Trieda hľadá hviezdu 2019/2020!

Thumbnail
Kategórie:

Máš od 8 do 15 rokov? Vieš niečo výnimočné? Chceš ukázať svoj talent? Neváhaj a poď ho ukázať kamošom!

„Zahviezdi talentom a zabojuj za triedu, vykašli sa na drogu“

Ďalší ročník detskej talentovej súťaže Trieda hľadá hviezdu naberá na rýchlosti. Už len necelé tri týždne ostávajú všetkým, ktorí chcú svoj talent ukázať na veľkom bratislavskom finále. To sa uskutoční v marci. Registrácia do súťaže končí 2.3.2019.

Súťaž Trieda hľadá hviezdu je príležitosť pre všetky deti od 6 do 15 rokov ukázať ich nadanie a talent. Bez toho, aby mali veľké obavy zo zlyhania, ale tak, aby mali možnosť predstaviť sa aj niekomu inému ako pani učiteľke či rodičom. A tým niekým nie je nik iný, ako naša hviezdna porota.

Zo všetkých prihlásených z celého Slovenska na webe súťaže https://www.triedahladahviezdu.sk/ vyberú ľudia 9 finalistov a ďalších 3 finalistov, ktorí svoj talent predvedú naživo na  finále v Bratislave vyberie naša porota – Jaro Slávik, Jaro Bekr a Roman „Galo“ Galvánek. Programom bude sprevádzať moderátor Ludwig Bagin. Celý štatút súťaže je k dispozícii na https://www.triedahladahviezdu.sk/statut-sutaze/

Súťaž Trieda hľadá hviezdu je pokračovaním úspešného projektu Bola raz jedna trieda. Jeho cieľom je protidrogová prevencia medzi deťmi. Skúsenosť s užitím drogy má totiž stále viac mladých. Rastie tiež počet tých, ktorí narkotiká deťom ponúkajú vo svojom okolí, napriek hroziacemu nebezpečenstvu. Projekt podporuje v rámci boja proti drogovým závislostiam mladých aj Ministerstvo zdravotníctva SR.

Projekt využíva na komunikáciu súťažný formát a fenomén „Superstar“ na prezentáciu rôznych mimoškolských / voľnočasových aktivít detí a ich talentu a komunikuje atraktívnou formou prostredníctvom digitálnych a mobilných médií. Prevencia je najmä o možnostiach a pripravenosti čeliť krízovým situáciám, ktoré môžu viesť k užívaniu drog.

Na webe https://www.triedahladahviezdu.sk/ predstavujeme kreslené príbehy žiakov z modelovej triedy 8. B, ktoré zjednodušene poskytujú informácie o rizikách a nebezpečenstvách drog tak, aby im porozumeli aj deti. Projekt poskytuje aj možnosti na preventívne riešenia pre rodičov či blízkych detí a mladistvých, ktorí sa už s drogami zaplietli.

Hlavní partneri projektu sú: Unity Media (organizátor), portál odfarmara.sk, portál www.kamsdetmi.sk a projekt ChameleonLand www.chameleonland.sk, portál ZoznamŠkôl.eu a spoločnosť VNET.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít na rok 2019

—————————————————————

Kto sme?

Porotca Jaro Slávik je slovenský hudobný producent a scenárista. V posledných rokoch sa zviditeľnil najmä ako porotca v relácii Česko Slovensko má talent, ktorú vysielajú televízne stanice Prima a TV JOJ. Je jediným porotcom, ktorý je v súťaži od začiatku.

V roku 1996 sa stal najmladším výkonným riaditeľom gramofónovej spoločnosti EMI na Slovensku. V roku 1998 doviedol spoločnosť EMI na Slovensku k historicky najúspešnejšiemu hospodárskemu výsledku. Vo svojich 29 rokoch objavil talentovanú speváčku Ruslanu. Udržuje priateľské vzťahy s umelcami ako Phil Collins, Shaggy, Arash, Ville Valo (spevák HIM), Anastacia, Natasha Bedingfield, alebo Sean Paul.

—————————————————————

Jaro Bekr je choreograf a tanečný majster. Je autor niekoľkých úspešných tanečných projektov doma aj v zahraničí, zakladateľ úspešnej profesionálnej tanečnej skupiny SPIN. Je známy svojimi projektami v oblasti TV, reklamy, filmu, či muzikálov. K porotcovskému chlebíčku si pričuchol v jednej z prvých talentových súťaží na Slovensku – Tanec za milión.

—————————————————————-

Porotca Trieda hľadá hviezdu Roman Galvánek je slovenský hudobný skladateľ, textár a spevák slovenskej rockovej kapely O. B. D. Pracoval ako moderátor a scenárista v Slovenskej televízii v hudobno-publicistickej relácii Štúdio Kontakt, neskôr Pop-Mix (1996-2000). Je autorom námetu a scenára zábavnej relácie Schôdzka na slepo (2000-2002). V televízii JOJ pracoval ako režisér relácie Varí Vám to (2004).

Ako hudobník a producent spolupracoval s desiatkami významných hudobníkov, je zakladajúcim členom hudobných skupín O. B. D. a Divná zostava. Podieľal sa ako autor hudby a textov piesní skupín O. B. D., Divná zostava, Hex a Mukatádo. Spolupracoval s hudobníkmi ako Karol Csino či Robo Mikla a s textárom Jánom Štrasserom ako autor hudby.

Podobné články