TOP kurzy & krúžky pre vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Prečo by mali Vaše deti navštevovať kurzy či krúžky a aké konkrétne Vám odporúčame?

5 dôvodov, prečo prihlásiť svoje dieťa na kurz či krúžok:

  • 1. Vzdelávanie sa popri škole: pre všetky deti je dobré mať mimoškolskú aktivitu, pri ktorej sa rozvíjajú a vzdelávajú aj iným spôsobom ako v škole. Akákoľvek aktivita mimo školy, ktorá ich baví, im rozhodne neuškodí. Aj keď ide často a formu zábavy, predsalen ich to rozvíja – fyzicky aj mentálne.
  • 2. Hľadanie seba samého: deti by si počas školy či štúdia mali vyskúšať čo najviac aktivít, aby sami zistili, čo ich baví, k čomu inklinujú, aké majú predispozície.. V dnešnej dobe je bežné, že študenti skončia školu, a nevedia, čo vlastne chcú, lebo nikdy nič nové okrem učenia sa do školy nevyskúšali. Snažte sa tomuto príkladu vyhnúť.
  • 3. Nadobúdanie trpezlivosti či vytrvalosti: každá aktivita, ktorej sa dieťa venuje dlhší čas, ho učí trpezlivosti či vytrvalosti, rozširuje jeho obzory v danom odbore, a učí dieťa, že keď niečo chce, a dostatočne na tom pracuje, tak to môže dosiahnuť. Všetky tieto predpoklady sú veľmi dobré v budúcnosti Vášho dieťaťa – či už na vysokej škole, v práci, alebo aj v súkromnom živote.
  • 4. Noví kamaráti: v danom krúžku môžu Vaše deti spoznať nových kamarátov. Okrem toho sa učia socializovať v novom prostredí.
  • 5. Zábava a odreagovanie: krúžky aj kurzy by nemali byť len o vzdelávaní a učení sa – deti by sa pri nich mali uvoľniť a zabaviť popri škole, zažiť niečo nové a zaujímavé. 🙂

Vybrali sme pre Vás zopár podnetných a zaujímavých krúžkov, ktoré budú Vaše deti milovať. Nemáme v úmysle vytvoriť ucelený prehľad všetkých voľnočasových aktivít pre deti, len Vám priniesť našu odporúčanú vzorku! NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ!

 

Programovanie je zručnosť budúcnosti – vyskúšajte si to v Logiscool

Deti vyrastajú s digitálnymi zariadeniami v rukách, ale väčšinou sú len pasívni používatelia namiesto aktívnych tvorcov. Pritom programovanie a digitálne zručnosti spolu s umelou inteligenciou sú vedomosti budúcnosti a deti sú schopné osvojiť si tieto zručnosti s obrovskou ľahkosťou.

Umožnite svojim deťom preniknúť do sveta programovania v sieti škôl Logiscool. Sme svetovým lídrom vo výučbe programovania a digitálnych zručnosti pre deti.

Jesenné kurzy programovania sa v Logiscool začínajú v týždni od 18. septembra. Registrovať sa môžete už teraz! Aj tento akademický rok si môžete vybrať z fantastických kurzov, ktorých témy pokrývajú všetky oblasti najdôležitejších vedomostí budúcnosti, od umelej inteligencie až po programovanie.

U nás si vaše deti hravo a nepozorovane osvoja najdôležitejšie zručnosti svojej generácie, ktoré školský systém na Slovensku nemá šancu ponúknuť. Pokiaľ máte pochybnosti, prihláste sa na niektorú ukážkovú lekciu, na ktorých môžu vaše deti programovanie bezplatne vyskúšať. Budete sa čudovať, čo dokážu vaše deti naprogramovať hneď na prvej hodine!

Vyučovanie prebieha prezenčnou formou alebo online. Zoznam našich škôl nájdete tu: https://www.logiscool.com/sk/locations

Viac o našich kurzoch sa dozviete tu: https://www.logiscool.com/sk/programs/courses

Prihlásiť sa na zdarma ukážkovú lekciu môžete tu: https://www.logiscool.com/sk/programs/open-days

 

Veselá  veda – krúžky a tábory pre deti

Kedy sa deti najviac naučia? Keď môžu samé, slobodne a bezpečne skúmať, objavovať, hrať sa. Zážitkové zábavné krúžky Veselej vedy vysvetľujú na jednoduchých a zaujímavých pokusoch javy a tajomstvá fyziky, prírodovedy i chémie. Deti nie sú u nás diváci, ale skutoční tvorcovia.

