobné články