Tipy na vianočné darčeky pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Určite to poznáte, mesiac do Vianoc a vy ani len netušíte, čo by ste kúpili deťom pod stromček, o manželovi a celej rodine ani nehovoriac.

 

„Áno, áno, vieme, Vianoce by nemali byť o tom materiálnom, ale ako to vysvetlíte, keď si drobec nájde pod stromčekom NIČ? Necháte si ujsť tie iskričky v detských očiach, keď nedočkavo trhá baliaci papier a rozbaľuje hračku? Odpoveď je nie, nenecháte. Preto je najvyšší čas niečo vymyslieť.“

A tak začína beh po obchodoch, hračkárstvach a ďalších obchodoch, bezradne blúdite pomedzi regále a NIČ, nič vás neoslovilo a ide sa na to odznova. STOP! Neprepadajte panike a zúfalstvu, prinášame vám prehľad hračiek a noviniek, ktoré potešia nejedno malé či veľké dieťa.

 

PRE NAJMENŠÍCH

Čím potešiť našich najmenších? Aké hračky sú vhodné pre detičky do 1 roka?

prvé knižky (umývateľné, textilné) – Podporujú vnímanie obrazov a farieb, ak sú pískacie tak aj vnímanie zvukov. Je možné ich pripevniť na kočík alebo postieľku, aby ich dieťatko neodhodilo. Mali by byť ľahké, aby dieťatko nezranili a ľahko dezinfikovateľné.

 

– Originálne hračky a darčeky najvyššej kvality pre najmenších, to sú prekrásne francúzske hračky Moulin Roty. Plyšoví maznáčikovia s aktivitami pre bábätká – hrkálky, hryzadlá na prvé zúbky, či jemné melódie na zaspanie v jedinečnom prevedení. S týmito hračkami sa bábätko nebude mať kedy nudiť. Ľahučké textilné hračky prirodzene stimulujú jemnú motoriku aj zmyslové vnemy.

– aktívne hračky na skúmanie pre malé rúčky alebo na zavesenie – Aktívne hračky majú mnoho farebných komponentov, rôznych tvarov, štruktúr, materiálov, často obsahujú malé zrkadielko, časti vydávajúce šuchotavý zvuk, pre rôznorodé vnímanie najmenších. Ideálne, keď sa dajú pripevniť alebo zavesiť na kočík alebo postieľku, aby na ne dieťatko dobre videlo a dočiahlo. Chrobáčik, Hracia kocka, Závesná hračka

 

– drevené a textilné hrkálky pre malé ručičky – Hrkálky deti často dávajú do úst a preto je dôležité, aby neobsahovali škodlivé látky, boli jednoducho dezinfikovateľné a zároveň dieťatko zaujali. Hrkálka štvorlístok, hrkálka chrobáčik.

 

 

PRE DETI OD 1 DO 2 ROKOV

prezeranie fotiek s dieťatkom, ľahký textilný fotoalbum na členov najbližšej rodiny pre podporu rozvoja reči (ma-ma, ta-ta, ba-ba, …) alebo na obľúbené fotky so zvieratkami z farmy alebo ZOO (ako robí kravička, ovečka, lev, …)

 

 

– Pre najmenšie detské ručičky je určená sada nádherne ilustrovaných leporel, v téme ročných období. Krátke príbehy Spievanky a Zahrajka sú napísané tak, aby zaujali najmenších.

– Aké nástroje pri práci používa stolár bobor? Koľko kníh má pani učiteľka sova uložených v polici? Deti milujú odkrývacie okienka! Puzzle povolania je séria šiestich dvojíc, ktoré treba správne k sebe priradiť. Zvieratko (predstavuje povolanie) sa priraďuje k predmetom alebo nástrojom, ktoré pri svojej práci používa.

pyramídy, podporujú jemnú motoriku, vyťahovanie, vkladanie, usporiadavanie podľa veľkosti horizontálne aj vertikálne, popis obrázkov-príbeh. Pyramída RODINNÉ PORTRÉTY, Pyramída autá

 

hudobné nástroje. Perfektný darček pre všetkých začínajúcich hudobníkov! Bicia súprava Parum Pum Pum poskytne hodiny zábavy vám aj dieťatku. Veľké množstvo hudobných nástrojov pre deti od 18 mesiacov vrátane dvoch paličiek stonožiek, mravca s rolničkami, včielky maracas s klapacími krídlami, húseničky tamburíny a rytmickým vajíčkom. Táto mocná hmyzia rodina premení vaše deti na veselú kapelu.

