TIPY na vianočné darčeky pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Prinášame Vám niekoľko tipov, čo dať tento rok pod stromček svojim deťom!

Pomaly, ale iste sa blížia tohtoročné Vianoce! Pre rodičov je to zväčša mesiac zhonu a stresu, spojený s hľadaním darčekov, veľkým vianočným upratovaním, a nekonečnými prípravami.. AVŠAK ono to napokon aj tak vždy dopadne dobre. 😉

Tento rok je naozaj špeciálny, už ani to každoročné blúdenie po obchodoch a hračkárstvach pred Vianocami nebude to isté čo kedysi. Aby ste sa vyhli stresu, nakupovaniu na poslednú chvíľu, neustálej dezinfekcii rúk a noseniu rúška v obchodoch, nákupte darčeky tento rok ONLINE z domu a v predstihu, aby ste sa vyhli oneskorenému dodaniu od kuriéra. 

Aby sme Vám s plánovaním Vianoc aj s prípravami trošku pomohli, pripravili sme pre Vás TIPY na VIANOČNÉ DARČEKY pre Vaše deťúrence.

Horúce novinky z vydavateľstva TATRAN

Toto mali čítať naši rodičia – Philippa Perryová

Všetci sme boli raz deťmi. A všetci sme si mysleli, že keď vyrastieme, budú z nás tí najlepší a najtolerantnejší rodičia. Ale naozaj sme sa poučili z vlastných skúseností?

Táto kniha hovorí o tom, ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah so svojím dieťaťom. Poradí, ako toto intímne puto posilniť, a poukáže na neviditeľné hrozby, ktoré ho môžu oslabiť. Autorka, skúsená psychoterapeutka, vysvetlí dôležitú spojitosť medzi našou vlastnou výchovou a našimi rodičovskými schopnosťami. Pretože aj keď si to neuvedomujeme, naučené vzorce správania máme v sebe hlboko zakorenené. Kniha je skvelým pomocníkom na ceste k lepšej komunikácii a porozumeniu vlastných detí. Pretože láska bez tých správnych slov v rodičovstve občas nestačí.

Čo Ak… ­– Príbeh o nekonečnom nadaní v každom z nás

Kniha s hlbokým posolstvom, plná fantázie, cenných rád a odvahy – pre všetky generácie. Tento príbeh ti chce ukázať, že v tebe drieme nesmierne nadanie, len ho musíš v sebe objaviť. Spoznaj sám seba, snívaj a daj sa prekvapiť – životom aj sebou. Možno… áno, možno prekonáš aj svoje najodvážnejšie sny…

Jednotlivé strany sú prekrásne ilustrované a dopĺňa ich zväčša len krátky text, ktorý nabáda k zamysleniu a stíšeniu. Výpoveď knihy ťa povzbudí, je priateľská a citlivo dodáva životnú silu. V podstate obsahuje myšlienky a priania, s akými by mali všetci rodičia na svete vypraviť svoje deti na cestu životom. Jedinečná súhra textu a ilustrácie vyslovuje hlboké pravdy o nás a priamo zasiahne srdce. Dá nám odvahu, aby sme hľadeli dopredu a pokračovali v nastúpenej ceste, aj keď je to niekedy veľmi ťažké.

Autor Kobi Yamada neuveriteľným spôsobom niekoľkými slovami povie nesmierne veľa. Kniha má napriek svojej jednoduchosti neuveriteľnú hĺbku. Môžeme v nej denne listovať a meditovať o zázrakoch života.

Planéty – Andrew Cohen a profesor Brian Cox

Andrew Cohen a profesor Brian Cox vezmú čitateľa na cestu za poznaním, počnúc ohnivým srdcom našej slnečnej sústavy až po jej vzdialené záhadné končiny. Spomenú najnovšie objavy, ktoré rozšírili naše vedomosti o planétach a ich mesiacoch, a to všetko dopĺňajú ohromujúce fotografické zábery NASA.

