Trieda hľadá hviezdu #zodpovedne a online

Thumbnail
Kategórie:

Nevidel si svojich spolužiakov už týždne, sedíš doma a nevieš čo so sebou?? Máme pre teba riešenie! V čase, kedy sú zatvorené základné umelecké školy, telocvične a ani hodiny hudobnej výchovy nie sú čo bývali, s nami máš stále možnosť povedať čo si myslíš o výkone tvojich rovesníkov! A to všetko bez obmedzení a rúška!

„Svoj talent rúškom nezakryli!“  

Šiesty ročník detskej talentovej súťaže Trieda hľadá hviezdu je tu a presunul sa do sveta online. Tento rok v spolupráci s profesionálnou talentovou aplikáciou BooYang.

V rámci talentovej súťaže môže ísť o tanečné číslo, spevácke vystúpenie, športovú exhibíciu, alebo akékoľvek iné predstavenie, ktoré má maximálnu dĺžku do 5 minút. V prípade, ak ide o skupinové číslo (súbor), je maximálny počet vystupujúcich členov takéhoto zoskupenia 15 účinkujúcich.

Do finále postupuje 12 talentov, ktoré získajú v rámci aplikácie najviac hlasov, o celkovom víťazovi rozhodne naša porota. Už tradične v nej bude veľký hľadač talentov Jaro Slávik a skladateľ a spevák Roman „Galo“ Galvánek. Tretí porotca bude veľkým prekvapením!

Online finále sa uskutoční 20.12.2020 o 10h.

Choď na stránku Trieda hľadá hviezdu a pozri si finále detskej talentovej súťaže! Nájdeš ju na https://www.triedahladahviezdu.sk/

BooYang je brána do kreativity, talentu, súťaží a možností. Je to sociálna sieť, mobilná aplikácia, knižnica nápadov a námetov.

Súťaž je príležitosť pre všetky deti od 6 do 18 rokov ukázať ich nadanie a talent. Bez toho, aby mali veľké obavy zo zlyhania, no aby mali možnosť predstaviť sa aj niekomu inému ako pani učiteľke či rodičom.

Cieľom projektu Trieda hľadá hviezdu je protidrogová prevencia medzi deťmi. Projekt využíva na komunikáciu súťažný formát a fenomén „Superstar“ na prezentáciu rôznych mimoškolských / voľnočasových aktivít detí a ich talentu a komunikuje atraktívnou formou prostredníctvom digitálnych a mobilných médií. Prevencia je najmä o možnostiach a pripravenosti čeliť krízovým situáciám, ktoré môžu viesť k užívaniu drog. Skúsenosť s užitím drogy má totiž stále viac mladých. Rastie tiež počet tých, ktorí narkotiká deťom ponúkajú vo svojom okolí, napriek hroziacemu nebezpečenstvu.

Odbornú stránku projektu realizujeme v spolupráci s odborným liečebným ústavom Predná Hora. Vďaka tomuto spojeniu sú výstupom projektu aj krátke edukačné videá na aktuálne témy a autentické výpovede pacientov. Tieto budú postupne zverejňované online na stránkach projektu.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít na rok 2020. 

Hlavní partneri projektu sú: Unity Media (organizátor), aplikácia BooYang, spoločnosť NatureVia, spoločnosť VNET, portál odfarmara.sk, portál www.kamsdetmi.sk a projekt ChameleonLand www.chameleonland.sk,.

Finále detskej talentovej súťaže Trieda hľadá hviezdu 2020/2021

Kto je naša porota?

Porotca Jaro Slávik je slovenský hudobný producent a scenárista. V posledných rokoch sa zviditeľnil najmä ako porotca v relácii Česko Slovensko má talent, ktorú vysielajú televízne stanice Prima a TV JOJ. Je jediným porotcom, ktorý je v súťaži od začiatku.

V roku 1996 sa stal najmladším výkonným riaditeľom gramofónovej spoločnosti EMI na Slovensku. V roku 1998 doviedol spoločnosť EMI na Slovensku k historicky najúspešnejšiemu hospodárskemu výsledku. Vo svojich 29 rokoch objavil talentovanú speváčku Ruslanu. Udržuje priateľské vzťahy s umelcami ako Phil Collins, Shaggy, Arash, Ville Valo (spevák HIM), Anastacia, Natasha Bedingfield, alebo Sean Paul.

—————————————————————

Porotca Trieda hľadá hviezdu Roman Galvánek je slovenský hudobný skladateľ, textár a spevák slovenskej rockovej kapely O. B. D. Pracoval ako moderátor a scenárista v Slovenskej televízii v hudobno-publicistickej relácii Štúdio Kontakt, neskôr Pop-Mix (1996-2000). Je autorom námetu a scenára zábavnej relácie Schôdzka na slepo (2000-2002). V televízii JOJ pracoval ako režisér relácie Varí Vám to (2004).

Ako hudobník a producent spolupracoval s desiatkami významných hudobníkov, je zakladajúcim členom hudobných skupín O. B. D. a Divná zostava. Podieľal sa ako autor hudby a textov piesní skupín O. B. D., Divná zostava, Hex a Mukatádo. Spolupracoval s hudobníkmi ako Karol Csino či Robo Mikla a s textárom Jánom Štrasserom ako autor hudby.

 

Podobné články