TOP Vianočné rozprávky pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Najkrajšie Vianočné rozprávky pre deti, ktoré by ste tento rok nemali vynechať.

Postupom času sa rozprávky v televízií zaradili do našich každoročných zvykov a tradícií o tom niet pochýb. Azda každá domácnosť si počas sviatkov spraví minimálne jeden filmový večer s rodinou a my v redakcií Kam s deťmi, by sme vám radi dali typy na tie najlepšie rozprávky, ktoré by ste nemali tento rok vynechať.

1. Sám doma

Sám doma je komédia, ktorú kvalitou len tak niekto nedobehne. Tento film nás baví už dlhé roky a verím, že si ho zamilujú aj Vaše deti. Film zobrazuje splnený sen, ktorý mal asi každý z nás, keď bol malý a to je byť deň bez rodičov. Na konci príbehu dostanú deti také menšie ponaučenie, že rodina je základom šťastia a taktiež, že by sme si mali strážiť čo si prajeme. lebo niekedy sa to môže vyplniť.

1

2. Polárny express

Táto rozprávka je o niečo menej známa od jej predchodcov no v kvalite nezaostáva. Príbeh sa odohráva na štedrý večer, kedy sa skupinka detí vydá na dobrodružstvo priamo za tvorcom Vianoc. Toto dielo vás a vaše deti svojim príbehom pohltí a spoločne zavedie naspäť do detských čias, kedy sme verili, že mágia je ozajstná a darčeky pochádzajú zo severného pólu.

2

3. Doba ľadová: Mamutie Vianoce

Naši obľúbení historickí hrdinovia sa vrátili v novom dobrodružstve, aby sa aj tieto Vianoce objavili vo vašich domácnostiach. Sid nechtiac zničí Mannyho pamätnú vianočnú výzdobu a tak sa ocitá na Santovom “zozname neposlušných“ . Vydáva sa tak na dobrodružstvo na severný pól, aby dal veci do poriadku no ako to má vo zvyku stane sa pravý opak a tak sa Manny s partiou dostávajú do situácie, kedy je na nich záchrana Vianoc pre celú planétu.

Mtime.com

4. Mickey: kúzelné Vianoce

Obľúbení Disneyho hrdinovia sa ocitnú zavalení počas veľkej snežnej búrky v Myšmaši. Všetci  sú veselí a tešia sa z nadchádzajúcich Vianoc až na Donalda, ktorý má zlú náladu. Všetci spoja svoje sily, aby mu ukázali pravé čaro Vianoc. Minnie premieta domáce videá a to navodí všetkým ešte väčšiu vianočnú náladu a z Donalda sa napokon stane najväčšia hviezda večera. Hlavní hrdinovia sa postarajú, že táto rozprávka dodá poriadnu dávku vianočnej nálady aj do vášho domova.

4

5. Vianočná koleda

Pán Scoorge ako každý rok prežíva Vianočný čas s podráždenou náladou a kyslím výrazom na tvári. Jeho okolie ho pozná ako najväčšieho lakomca a ani Vianoce ho nedokážu obmäkčiť. Pár dní pred štedrým dňom ho vystraší duch z minulosti a Pán Scoorge dostane možnosť prehodnotiť a zmeniť svoj život. Urobí tak? Nebudeme vám prezrádzať koniec, no môžeme vám povedať, že táto rozprávka stojí za pozretie a zaručene zaujme vás aj vaše deti.

5

Podobné články