Merkúr – obeť, ktorej čoraz intenzívnejšia slnečná energia vzala život, Venuša – kedysi sa o nej predpokladalo, že je obývateľná a úrodná, dnes vieme, že je uväznená v žeravej toxickej atmosfére, Mars – červená planéta odsúdená na stratu vlastnej atmosféry, Jupiter – dvakrát väčší ako ostatné planéty, ale veľmi podstatný, Saturn – ohromujúca nebeská krása, klenot našej slnečnej sústavy, Urán – prvý ľadový obor, ….

 

Spievankovo

Spievankovo pozná snáď každý. Zo zázračnej krajiny Spievankovo sa deťom už po 18-ty rok prihovárajú obľúbené postavičky Spievanka a Zahrajko. Práve teraz oslavujeme svojich 18 rokov s vami!

A preto sme si pre vás pripravili zaujímavú akciu.

Ak vám doma ešte chýba naše DVD alebo CD tak neváhajte a rýchlo si ho zakúpte na našom webe teraz len za POLOVIČNÉ CENY. Táto akcia platí iba počas novembra, ale aj v decembri môžte naďalej nakupovať za skvelé ceny na Spievankovo.sk.

A čo naša novinka – Angličanina! V nej vás Víla Nezábudka spolu so Zajkom Smejkom a nezbednou Píšťalkou Tidlalkou naučia po anglicky a okrem toho, zažijete s nimi kopec zábavy.

Vydavateľstvo Rak

História v príbehoch a krásnych knihách. Vydavateľstvo Rak založil známy historik Pavel Dvořák so zámerom špecializovať sa na historickú literatúru prerozprávanú pútavým spôsobom, ktorý vtiahne čitateľa do strhujúceho víru dejín, pričom si dokáže udržať aj pozornosť mladšieho publika.

K otcovi sa pripojil starší syn Jakub a zrodila sa dvadsaťročná spolupráca otca a syna, ktorá vyvrcholila ambicióznym dielom Stopy dávnej minulosti o dejinách Slovenska v desiatich zväzkoch. Rodinné vydavateľstvo RAK však netvorí len knihy pre dospelých. Oceníte ich aj v prípade, že máte doma malého historika či knihomoľa, alebo jednoducho chcete, aby mali vaše deti neskreslené vedomosti o dejinách Európy podané zaujímavou formou.

V tradícii vydávania krásnych ilustrovaných kníh o histórii dnes pokračujú historička Daniela Dvořáková a syn Pavel. Ich snaha je často odmenená vypredanými titulmi a nadšenými reakciami čitateľského publika, vrátane rodičov a ich detí.

Maľované dejiny

História je zvláštna vec. Ako sa vlastne dejiny zaznamenávajú? Akým spôsobom historici zistili, ako sa kedysi žilo? Môžeme veriť kronikárom spred niekoľkých stoviek rokov? Aj tieto otázky sa môžu pýtať malí čitatelia pri knihe Maľované dejiny Bratislavy. Má síce v názve Bratislavu, ale autor Pavel Dvořák opísal historické udalosti celého Slovenska cez ľahko stráviteľné príbehy, ktoré krásne odľahčujú detské ilustrácie. Tie vznikali na výtvarných ateliéroch v Múzeu mesta Bratislavy, kde sa takmer rok a pol stretával Pavel Dvořák s deťmi, ktoré pútavú históriu nakreslili alebo namaľovali. Prvé vydanie vyšlo v roku 2015 a dlho bolo vypredané. V roku 2020 pripravilo Vydavateľstvo Rak druhé vydanie, ktoré je už  tiež pred vypredaním.

