Triky pre zaneprázdnených rodičov

Thumbnail
Kategórie:

Aj vy máte občas pocit, že vám to ako rodičovi všetko prerastá cez hlavu? Množstvo povinností, starosti v práci a málo času na deti. A ak, tak ste napätí, vystresovaní, niekedy dokonca aj vypeníte, lebo je toho naozaj príliš. Máme pre vás tip – vyskúšajte minimalistické rodičovstvo. Aj pri výchove a starostlivosti o deti totiž platí – Menej je viac.

Užívajte si život modernej rodiny vďaka tomu, že budete robiť menej. Dá sa to – kniha Menej je viac vás naučí pravidlá minimalistického rodičovstva. Skvelá príručka pre rodičov, ktorí sú zahltení chaosom v domácnosti a pracovnými povinnosťami. Radca pre pokojnejší a zábavnejší rodinný život.

Menej je naozaj niekedy oveľa viac – verte, že minimalistický prístup je cestou smerom k silným, zdravým rokom dospievania vašich detí. Nemusíte svojim drobcom stále utierať nos, obskakovať ich, striehnuť na každý ich pohyb. Dajte im voľnosť, viac nezávislosti a dôverujte im. V knihe nájdete praktické tipy ako lepšie plánovať, upratovať domácnosť, zjednodušiť si varenie, ale aj ako odpočívať.

Nachádzame sa totiž v dobe, keď je vychovávanie detí založené na princípe viac: viac odborných rád, viac rýchlosti, viac strachu zo zodpovednosti a viac strachu o bezpečnosť, a oveľa viac rozhodnutí, ktoré treba spraviť ohľadom výchovy, výživy, ale aj zábavy. Výsledok? Vyťažení, zmätení rodičia a deti zahltené detailným programom a neustálou výchovou.

Autorky Christine Koh a Asha Dornfest ponúkajú nový spôsob rodičovstva, ktorý vás oslobodí od celého tohto „humbuku“ pri výchove. Spoznajte minimalistické rodičovstvo. Ukážu vám, ako si v rodine stanoviť jedinečné hodnoty a priority, a ako zistíte, ktoré činnosti, veci, informácie, ale aj ľudia si zaslúžia miesto vo vašich životoch.

„Pre všetkých rodičov, ktorí sú zahltení chaosom v domácnosti, svojimi povinnosťami alebo svojimi myšlienkami, prichádza kniha Menej je viac ako neoceniteľný radca pre pokojný a zábavný rodinný život.“
Gretchen Rubin, autorka bestselleru Projekt šťastia

Tipy a triky ako stať minimalistickým rodičom nájdete v knihe Menej je viac.

Podobné články