Nevšedná galéria plná optických ilúzií – Tricklandia

Thumbnail
Kategórie:

Dostať deti do múzea či galérie je hotové umenie. Predstavte si však galériu, z ktorej vaše decká nebudú chcieť odísť.

Že taká nie je? Omyl! Predstavujeme vám Tricklandiu, nevšednú galériu optických ilúzií, ktorá zabaví malých aj veľkých. Stačí vám smartfón a o zážitok máte postarané.

Ako už samotný názov Tricklandia napovedá, galéria vás prenesie do krajiny trikov a optických ilúzií. Exponáty sú založené na trick-arte, vizuálnom umení, ktoré sa pekne pohrá s vašimi zmyslami. Veta „neverím vlastným očiam“ v Tricklandii naberá úplne nový rozmer.

1

Kým v iných galériách je fotenie exponátov zakázané, tu je doslova nutnosťou. Práve vďaka objektívu sa z dvojrozmerných obrazov stávajú trojrozmerné. Určite sa uistite, že máte so sebou smartfón alebo foťák.

4

Veľkým plusom Tricklandie je široký vekový záber návštevníkov ktorým je určená. Najmenšie detičky potešia pestrofarebné maľby či 3D inštalácie a tínedžeri sa dokonale vybláznia pri fotení selfíčiek. Novinkou je doplnenie niekoľkých malieb o tzv. rozšírenú realitu. Stačí si nainštalovať aplikáciu a 3D maľby vám v telefóne či tablete doslova ožijú pred očami.

Opomenúť netreba ani dospelých. Zážitkové atrakcie pri ktorých zabudnete vnímať gravitáciu sa pekne pohrajú s vašou koordináciou. Čerešničkou na torte je najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

2

Tricklandia nepracuje so zahraničnými námetmi, naopak, všetky exponáty vychádzajú zo slovenských rozprávok, legiend a reálií. Pri pohľade na rozprávkovo spracovaný Bojnický zámok, Vlkolínec či morskú pannu plávajúcu pod Devínskym hradom zaplesá srdce nejednému Slovákovi.

3

Galériu nájdete v Starom Smokovci len pár metrov od železničnej stanice. Predtým ako sa vydáte na cestu, uistite sa, že máte rezervovaný vstup. Môžete tak urobiť na webe. Cez víkendy a sviatky odporúčame vstupy rezervovať niekoľko dní vopred. Cena lístka je 9 € za dospelú osobu a 6 € za deti. Ak však idete ako rodinka, pýtajte si zľavnený rodinný lístok.

5

Malé detičky do 4 rokov majú vstup zdarma. Galéria však nie je bezbariérová a už pred vchodom je potrebné zdolať niekoľko schodov. Ak plánujete návštevu s nechodiacim bábätkom, namiesto kočíka odporúčame využiť detský nosič či babyšatku.

Celkovo si na návštevu vyhraďte zhruba hodinu.

Podobné články