Lovci mamutov a tí druhí

Druhá knižka Vydavateľstva Rak, ktorá je zameraná na mladšieho čitateľa sú Lovci mamutov a tí druhí. Devätnásť príbehov o dejinách územia Slovenska v praveku, o životných osudov pravekých ľudí, ako aj ich objaviteľov. Knihu ilustrovanú Jozefom Cesnakom inšpirovalo nadšenie autora nad objavovaním praveku, nad jedinečnými osudmi bádateľov a ich objavov, ale aj nad vlastným poznávaním najstaršej histórie. Vydavateľstva Rak na tento titul pripravilo výpredajovú vianočnú akciu, pri nákupe 50 a viac titulov získate každú knihu len za jedno euro. Je to perfektný darček pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre zamestnancov firiem s rodinami.

Stopy dávnej minulosti 10 – Nenapísaná kniha (o Láske, práci a histórii)

Vydavateľstvo Rak je známe najmä pre svoju výpravnú edíciu dejín Slovenska v príbehoch a desiatich zväzkoch – Stopy dávnej minulosti. Záverečný zväzok knižného cyklu Pavla Dvořáka autor už nestihol napísať, nečakane zomrel v decembri 2018. Jeho manželka, historička Daniela Dvořáková sa podujala zavŕšiť knižnú sériu namiesto neho. Na základe osobnej korešpondencie a literárnej pozostalosti manžela napísala strhujúcu biografiu, ktorá zachytáva život a prácu Pavla Dvořáka počas 34 rokov, ktoré strávila po jeho boku. Je to intímna výpoveď o láske, manželskom živote, smrti a smútku, a súčasne je to kniha plná histórie, myšlienok a nápadov z tvorby Pavla Dvořáka. Pavel Dvořák túto knihu už nemohol napísať sám a predsa je jej autorom. Je to jeho „nenapísaná“ kniha.

 

KIDSWORLD.SK

Obrázok1

Pokiaľ hľadáte darček, ktorý nielen rozžiari detské očká, ale zároveň prispeje k rozvoju zručnosti, kreativity, logického a strategického myslenia detí, ste na správnej adrese.

Kidsworld.sk už 10 rokov prináša na Slovensko hodnotné a mimoriadne krásne edukačné nadčasové hry, hračky a doplnky značiek Djeco, Lilliputiens, Trybike či Waytoplay.

Vybrané výrobky v sekcii Akcia nakúpite teraz so zľavou 10%, keď zadáte pri objednávke kód vianocesdetmi.

Vyčarujeme radosť deťom akéhokoľvek veku, niektoré naše obľúbené kartové a spoločenské hry sa odporúčajú až do 99+ :). V našom kráľovstve nájdete tiež kreatívne sady, stavebnice, originálne hračky do vody, rolové hry, hudobné nástroje, zápisníky s magickými  perami, bábiky a k nim ladiace prívesky Tinyly, kolekciu DIY- Vytvor si sám, ale i flexibilné autodráhy či jedinečné rastúce odrážadlo. Určite si pozrite aj doplnky do detskej izby – hudobné skrinky a šperkovnice, nočné svetielka, či pokladničky sú obľúbenou položkou na zoznamoch pre Ježiška.

Aby sme Vašu radosť znásobili, rozhodli sme sa, že spomedzi Vás, našich milých zákazníkov, ktorí u nás nakúpia v období od 13.11. do 22.12.2020 vylosujeme jedného, ktorý od nás získa darček – stavebnicu Zig&Go značky Djeco, na ktorej sa deti s radosťou učia zákonitostiam fyziky a akcie a reakcie.

Tešíme sa na Vás v našom e-shope a veľmi radi Vám poradíme s výberom!

baner_vianoce_640x340

Geniuso hovoriace knihy

Už 7 rokov originálne slovenské hovoriace knihy, ktoré sa od začiatku zameriavajú na detského čitateľa a výučbu cudzích jazykov prostredníctvom „hovoriaceho čítania“.

Hovoriace knihy Geniuso sú schopné zaujať pozornosť detí od 2 rokov až po deti na základnej škole najmä úžasnou rozmanitosťou príbehov, zvukmi a pestrosťou farieb. Niektoré knihy sú viac zábavné a hravé, iné sú zamerané na prácu s príbehom a pri ďalších sa kladie dôraz na cudzie jazyky. Hovoriace knihy Genisuo pomáhajú u detí rozvíjať intelekt ako aj komunikačné zručnosti a slovnú zásobu.