Vo Veselej vede vytvárame prostredie, kde sa môžu deti slobodne prejaviť, skrotiť svoju prirodzenú zvedavosť a túžbu objavovať… Môžu bezpečne skúšať “čo to urobí, keď…” so sprievodcom – lektorom a to bez strachu zo známok, zlyhania alebo hodnotenia. Veríme, že najväčších objavov obvykle nedosahujú tí, ktorým sa podarí všetko na prvýkrát, ale tí, ktorí i po mnohých nezdaroch dokážu pokračovať. Naším cieľom je ukázať deťom ako zábavné a fascinujúce môže byť učenie, keď sa pustíme do skúmania a experimentovania.

Naše krúžky prebiehajú na spriatelených základných školách v čase školského klubu detí. Krúžok ponúka polročne 14 zaujímavých lekcií a skutočne veľa pokusov a zábavných aktivít. Metodika (témy lekcií) je zostavená podľa osnov pre žiakov 1.stupňa ZŠ. Ak krúžok na Vašej ZŠ nenájdete, napíšte nám alebo môžete odporučiť vedeniu školy kontaktovať nás pre rozbehnutie vzdelávacieho programu i na Vašej základnej škole.

Registrácie na krúžky prebiehajú iba na našej webovej stránke, krúžok na škole začína od 1.10.2023.

Tešíme sa na bádateľov a zábavné nové pokusy.

 

RDS Art Group kurzy pre deti aj dospelých

V RDS Art Group je našim hlavným cieľom viesť deti cestou umenia, kde sa môžu naplno vyhrávať so svojimi emóciami a aktuálnym prežívaním. V Dome umenia ponúkame kurzy pre všetky deti vo veku 4-17 rokov, ktoré milujú tanec, dabing či muzikálové a divadelné umenie, kde môžu svoj talent rozvíjať v tanci, speve aj herectve naraz ako členovia Muzikálovej akadémie. Ak sa chceš stať členom Muzikálovej akadémie, prihlás sa na konkurz, ktorý sa uskutoční 10. septembra. Viac informácií o akadémii sa dočítaš TU.

Riverpark Dance School ponúka množstvo tanečných kurzov, z ktorých si môžeš vyberať. Okrem toho máme v ponuke kurzov aj Školu dabingu, kde sa z teba môže stať známy hlas tvojej obľúbenej postavičky. Klikni nižšie na kurz, o ktorý máš záujem a prečítaj si podrobnejšie informácie, čo ťa na kurze čaká.

 

Kurzy v jazykovej škole Berlitz

Výskum ukázal, že detstvo je najvhodnejším obdobím na učenie sa nového jazyka. Deti dokážu absorbovať nuansy cudzieho jazyka bez strachu a zábran a naučia sa hovoriť bez prízvuku.

Berlitz jazykové kurzy pre deti sú navrhnuté tak, aby deti zábavnou formou motivovali v budovaní sebadôvery v hovorení novým jazykom, zatiaľ čo sa zároveň zoznamujú s novými kultúrami. Vzdelávacie programy pre deti a teenagerov od jazykovej školy Berlitz podporujú intelektuálny rozvoj, rozširujú globálny rozhľad a zvyšujú budúce kariérne príležitosti vašich detí.

Jazyková škola Berlitz pravidelne dokazuje, že naučiť sa cudziu reč zvládnu tiež deti, ktoré trpia ADHD, ADD, dyslexiou, dysgrafiou, dyskalkúliou alebo inými ťažkosťami, ktoré pri nevhodnom prístupe značne komplikujú vzdelávanie. V roku 2023 Berlitz Bratislava rozšíril rad svojich študentov aj o dieťa s ľahkou formou autizmu, ktoré sa úspešne venuje výučbe španielskeho jazyka.

