Turistický nosič pre malého dobrodruha?

Thumbnail
Kategórie:

Turistika patrí k obľúbenej športovej aktivite pre čoraz väčšiu komunitu ľudí. Postupom času sa ľudia začínajú vracať ku svojim koreňom, prírode a všetkému, do čoho človek v malej miere, respektíve vôbec nezasahuje.

Turistika je formou oddychu pre veľkých i malých. Rodičia však často premýšľajú – je bezpečné ísť s menšími deťmi na turistiku? Ako ich dostať na vrchol svojej cesty? Čo je viac, detičky sú malé, hodí sa vôbec s nimi ísť na túru? Chceli by sme turistický nosič, ako ho vybrať?

Odpoveď je jednoduchá. Áno, s menšími deťmi sa na turistiku ísť môže. A áno, dokonca to je úplne jednoduché. Je treba si zadovážiť detský turistický nosič, ktorý nositeľ nesie ako obyčajný batoh a používateľa len vhodne do neho posadiť. Samotný nosič by mal vážiť okolo 2 – 3 kg, pokiaľ je ťažší, začína byť záťažou pre nositeľa. Dôležité sú však aj samotné prestávky počas turistiky. Prestávka by sa mala uskutočňovať zväčša každú polhodinu, kedy sa prekontroluje či dieťa jazdu v nosiči zvláda.

Moderné nosiče disponujú množstvom neodmysliteľných doplnkov. Medzi základné patria:

  • strieška – ochráni pred nebezpečnými lúčmi slnka, prípadne nepríjemným vetrom,
  • pláštenka – ako náhle sa počasie zmení a začne padať dážď,
  • stupačky – aby sa dieťatku voľne nehúpali nožičky,
  • opierka hlavy – pokiaľ dieťatko zaspí, aby mu hlavička nepadala do strán.

Je prospešné prekontrolovať či daný nosič má tieto doplnky už zahrnuté v cene alebo ich treba dokúpiť. Zákazníci v Adamsporte odporúčajú najmä tieto nosiče s ich poprednými vlastnosťami:

CORAZON PANDA: vyznačuje sa ľahkou a pevnou konštrukciou, nízkou hmotnosťou či atraktívnym designom – vo viacerých farebných prevedeniach, vstavané vrecko na hydrovak, výškovo nastaviteľný systém chrbta pre dlhodobé pohodlné nosenie;

NEVERLAND KOALA: je najpredávanejším nosičom v Adamsporte, široké použitie – udáva sa, že je pre deti od šesť mesiacov až po tri – štyri roky, bedrový pás a ramenné popruhy kvalitne vypolstrované  zaisťujú komfort a pohodlie počas nosenia pre samotného nosiča, rozkladacia podložka na sedenie a prebaľovanie dieťaťa, strieška, pláštenka a stupačky v cene;

DEUTER KID COMFORT II: poskytuje výškovo nastaviteľnú detskú sedačku, bezpečnostný 5 bodový pás pre pripútanie dieťaťa, bezpečnosť certifikovanú TÜV, kompatabilitu s vodným rezervoárom, vrátane plyšového medvedíka.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou každého nosiča je úložný priestor. Je potrebné, aby vrecká boli dostatočne veľké pre potreby dieťaťa – prebaľovacie potreby, nápoje, hračka – a rozumne rozmiestnené.

No čo vravíte rodičia? Už viete ako na to? Je veľmi dôležité, aby ste sa dozvedeli všetky podstatné informácie ohľadom Vášho nového nosiča. Práve kvôli tomu robíme rôzne testy, ktoré by Vás mohli zaujímať a presvedčiť o jeho kvalite.

Vychutnajte si nezabudnuteľné zážitky v kruhu celej rodiny na horách! S turistickými nosičmi môžu aj naši najmenší cestovať až na vrchol.

 

Podobné články