Úžasná detská knižka: Včielka Adelka

Thumbnail
Kategórie:

Na rozkvitnutej lúke posiatej kvetmi sa stretli nerozluční priatelia. Včielka Adelka, húsenica Klementínka, mucha Agneša a chrobák Teodor.

To bolo radosti, keď si tí štyria postavili spoločný domček, keď sa včielka na chvíľu stala krajčírkou, keď sa húseničke Klementínke podarilo všetkých rozosmiať, ale prihodilo sa aj čosi, čo vystrašilo chrobáka Teodora. A čo mucha Agneša? Tá bola náladová, občas ju niečo nasrdilo, ba aj uraziť sa vedela, ale nakoniec všetko na smiech obrátila.

Nech to bolo ako chcelo, o humorné zážitky priatelia núdzu nemali. Ba čo viac, Adelka porozprávala priateľom o živote včielok, o robotniciach, včelej kráľovnej, či trúdoch, o tom, aká je to krásna, no nesmierne náročná práca, prinášať iným úžitok. A to včielky medonosné dokážu viacerými spôsobmi. Akými? Dočítate sa v knižke.

Podrobnosti

  • Formát: 190 x 227 mm
  • Rozsah: 64 strán
  • Väzba: tvrdá
  • EAN: 9788057302681
  • Dátum vydania: 8.10. 2022

Autor knihy

Dana Hlavatá vyštudovala FiFUK – odbor televízna žurnalistika. Napísala desiatky rozhlasových hier a dramatických pásiem, televíznych scenárov, rozprávok, stovky kriminálnych i životných príbehov, fejtónov, poviedok. Vydala niekoľko kníh. Venuje sa aj výtvarnej tvorbe. Získala literárne ocenenia doma aj v zahraničí. Pracuje v Slovenskej televízii ako dramaturgička. Je matkou dvoch synov, vďaka ktorým sa pozerá na svet cez prizmu humoru.

Zdroj: www.fortunalibri.sk

Podobné články