TOP 5 z Fortuna Libri pre malých čitateľov

Thumbnail
Kategórie:

Marec si spájame nielen s príchodom jari, ale takisto je i mesiacom knihy.

Pri tejto príležitosti by sme deťom veľmi radi ponúkli knižky z nášho vydavateľstva Fortuna Libri, ktoré malých čitateľov isto potešia prostredníctvom ich hrdinov – či už je to farebný dáždnik, kúzelník zajačik alebo rozličné zvieratká vystupujúce v riekankách či rozprávkach.

Rozprávky dúhového dáždnika
(Dana Hlavatá, ilustrácie Veronika Guzoňová)
Milá knižka, vďaka ktorej sa deti môžu vydať  po stopách dúhového dáždnika, ktorý sa priplietol do cesty viacerým zvieratkám. Zažili s ním veľa zábavy a mnohým z nich pomohol v núdzi. Dozvedia sa, ako sa na ňom kuriatka povozili ako na kolotoči, ako vystrašil nezbedného zajačika či ako zachránil myšky pred kocúrmi.

Čarodejný klobúk
(Guido van Genechten)
Ilustrovaná kniha pre najmenších, v ktorej ich kúzelník zajačik s čarodejným klobúkom pozýva na magické predstavenie.

Veselý detský rok
(Alojz Čobej, ilustrácie: Kateřina Žalská)
Kniha plná básničiek, pesničiek, poviedok a krátkych vtipných príbehov predstavených podľa ročných období s nádhernými ilustráciami.

Slovenské riekanky, rečňovanky, veršovanky a vyčitovanky
(Elena Slobodová, ilustrácie: Juraj Martiška)
Riekanky, veršovanky, rečňovanky, vyčitovanky, rapotanky a krkolomné jazykolamy sú veľmi zábavné a pestré. Mnohé sú starodávne, s prekrásnymi ilustráciami a pomôžu deťom, aby sa ich jazýčky rozviazali a správne ohýbali.

Môj veľký deň
Dobrú noc a sladké sny
(Amber Stewartová, ilustrácie: Layn Marlowová)
Rozprávky o zvieratkách, ktoré svoje deti krôčik po krôčiku pripravujú na prvé problémy detského sveta. Či už je to malé káčatko Pierko, ktoré čaká nástup do materskej školy a veľmi sa ho obáva. Jeho múdra mamička však vie, čo mu má zbaliť do batôžteka, aby tento dôležitý deň zvládlo. Aj medvedík Brumko pred spánkom často máta strach zo zlých snov. Našťastie ocko medveď vie, ako má svojho synčeka upokojiť, aby sa ich už nebál a ľahko zaspal.

Podobné články