– hudobné DVD/CD – pre všetky vekové kategórie je tu rodinný muzikál SPIEVANKOVO 5 – O povolaniach. Malých divákov poteší pútavý príbeh so zvieratkami, ktoré predstavujú rôzne povolania. Slovenská rozprávka, pri ktorej sa dobre zabavíte a zatancujete! Alebo dlho očakávané hudobné CD konečne v predaji! Nádherné melódie o povolaniach z obľúbeného filmu Spievankovo 5 teraz vychádza na CD. Okrem už známych piesní obsahuje zaujímavé bonusy – doteraz nevydané pesničky a nové aranžmány ďalších hitov.

Spievanka, Zahrajko a zatúlaná píšťalka je názov novej, bohato ilustrovanej knižky. V krajine SPIEVANKOVO žijú nerozluční kamaráti Spievanka a Zahrajko.

 

 

PRE DETI OD 3 DO 5 ROKOV

Všetky deti milujú LEGO®. Darujte im zážitok spojený so vzdelaním. Malý konštruktér je kurz určený pre deti od 3-5 rokov, pre predškolské deti, ktoré sú prirodzenými staviteľmi. Vďaka obľúbenej stavebnici DUPLO® sa deti oboznámia s rôznymi témami, ako sú zvieratá, vesmír, morský život, rozprávky alebo hrdinovia. Získajú veľa poznatkov, veľa sa naučia a samozrejme všetko si postavia a vyskúšajú.

 

– tzv.Role Play – Hráme sa na … Na malé kuchárky alebo malých majstrov, princezné alebo pretekárov. Mnoho aktivít na jemnú motoriku, rozvíjanie príbehu, komunikácia. Urob si sám magnetický stôl , Kuchynka, Princeznin palác – prenosný

 

dráhy sú tiež u detí v kurze a dokážu sa s nimi prehrať celkom dlho …. a oteckovia tiež 🙂

Dávame do pozornosti guličkové dráhy, ktoré sú určené pre deti od 4 rokov. Podporujú priestorové myslenie detí a jemnú motoriku rúk pri hre s guličkovou dráhou. Malá, ale mocná – taká je drevená guličková dráha Quadrilla s kruhovým objazdom, ktorý láka všetky zvedavé pohľady. Hoci je táto dráha prispôsobená schopnostiam začiatočníkov, nepreberné množstvo kompatibilných doplnkov jej ľahko pomôže prispôsobiť sa rastúcim ambíciám malých staviteľov.  91 kúskov v balení zaručí perfektnú zábavu pre celú rodinu.

 

Korálky, z ktorých vzniká tá najoriginálnejšia bižutéria! Dieťa jednoduchým systémom zacvakávania výbežku do otvoru pospája korálky a zostaví si vlastné náramky, náhrdelníky, prívesky, prstene či iné ozdoby. Unikátne tvary a originálne módne farby v praktickej nádobe s rukoväťou. Výborná hračka pre dievčatá od 4 rokov, ktoré rady tvoria. Stimuluje kreativitu, predstavivosť a výborne precvičí jemnú motoriku rúk. Vnútri produktu je brožúrka s nápadmi, tipmi a trikmi na výrobu bižutérie. Plasty neobsahujú ftaláty ani škodlivé látky.

magnetické knihy – skladanie podľa predlohy na kartičke, nácvik pozornosti, koordinácia ruka-oko, rôzne motívy

 

 

– Radi riskujete a ste milovníkmi zbierania rovnakých obrázkov? Pre vás je určená spoločenská hra Krtkove bludiskoAlebo radi trénujete predstavivosť a logické myslenie… Aj my sme pripravili, pre malých aj veľkých Rodinné puzzle. Dva krásne ilustrované obrázky v téme Zahrajkových narodenín. Balenie obsahuje 24-dielne a 99-dielne obrázky, aby sa zahrali spolu malí aj väčší. Kto poskladá obrázok rýchlejšie? Alebo majú vaše deti radi maľovanky? Vyskúšajte s nimi maľovať 3D obrázok alebo magnetky. Výsledné dielo si po usušení môžu hneď vystaviť.

Chystáte sa po Vianociach na výlet alebo lyžovačku? Deti sa určite radi pobalia do takýchto krásnych kabeliek, kufríkov alebo batohov.

 

PRE DETI OD 6 DO 9 ROKOV

Podľa nás všetky deti milujú LEGO®

Darujte im zážitok spojený so vzdelaním. V kreatívnom centre Brick by Brick si môžu staršie deti od 6 rokov postaviť a naprogramovať vlastného robota, ktorý splní každý ich príkaz – kurz Mladý robotik, môžu si dokonca vytvoriť vlastný film s kockami a figúrkami LEGO® – kurz Movie Making.

