Tipy na zimnú dovolenku pre rodiny s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Chystáte sa tento rok na zimnú dovolenku s deťmi? Hľadáte vhodné ubytovanie? Dáme Vám pár tipov na miesta, kde si dovolenku s deťmi naozaj užijete.

Faktory, ktoré ovplyvnia výber miesta, sú trochu iné ako pre zamilované dvojice. Rodina s deťmi potrebuje kvalitné ubytovanie, ktoré rozumie a vie vyhovieť rôznym požiadavkám. Čistota izieb, kvalitné stravovanie, milý personál by mal byť základ. Výhodou je bezprostredná vzdialenosť lyžiarskeho strediska, blízkosť detského lyžiarskeho areálu, prípadne detského svahu; inštruktori a požičovňa lyžiarskej výstroje. Nezanedbateľná je aj možnosť iného využitia voľného času ako lyžovania, či už možnosť prechádzok a túr po okolí, wellness, bazén, prípadne iné atrakcie v okolí.

Výber vhodného ubytovania je pri rodinnej dovolenke dôležitý. Preto Vám prinášame aspoň pár tipov na ubytovanie a základné informácie. Výber je samozrejme na Vás. Želáme šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.

AVENA RELAX HOTEL***

Nachádza sa v Liptovskom Jáne, v srdci Nízkych Tatier. V hoteli môžete spojiť aktívny oddych s relaxačným pobytom v podobe rehabilitačných procedúr. Ubytovanie ponúka v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, v prípade viac člennej rodiny v apartmánoch. Hotel ponúka mnoho služieb pre rodiny s deťmi, ako napríklad: detský kútik, detská stolička v reštaurácii, detské ihrisko, prebaľovací pult. V okolí AVENA RELAX HOTELA je mnoho aktivít pre rodiny s deťmi, napríklad Stanišovská jaskyňa otvorená celoročne (vzdialená 4 km od hotela), Dom podzemia – priamo v obci Liptovský Ján, Aquapark Tatralandia vzdialená 20 km – otvorená celoročne, Gino Paradise 35 km – otvorené celoročne.

 • Možnosť stravovania: priamo v hotelovej reštaurácii v podobe plnej penzie, alebo polpenzie
 • Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: Lyžiarske stredisko Závažná Poruba – Opalisko vzdialené 10 km (na recepcii AVENA RELAX HOTELI *** sa dajú zakúpiť zvýhodnené celodenné lístky)
 • Wellness/bazén: Hotelový bazén s možnosťou proti prúdu vyhrievaný na 30 stupňov
 • Cenník: s polpenziou, plnou penziou v cene od: 76 € /osoba
  V akciových pobytoch 1x dieťa do 15 rokov na prístelke s detskou polpenziou zdarma
  Dieťa na prístelke od 4  do 15 rokov za 12 € / noc
  Deti do 4 rokov bez nároku na stravu a lôžko- zdarma

Akciové ponuky viete nájsť TU.

Retro Hotel Morava **

Pozývame Vás na ZIMNÚ RODINNÚ DOVOLENKU pod Lomnickým štítom, s detskou lyžiarskou škôlkou priamo pri hoteli. Hotel je obľúbený práve kvôli blízkosti lyžiarskych svahov (300 m. od hotela). Požičovňa lyží a sánok je súčasťou hotela, pre našich hostí s výhodnou zľavou. Ubytovanie ponúkame v dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky alebo rodinných izbách. Polpenzia je podávaná formou – bufetovej ponuky, čo určite poteší nejednu mamičku. Obedy na vyžiadanie.

Počas zimných RETRO VÍKENDOV (08.01. – 02.04.2017) je pobyt obohatený piatok a sobotu o detské animácie 17:00 – 21:00 a retro diskotéku pre dospelých v retro kaviarni. 150 metrov od hotela sa nachádza RELAX PARK JAZIERKO s možnosťou korčuľovania a občerstvenia. Pre hostí je pripravená zľava 15 – 20% na vybrané bazény priamo v Tatranskej Lomnici. Parkovanie pred hotelom je bezplatné. Wifi pripojenie v spoločných priestoroch bezplatne. Detský kútik na recepcii hotela, kde si môžete dať fajn kávičku už od 07:00 hod.