Aktuálne nájdete v ponuke Výhodné balíčky hovoriacich kníh s hovoriacim perom zdarma. Využi ponuku!

Prečo Geniuso hovoriace knihy?

  • Slovenský produkt
  • Viac jazykov v jednej knihe
  • Viac strán = viac obsahu = viac hravého učenia
  • Mäkká väzba = ľahšie zbaliteľné na vaše cesty
  • Do pera nemusíte nič nahrávať
  • Online predaj = najnižšia cena na trhu

socialmedia_KAmsDETMI7knih1920x1080

 

MAKEDO stavebnica

Unikátny spájací systém. Spojkou alebo kĺbom spojíte rôzne materiály. S makedo spoznáte, že veci recyklovať a znova používať je nám prirodzené.

V jednoduchosti je krása. Tri základné prvky MAKEDO spoja rôzne materiály okolo vás na nové objekty, predmety, či hračky. MAKEDO podporuje kreativitu, inovatívne myslenie a zabaví vás a vaši deti na celé hodiny. S MAKEDO sú možnosti hry neobmedzené – spojte a rozpojte, vytvárajte a vylepšujte koľkokrát chcete. Kliknite na odkaz a zistite viac.

S makedo stavebnicou sa dá zahrať na mnoho spôsobov a vytvoriť nekonečne veľa nových vecí. Každý si nájde spôsob, ako spojiť časti do nových kreatívnych výtvorov, objektov a hračiek. Naše pokyny pre vás môžu predstavovať návod, ako vymyslieť vlastný eko výtvor. A potom ho vyrobte po svojom.

 

Objavte starodávnych Drakov zo Slovenska!

Zážitková súprava Malý Archeológ – Poklad Starých kráľov je zábavou pre deti aj rodičov. Vďaka nej objavíte dávnu históriu Drakov na Slovensku.

V balení nájdeš všetko potrebné na vykopávanie, vrátane zaliateho bloku s troma prekvapeniami. Každému archeológovi sa občas pripletie do cesty nejaký ten hmyz v rôznom zastúpení, občas nájde aj pekný kamienok – polodrahokam a rovnako je tomu aj v blokoch ukrytých v baleniach. Najväčšou radosťou je však pre výskumníka objavenie dávnovekého artefaktu, ktorý dokáže doplniť mozaiku príbehu skúmaného miesta. A čo by to bola za súprava, keby tam takýto artefakt nebol, všakže. Dokonca ich je až sedem rôznych, ktoré môžete v archeo-blokoch nájsť a nazbierať. Sú to najzaujímavejšie nálezy jednotlivých výskumných sezón starého sídla Uhorského trónu z 13. storočia. Na minciach, príveskoch i kovaniach sa hrdo zobrazujú bájny draci – symbol sily a moci v časoch rozkvetu rytierstva na našom území. Preskúmaj príbeh bájnych drakov zo Slovenska, spoznaj dračieho kráľa, kráľovnú i rytierov. Artefakty ťa k nim dovedú.

ArcheoKit_Draci_kom_resize

Súprava bola pripravená v spolupráci s Archeologickým ústavom Slovenskej Akadémie Vied, na základe výsledkov vyše 20-ročného kontinuálneho výskumu. Artefakty v baleniach sú ručne opracované verné kópie reálnych nálezov, vyrobené starou remeselnou technológiou výroby cínových vojačikov – aj s patinovaním.

Túžba objavovať je pre deti tým najprirodzenejším spôsobom, ako získavajú skúsenosti, ale aj vedomosti. V súpravách Malý Archeológ sa spája jedno i druhé, navyše aj s tréningom zručnosti, trpezlivosti a motoriky.

Viac nájdete na www.malyarcheolog.sk alebo www.fb.com/archeokit.sk

 

Podobné články