TOP kurzy & krúžky pre vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Prečo by mali Vaše deti navštevovať kurzy či krúžky a aké konkrétne Vám odporúčame?

5 dôvodov, prečo prihlásiť svoje dieťa na kurz či krúžok:

 • 1. Vzdelávanie sa popri škole: pre všetky deti je dobré mať mimoškolskú aktivitu, pri ktorej sa rozvíjajú a vzdelávajú aj iným spôsobom ako v škole. Akákoľvek aktivita mimo školy, ktorá ich baví, im rozhodne neuškodí. Aj keď ide často a formu zábavy, predsalen ich to rozvíja – fyzicky aj mentálne.
 • 2. Hľadanie seba samého: deti by si počas školy či štúdia mali vyskúšať čo najviac aktivít, aby sami zistili, čo ich baví, k čomu inklinujú, aké majú predispozície.. V dnešnej dobe je bežné, že študenti skončia školu, a nevedia, čo vlastne chcú, lebo nikdy nič nové okrem učenia sa do školy nevyskúšali. Snažte sa tomuto príkladu vyhnúť.
 • 3. Nadobúdanie trpezlivosti či vytrvalosti: každá aktivita, ktorej sa dieťa venuje dlhší čas, ho učí trpezlivosti či vytrvalosti, rozširuje jeho obzory v danom odbore, a učí dieťa, že keď niečo chce, a dostatočne na tom pracuje, tak to môže dosiahnuť. Všetky tieto predpoklady sú veľmi dobré v budúcnosti Vášho dieťaťa – či už na vysokej škole, v práci, alebo aj v súkromnom živote.
 • 4. Noví kamaráti: v danom krúžku môžu Vaše deti spoznať nových kamarátov. Okrem toho sa učia socializovať v novom prostredí.
 • 5. Zábava a odreagovanie: krúžky aj kurzy by nemali byť len o vzdelávaní a učení sa – deti by sa pri nich mali uvoľniť a zabaviť popri škole, zažiť niečo nové a zaujímavé. 🙂

Vybrali sme pre Vás zopár podnetných a zaujímavých krúžkov, ktoré budú Vaše deti milovať. Nemáme v úmysle vytvoriť ucelený prehľad všetkých voľnočasových aktivít pre deti, len Vám priniesť našu odporúčanú vzorku! NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ!

 

Tanec, spev a herectvo v centre Bratislavy na Laurinskej

Obľúbené kurzy v Riverpark Dance School, či v Muzikálovej akadémii sa nezadržateľne blížia. Tanec pre deti a mladých v rôznych štýloch. Ku kurzom herectva a spevu sa tento školský rok pridáva aj novinka v podobe javiskového pohybu. Deti sa môžu tešiť na hodiny plné skvelých zážitkov a skúseností so špičkovými lektormi a učiteľmi.

 • Dôraz na správne držanie tela
 • Individuálny prístup
 • Moderné priestory v centre Starého mesta
 • Možnosť skupinovej zľavy pri viacerých kurzoch

Začiatok kurzov – 19. septembra, avšak už od 12.9. si môžete prísť spolu s deťmi vyskúšať kurz, ako otvorenú hodinu, aby ste spoločne videli, čo vás počas celého kurzu čaká a neminie.

Rezervácie a info na recepcia@rdsartgroup.sk prípadne www.rdsartgroup.sk

 

Nový školský rok v elledanse

elledanse je tanečnou školou s 15 – ročnou históriou. Jej zakladateľkou a umeleckou riaditeľkou je Mgr.art. Šárka Ondrišová, ArtD, choreografka, režisérka, pedagóg choreografie a réžie na KTT VŠMU v Bratislave. Tanečná škola prináša pre deti, mládež, ale i dospelých systematické vzdelávanie v oblasti tanca.

Od nového školského roka elledanse ponúka kurzy pre deti už od 4 rokov. Tanečné lekcie pre najmenšie deti zahŕňajú tanečnú prípravu, venujú sa zdravému pohybu a cielenej pohybovej príprave a vnímaniu hudby.

Kurzy pre deti a mládež vo veku od 4 až do 17 rokov sú zamerané na tanečnú prípravu, zdokonaľovanie sa v technike a príprave choreografií. Žiaci ochutnajú čaro moderného a jazzového tanca. Pre dospelých sú pripravené lekcie jogy pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale i pokročilých. Všetky lekcie vedú profesionálni lektori – pedagógovia, s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou, študenti a absolventi VŠMU či VŠVU.

Novinkou v školskom roku 2022/23 sú kurzy Základov bojového umenia s Vladom Mifkovičom. Tréningy budú zamerané na rozvoj rýchlych reakcií, pozornosti, schopnosť rýchleho videnia a následného prevedenia bez zaváhania, koordinácie pohybu, senzitivity a mechanických princípov úderov a kopov. Hodiny budú rozdelené pre deti od 8 do 14 rokov a pre deti staršie ako 15 až dospelých.