Výnimočný zážitok je určite nočná sánkovačka na Hrebienku a návšteva unikátneho ľadového domu.

Možnosť stravovania: polpenzia podávaná formou bufetovej ponuky
Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: lyžiarske svahy 300 metrov od hotela
Wellness/bazén: 15-20 % zľavy na bazény v Tatranskej Lomnici
Lyžiarsky inštruktori k dispozícií: Lyžiarska škôlka priamo pri hoteli. Dohoda individuálne možná.
Detský lyžiarsky areál / detský svah / vlek: Detský vlek – situovaný pri hoteli. Väčšie zjazdovky 300 metrov od hotela.
Cena jednej noci pre štvorčlennú rodinu: 73,00 € / 1 noc s polpenziou pre 2 dospelých, 1 x dieťa do 14,99r. na prístelke. 1 x dieťa do 5 rokov bez nároku na lôžko.

Wellness Hotel Chopok ****

Wellness Hotel Chopok **** v Nízkych Tatrách je zameraný na ponuku wellness a relaxačných služieb a ponúka skvelé služby pre rodinnú dovolenku.   Únia materských centier v rámci projektu „Vstúpte s dieťaťom “ po preverení kvality a rozsahu poskytovaných služieb pre rodiny s deťmi udelila Wellness Hotelu Chopok **** certifikát „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ s 5. stupňom priateľskosti. Atrakcie pre deti v okolí hotela – večerná sánkovačka, klzisko,… viac informácií TU.

 • Možnosť stravovania: raňajky – polpenzia – plná penzia
 • Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: hotelové skibusy ZADARMO
 • Wellness:  5 sáun masážne sprchy vonkajšia ľadová jaskyňa vonkajšia vírivka na terase Wellness Hotela Chopok ****, detský bazén
 • Lyžiarsky inštruktori k dispozícií: áno
 • Detský lyžiarsky areál / detský svah / vlek: áno – Maxiland – detská lyžiarska škola, lyžiarska škôlka s vlastným pásovým vlekom poteší deti aj úplných začiatočníkov.
 • Cena jednej noci pre štvorčlennú rodinu: od 115 Eur/rodina s deťmi do 12 r. na prístelke/noc s raňajkami

Kompletný cenník pobytov nájdete TU.

Rodinný Hotel Solisko****

Nachádza sa v najvyššie položenej horskej osade Štrbské Pleso, priamo na brehu Štrbského plesa, v nadmorskej výške 1351m. Hotel Solisko**** je ideálne miesto pre oddych celej rodiny.
Súčasťou hotela je detský kútik s pravidelnými animáciami pre deti, vonkajšie detské ihrisko v bezpečnej zóne priamo na brehu Štrbského plesa. Hotel ponúka miesto na relax v lone prírody, nie len pre rodiny s deťmi ale pre všetkých, čo si chcú oddýchnuť v tichu a ďaleko od ruchu mesta.
Hotel SOLISKO**** Vaše miesto vo Vysokých Tatrách!

 • Možnosť stravovania: raňajky – polpenzia – plná penzia
 • Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: 2km, bezplatný skibus do strediska Štrbské Pleso
 • Wellness: 3 sauny – infra, parná fínska, ochladzovací bazén, 2 vírivky, Kneippové vaničky na relaxáciu nôh, Fitness centrum, oddychová miestnosť
 • Lyžiarsky inštruktori k dispozícií: áno
 • Detský lyžiarsky areál / detský svah / vlek: áno
 • Cena jednej noci pre štvorčlennú rodinu: od 173Eur s raňajkami

Rôzne typy pobytov si môžte vybrať TU.