Najlepšou investíciou rodiča je vzdelávanie detí. Pozrite sa na Berlitz bližšie: https://bit.ly/45xHjJ9

 

HANGAIR = gymnastika, akčné kurzy, aj doobedné cvičenia pre najmenších

Naše akčné kurzy pokrývajú širokú škálu aktivít pre všetky vekové kategórie. Chceme, aby náš športový klub prinášal radosť, pohyb a vzdelanie pre každého účastníka. Preto sme opäť pripravili doobedné cvičenia pre rodičov s detičkami, a tréningy gymnastikyskateboardingukolobežiek a parkouru s najlepšími trénermi, ktorí sú nielen autoritou, ale hlavne kamošmi a vzormi pre vaše deti.

Ak máte doma malých športovcov, radi ich privítame na našich kurzoch gymnastiky! Ako stále hovoríme – gymnastika je základom (takmer) všetkých športov. Deti sa na našich tréningoch naučia nie len gymnastické cviky a silové či flexibilné cvičenia, ale zlepší sa aj ich koordinácia a posilní ich sebadôvera.

Nezabúdajme ani na tú akčnejšiu stránku Hangairu – kurzy SKATEBOARDINGU, KOLOBEŽIEK či PARKOURU budú ešte akčnejšie ako predtým! Pre mladých nadšencov, ktorí túžia objaviť svet pohybu a adrenalínu, sú tieto kurzy ako stvorené. Veríme, že naše aktivity prinesú nové zážitky a nadšenie do ich života.

Prvé prejavy komunikácie dieťaťa s okolitým svetom sú pohybové aktivity. Preto opäť otvárame aj doobedné cvičenia pre rodičov s detičkami už od 24 mesiacov! Počas hodiny sa striedajú aktívnejšie časti s oddychovými. Všetky cvičenia sú prispôsobené podľa fázy pohybového vývoja dieťaťa, podľa jeho možností vnímania a jeho záujmu o cvičenie.

 

 

Ateliér Maľby Octopus

Maľba a kresba vyučovaná profesionálnymi lektormi odhaľuje kreatívny pohľad na svet. Pracovať v ateliéri umožní záujemcom dozvedieť sa o rôznych tvorivých technikách, potrebné teoretické a praktické zručnosti podľa vlastných predstáv. Každému umožní spoznať vlastnú originalitu.

Súkromný výtvarný ateliér pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu: kresba, maľba, dizajn, móda, grafika, príprava na talentové skúšky na VŠ aj SŠ, Detsky Ateliér, hlina, individuálny odborný prístup, kreatívne postupy a technológie, tvorivé workshopy, letné tábory.

V detskom ateliéri je dôležité rozvíjanie osobnosti dieťaťa v kreatívnom prostredí. Deti sa zrozumiteľným spôsobom zoznámia so svetom umenia a širokou škálou vyjadrovacích prostriedkov a techník pri tvorení. Jedinečnosť zážitku a pozitívnej skúsenosti pri odkrývaní vlastných tvorivých možností, otvára nové prístupy v myslení. Prístup v ateliéri je individuálny podľa osobnosti a napredovania dieťaťa.

ŠUP TOKAJICKA 24, www.ateliermalby.sk

 

Aqua baby klub Mobik – kurzy „plávania“ pre deti

Aktívne a spoločne strávený čas s Vaším dieťatkom je to najlepšie, čo mu môžete dopriať. Príďte si k nám užiť lekcie „plávania“, ktoré sú plné hry, spevu, zmysluplných aktivít podporujúcich zdravý rozvoj detí a radosti z pobytu vo vode.

Máme pre Vás k dispozícii súkromný bazén určený výlučne pre našich klientov, množstvo výučbových plaveckých pomôcok vhodných aj pre najmenších, certifikovaných inštruktorov a individuálny prístup ku každému dieťatku.

Čo všetko pre Vás aktuálne pripravujeme?

Organizujeme kurzy “plávania” dojčiat, batoliat a detí v predškolskom veku, od 4 mesiacov do 6 rokov.  Pre detičky vytvárame stimulujúce podmienky, aby učenie prebiehalo hravou a hlavne nenásilnou formou. Staršie deti (cca od 4 rokov) môžu u nás absolvovať kurzy predplaveckej prípravy a tie skúsenejšie môžu vyskúšať aj kurzy mermaidingu (plávanie ako morská víla či delfínik).

Svoje miesto si rezervujte online na www.mobik.sk. Pre viac informácií nás kontaktujte na mobik@mobik.sk alebo na 0904 977 007.

Podobné články