TOP 5: Aplikácií pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Tablety a mobily sa skôr či neskôr dostanú do rúk aj tým najmenším deťom a preto je pre rodičov dôležité orientovať sa vo vhodných aplikáciách.

Sago Mini Space Explorer – iOSAndroid

Milá aplikácia s jednoduchým ovládaním, ktoré je pre dieťa intuitívne. Deti pri interakcii s dotykovou obrazovkou sledujú psíka kozmonauta na jeho potulkách vesmírom. Aplikácia podnecuje prirodzenú zvedavosť a nenásilne predstavuje možnosti dotykového zariadenia malým deťom.

(Firma Sago má na trhu hneď niekoľko podobných aplikácií, stačí si vybrať podľa témy).

 

MarcoPolo Weather – iOSAndroid

O niečo zložitejšia aplikácia, pomocou ktorej deti môžu spoznávať počasie a rôzne z neho vyplývajúce javy. K dispozícii je tu nastavenie teploty, poveternostných podmienok a cyklu dňa a noci. V závislosti od počasia môže dieťa postavičkám na obrazovke podávať predmety, s ktorými potom interagujú. Často reagujú vtipne a ich akcie majú estetickú a jemne edukatívnu hodnotu : kvet po zasadení do snehu zahynie, bez vetra sa nedá púšťať šarkan, v priveľkom teple sa musia postavičky prezliecť do letného oblečenia. Časť obsahu je však zamknutá a rodičia ju vedia sprístupniť až po dodatočnom zaplatení.

 

Kapu Forest – iOSAndroid

Séria minihier z prostredia lesa a jeho zvieracích obyvateľov. Deti tu budú postavené pred intuitívne riešiteľné úlohy. Nakŕmiť malé vtáčatká, pomôcť krtkovi nájsť cestu do nory, či roztriediť hríbiky podľa farby. Precvičia si tak rôzne základné vedomosti o svetea vďaka minihrám podporujúcim nakláňanie zariadenia aj jemnú motoriku.

 

Sago Mini Music Box – iOSAndroid, AmazonWindows

Roztomilá zvonkohra, v ktorej sa vždy jedno z troch zvieratiek vydáva na cestu a pozoruje pri tom svoje okolie. Deti dotykom a interakciou s prostredím vytvárajú tóny a veselé animácie. Je tu potenciál pre pochopenie, čo to znamená hudobný rytmus, ako sa od seba odlišujú a zároveň spolu ladia jednotlivé tóny a za istých okolností sa dá aplikácia považovať aj za veľmi jednoduchý detský klavír.

 

Lego Duplo Animals – iOSAndroid

Interaktívny príbeh o ceste za doručením darčeku pre medvedíka a pomoci ostatným zvieratkám. Ide o jednoduché hranie, od dieťaťa sa vyžaduje len ukazovanie prstom na správne miesto. Aplikácia plná milých animácií je tak vhodná pre najmenších, dávkuje príbeh pomaly a zrozumiteľne a na rozdiel od audio rozprávok vyžaduje aspoň minimálnu interakciu.

(Lego Duplo má taktiež na trhu niekoľko podobných variánt tejto hry, stačí si vybrať.)

 

Všetky uvedené aplikácie je možné používať ako edukačné nástroje. Hlavne ak je pri hre dieťaťa prítomný aj rodič . Môže dieťa poprosiť, aby mu opisovalo to čo vykonáva, či povzbudiť ho v preskúmavaní možností, alebo zadávaní úloh. Využitie týchto aplikácií len na babysitting však neodporúčame.

 

Páči sa vám náš výber?

Chýba v ňom niečo?

Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Podobné články