Uľahčite si cestovanie s tým správnym fusakom

Thumbnail
Kategórie:

Výberu fusaka sa jednoznačne oplatí venovať zvýšenú pozornosť. Nielenže sa v kvalitnom fusaku bude vaša ratolesť cítiť pohodlne, ale vďaka užitočným funkciám sa aj vy potešíte maximálnemu komfortu pri jeho používaní.

Keďže malé bábätka nemajú termoreguláciu, musíte ich pred zimou chrániť. Medzi povinnú detskú výbavu tak bez pochýb patrí fusak, ktorý využijete nielen v kočiari, ale tiež v autosedačke. So správnym fusakom sa nemusíte obávať ciest k doktorke, prechádzok po parku ani výletov za rodinou či zábavou. Vaša ratolesť totiž bude v teple aj v pohodlí.

Parametre, ktoré sú dôležité

Na prvom mieste je bez pochýb veľkosť fusaka, ktorá sa líši od výšky vášho najmenšieho. Poniektoré modely sú vhodné iba pre novorodencov. Rastúce fusaky vám zas vydržia dlhšie obdobie.

Rozhodnite sa tiež podľa toho, kde budete fusak využívať. Do hlbokého kočíka sú vhodné kratšie fusaky, zatiaľ čo do športových kočíkov by ste mali vybrať dlhší model. Špeciálne fusaky s otvorom na bezpečnostný pás sú vhodné do autosedačiek.

Fusaky sa líšia aj podľa ročného obdobia, v ktorom ich môžete využívať. Letný fusak je vyrobený z ľahšieho materiálu, ktorý je vhodný na chladnejšie letné dni, zatiaľ čo so zimným fusakom sa nemusíte obávať ani mínusových teplôt.

Vyberte si fusak z kvalitného materiálu

Zamerajte sa tiež materiál fusaka, ktorý by mal pozostávať z troch vrstiev. Funkčná vrstva s membránou je nepremokavá a vetru odolná. Izolačná vrstva zamedzí úniku tepla, zároveň je ale priedušná, vďaka čomu sa v nej dieťa nepotí. Vyznačuje sa skvelými termoregulačnými vlastnosťami, ktoré sú typické pre ovčiu vlnu. Pre alergikov je vhodnejšia voľba duté vlákno. Tretia vrstva sa dotýka pokožky bábätka, preto musí byť z príjemného materiálu, ako je bavlna, flís, bambus alebo plyš.

Funkcie, ktoré oceníte

Niektoré fusaky ponúkajú možnosť stiahnuť kapucňu pomocou gumičky alebo šnúrky, vďaka čomu bude dieťa lepšie chránené pred dotieravým mrazom. Rovnako je vhodné siahnuť po fusaku, ktorý má odopínateľnú spodnú časť. Tú oceníte, ak vaše dieťa už chodí a vy ho kvôli zašpineným topánkam nebudete musieť vyzúvať. Dôležité sú tiež chránené zipsy, ktoré dieťatku nespôsobia žiadne zranenie, možnosť rozopnutia fusaka a jeho následnej premeny na deku.

Podobné články