 

Hotel Impozant ****

Nachádza sa v malebnej kotline Malej Fatry, v lyžiarskom stredisku Snowland. Počas celej zimy je pre deti, ale aj dospelých pripravený pestrý a zábavný celodenný animačný program v rôznych témach. Hotel má detský kútik s hračkami a v stredisku je k dispozícií veľké detské ihrisko. Je situovaný rovno pod svahom, ktorý ponúka možnosti od začiatočníckej až po najnáročnejšiu úroveň. Pre deti je vybudovaný dopravný pás na detskom vleku, ktorý uľahčí malým lyžiarom ich začiatky. V stredisku sa nachádza lyžiarska škola, ktorú Vám vie zabezpečiť priamo personál hotela. K dispozícií máte hotelovú lyžiareň, kde si môžete uschovať lyže a vysušiť lyžiarky. Skipassy sa dajú zakúpiť priamo na recepcií hotela, čo je veľkou výhodou. Na hoteli sa nachádza najväčšie wellness centrum v Turci. Ako jeden z mála hotelov na Slovensku má 4 profesionálne bowlingové dráhy. Gastronómia hotela podporuje regionálnych podnikateľov a zameriava sa na čerstvosť surovín. Zásadne sa používa do jedál morská soľ a kvalitné oleje. V jedálnom lístku nieje zabudnuté ani na najmenších. Zakúpiť si môžete výhodný pobyt „rodinná lyžovačka“, kde je zahrnutá polpenzia, neobmedzený vstup do wellness centra a 50% zľava na celodenný celostrediskový skipass. Lokalita je ideálne miesto pre rodiny s deťmi.

 • Možnosť stravovania: raňajky / polpenzia / plná penzia
 • Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: rovno pod svahom
 • Wellness / bazén: áno – rekreačný bazén v hodný aj pre bábätká
 • Lyžiarsky inštruktori k dispozícií: áno
 • Detský lyžiarsky areál / detský svah / vlek: áno
 • Cena jednej noci pre štvorčlennú rodinu: od 200,-€/2 osoby + 2 deti do 12 rokov

Viac informácii o rodinnej lyžovačke nájdete TU.

 

Hotel Boboty

Ako jeden z mála hotelov sa nachádza priamo vo Vrátnej doline. Ubytovacia kapacita hotela je 140 pevných lôžok a 39 prísteliek, v ponuke sú 1 a 2-posteľové izby, apartmány a rodinné bunky, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. V izbe sa nachádzajú dve samostatné spálne, v každej z nich sú dve lôžka. Súčasťou izby je jedna kúpeľňa so sprchovacím kútom a balkón.  Všetky izby sú zrekonštruované a moderne zariadené, vybavené vlastnou kúpeľňou a WC, TV/SAT. Pre deti máme k dispozícii detský kútik s hračkami a každý večer detské kino. Počas zimy môžete navštíviť Lyžiarske stredisko Vrátna, jedno z najlepších Slovenských stredísk, ktoré sa nachádza len 2 km od hotela Boboty a ponúka lyžiarske svahy pre začiatočníkov aj pre náročných lyžiarov. Lyžiarske stredisko Vrátna ponuka pre ubytovaných v hoteli Boboty  špeciálne zľavy na skipassy a Vy môžete lyžovať vo Vrátnej  od 1eur za deň.  Hoteloví hostia majú  20% zľavu V LYŽIARSKEJ ŠKOLE A POŽIČOVNI „RAW“ a VIP parkovisko pod svahom grátis.

 • Možnosť stravovania: raňajky v cene ubytovania / polpenzia / plná penzia
 • Vzdialenosť ubytovania od zjazdovky: 2 km
 • Wellness / bazén: áno (plavecký bazén 13x6m, fínska sauna s ochladzovacím bazénom a oddychovou miestnosťou)
 • Lyžiarsky inštruktori k dispozícií: áno (20% zľava v lyžiarskej škole RAW)
 • Detský lyžiarsky areál / detský svah / vlek: 2 km (detský park, modrá aj červená zjazdovka)
 • Cena jednej noci pre štvorčlennú rodinu: 140 Eur

Kompletný cenník ubytovanie si môžte pozrieť TU.

Podobné články