Ak máte doma malého tanečníka, alebo tanečnicu, bojovníka, bojovníčku alebo aj vy máte chuť si po práci oddýchnuť na hodinách jogy – neváhajte! Zápis do voľnočasových kurzov Tanečnej školy elledanse môžete absolvovať osobne vo Vienna Gate na Kopčianskej 8, v Bratislave počas celého septembra 2022 v čase od 14,00 do 18,00 hod./resp. po osobnom dohovore/, mailom: skola@elledanse.sk, alebo telefonicky: 0905 144 580. Viac informácií a rozvrh nájdete na web stránke: www.elledanse.sk.

 

Centrum Rafael je miesto plné radosti, fantázie a elegancie

Nájdete u nás pokojné prostredie a príjemných ľudí, kde si oddýchnete po uponáhľanom dni. Miesto, ktoré spojí všetkých členov rodiny pod jednou strechou, aby krásne strávili spoločný čas.

U nás si môžete vytvoriť dielko na tvorivých dielňach, zajogovať, naučiť sa cudzie jazyky, zatancovať si, maľovať či venovať sa modernej gymnastike.  Na svoje si prídu aj priaznivci montessori prístupu. Už trojmesačné bábätká majú možnosť popracovať na svojom správnom vývine. Horná veková hranica nie je určená, ponuka krúžkov je rôznorodá a osloví každého.

Mnoho našich krúžkov sa počas letných mesiacov premieta do letných tábor. Takže ani počas leta nemusia vaše deti zostať bez obľúbenej aktivity.

Objavte oázu pokoja uprostred sídliska v Ružinove.

 

Baby Balance – rovnováha nielen v pohybe

Baby Balance je pedagogický projekt pre deti od 3 mesiacov, až kým detičky nenastúpia do škôlky. Rešpektujeme individuálne potreby detí. Dbáme na aktuálnu úroveň schopností dieťaťa a nazeráme na dieťa v jeho celistvosti, aby bola zachovaná rovnováha nielen v pohybe. Deti cvičia v sprievode rodiča, aby tak zmysluplne využili spoločne strávený čas a upevnili vzájomnú väzbu.

Na kurzoch určených už pre 3 mesačné bábätká sa rodičia naučia možnosti manipulácie s dieťatkom, ako sa s dieťatkom hrať tak, aby mu hra pomáhala pri jeho vlastnom rozvoji. Spoznáte hry podporujúce rozvoj vnímania a senzomotorického myslenia, na rozvoj jemnej aj hrubej motoriky. Ukážeme vám rytmické cvičenia, ktoré výrazne pomáhajú celkovému zdravému rozvoju dieťaťa nie len po psychickej, ale aj intelektuálnej a pohybovej stránke.

Väčšie deti sa naučia pracovať v skupine, spolupracovať a reagovať na výzvy. Postupne, hravou formou a za prítomnosti rodiča, sa pripravujú na budúci nástup do materskej školy tak, aby adaptácia pri tomto významnom a samostatnom kroku čo najmenej „bolela“.

 1. Stimuluje psychomotorický a sociálno-emocionálny vývin detí
 2. Uľahčuje adaptáciu detí v novom sociálnom prostredí
 3. Podporuje schopnosť presadiť sa v kolektíve
 4. Vedieme dieťa k samostatnému, zdravo sebavedomému konaniu
 5. Je vhodnou prípravou na vstup do materskej školy

V Bratislave organizujeme kurzy až na 8 lokalitách + Ivanka pri Dunaji, aby sme boli ešte bližšie k vám.

 

PADEL PRE DETI – v Aréne Padel si zašportujete a zabavíte sa všetci!

Čo je to padel?

 • najrýchlejšie rastúci šport v Európe,
 • považovaný za šport 21. storočia,
 • v súčasnosti ho hrá 25 miliónov hráčov vo viac ako 90 krajinách sveta,
 • kombinuje najlepšie prvky tenisu, squashu a raketbalu,
 • hra aj pre nešportovcov,
 • deti sa hru učia rýchlo a navyše si trénujú motorické schopnosti a koordináciu ruka-oko.

Čo je skvelé na tomto novom športe? Jednoduchosť, spoločenský aspekt hry a veľké množstvo zábavy. Šport pomáha deťom:

 • budovať si disciplínu,
 • tráviť čas s rovesníkmi,
 • naučiť sa prijímať aj prehru,
 • predchádzať zdravotným problémom.

 Ak si netrúfate hrať padel rovno sami, úvodná hodina s trénerom, kurt a zapožičanie rakiet je ZDARMA. Ak sa deťom šport zapáči, od veku 5 rokov je možnosť prihlásiť ich na individuálne alebo skupinové tréningy (do 8 detí) pod vedením kvalifikovaného trénera s medzinárodnými skúsenosťami.

Termíny tréningov, prihlasovanie a bližšie informácie:  www.arenapadel.sk, info@arenapadel.sk , +421 911 335 266

Podobné články