 

Detská dušička je tvorivá dušička – Zabi nudu s Creativ-om

Ako motivovať deti, aby počas mrazivých zimných dní nesedeli stále pred telkou alebo tabletom? Pripravte pre nich zmysluplný program na rozvíjanie fantázie, kreativity a zručností. Zavítajte do predajní Creative, ktoré v spolupráci s tv Rik a reláciou Zabi nudu pripravili balíčky pre deti od 6 rokov plné inšpiratívnych vecičiek pre všetkých, ktorý radi tvoria. Každý balíček obsahuje hravú brožúrku, plnú tipov a obrazových návodov, ako si vlastnoručne vyrobiť zaujímavé predmety. Ešte viac inšpirácie nájdete v pripravovanej knihe z edície Zabi nudu.

V predajniach Creative okrem toho nájdete mnoho iných materiálov pre Vaše tvorivé projekty. Viac informácii na: www.pantarhei.sk/creative alebo www.facebook.com/creativepr.sk

 

– Podporte kreativitu, tvorivosť a zručnosť vašich detí! Pre malých umelcov, kutilov a výmyselníkov sú tu úžasné sady Sentosphére. Aqua maľovanie pestrými tušmi do šablóny je inovatívny produkt pre mladých umelcov. Podporuje tvorivosť a kreativitu u detí. Sady na výrobu čokolády, marshmallows, vonných sviečok, solí do kúpeľa alebo vlastných parfumov uspokojí každé dieťa, ktoré rado vytvára vlastné handmade produkty. Perfektný darček pre deti od 5 rokov!

Ľudské telo – Magnetická tabuľa, 4 sústavy ľudského tela (časti tela, vnútorné orgány, svaly, kostra), ktoré je potrebné poskladať z jednotlivých kúskov drevených puzzle. Obsahuje kartičky v slovenskom jazyku, okrem toho ešte 9 ďalších jazykov, čím sa pomôcka stáva vhodným nástrojom aj na výuku v cudzom jazyku.

Ďalekohľad s púzdrom – Zábava vonku v zime aj v lete. Pozorovanie okolia, vtákov a zvierat z tepla domova alebo v prírode. Príjemná zábava pri každej prechádzke, turistike alebo jazde na lanovke.

Pozorovacie puzzle – inovatívne okrúhle puzzle s drobnými dielikmi (208 ks) s pozorovacou hrou po ich zložení. Na okraji puzzle sú nakreslené obrázky. Tieto je potom potrebné nájsť v poskladanom obrázku. Motívy Škola, Nemocnica, Požiarnici, Kuchyňa, Koníky. Balené v štýlovom kufríku, do ktorého sa puzzle jednoducho zbalia a zároveň je krásnym doplnkom detskej izby.

 

Alebo čo takto darček na Vianoce s obľúbenou fotkou? Vedeli ste, že puzzle ako ideálna zábava dokáže stimulovať obe mozgové hemisféry. Zatiaľ čo ľavá hemisféra myslí logicky a pravá intuitívne a emocionálne, pri pokuse dať dohromady skladačku puzzle je mozgová aktivita využitá naplno a pomáha cvičiť obe hemisféry. Skladanie puzzle zvyšuje koncentráciu nielen dieťaťa ale aj všetkých vekových kategórií, a takisto zvyšuje našu kreativitu.

Dlhodobejšie skladanie puzzle ma neskutočne veľa pozitívnych vplyvov na našu koncentráciu a neustále pomáha praxi vizualizácie, dokáže „upratať“ našu myseľ a vidieť veci v inom svetle.

Na www.puzzlezfotky.sk si môžete vytvoriť puzzle z akejkoľvek fotografie a tak si oživovať vaše najkrajšie spomienky.  Kladieme veľký dôraz na kvalitu  dielikov a puzzle sú dodávané v nádherne potlačenej krabici s vašou fotografiou.

Viac informácií o produktoch nájdete na: www.puzzlezfotky.sk

 

Moja prvá gitara pre školákov – Prvá voľba pri túžbe dieťaťa učiť sa hrať na gitare, vhodná pre malých hudobníkov od 3 do 8 rokov. Nástroje podporujú rozvoj hudobného cítenia a zmyslu pre rytmus vašich ratolestí, a vďaka ich rôznorodosti celej vašej rodinke určite ponúknu hodiny plné zábavy.

Pre veľkáčov a budúcich prváčikov dávame tiež do pozornosti školské záležitosti ako sú anatomické batohy, aktovky s príslušenstvom a v neposlednom rade aj peračníky. Učenie hrou navnadí každého do školy, však posúďte sami.

Podobné články