TIPY na vianočné darčeky pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Prečítajte si naše tipy na originálne, ale zároveň pekné darčeky pre deti na Vianoce 2019!

Ojoj, blížia sa Vianoce! A zdá sa, že iba naše deti sa na ne tak veľmi tešia. Pre rodičov je to zväčša mesiac zhonu a stresu, spojený s hľadaním darčekov, veľkým vianočným upratovaním, a nekonečnými prípravami.. AVŠAK ono to napokon aj tak vždy dopadne dobre. 😉

Aby sme Vám s plánovaním Vianoc aj s prípravami trošku pomohli, pripravili sme pre Vás TIPY na VIANOČNÉ DARČEKY pre Vaše deťúrence. Nie je dobré si nechávať nákup darčekov na poslednú chvíľu, inak sa nevyhnete preplneným obchodom, e-shopom s vypredaným tovarom, či zásielkam s oneskoreným poštovným. Naše TIPY na DARČEKY sú originálne, unikátne, či lokálne a ručne vyrobené na Slovensku.

Hravo zdravo – príbeh jedného kráľovstva

Hravo zdravo je skvelý vianočný darček, ktorý poteší, zabaví a veľa naučí. Darček je vhodný pre deti 3+. Táto mega úspešná knižná novinka je komixovým štýlom spracovaný rozprávkový príbeh o kráľovstve, do ktorého zavítalo nielen nezdravé jedlo, ale aj pán REKLAMA.  Deti sa zábavnou formou dozvedia, čo je zdraviu prospešné a čo im škodí. Zároveň zistia, čo je to reklama a prečo si na ňu musíme dávať pozor. Knižke zapožičali svoje hlasy aj Kamila Magálová, Patrícia Jariabková a Richard Stanke.

IRS hovoriace knihy sú originálne slovenské produkty s neuveriteľne nabitým obsahom. Sú plné zvukov, básničiek, príbehov, riekaniek, múdrostí, interaktívnych úloh na riešenie, ale aj informácií, ktoré deti získavajú hravou formou prikladaním hovoriaceho pera IRS na jednotlivé obrázky v knihách.

Ako získať IRS pero za 1,- € sa dozviete TU.

KAM_S_DETMI_011_2019

Vianočné piesne nielen pre deti

Ku Vianociam patria koledy. Tie najkrajšie a najznámejšie si s deťmi už roky spievajú Spievanka a Zahrajko. Objavte aj vy čaro spievankovských kolied na CD „Vianočné piesne nielen pre deti„.

Okrem klasického CD so spevom nahrali Spievanka a Zahrajko aj CD, kde nájdete len podklady k vianočným piesňam (bez spevu). Toto CD nachádza veľké uplatnenie v škôlkach a na rôznych vianočných besiedkach, kedy deti môžu spievať do podkladov.

Na CD nájdete 22 slovenských kolied a vianočných piesní ako napríklad: Čas radosti veselosti, Dnešný deň sa radujme, Vstávajte pastieri, Búvaj dieťa krásne…

CD zakúpite na www.spievankovo.sk

 

KIDSWORLD.SK

Kidsworld alebo detský svet je svet prémiových edukačných hračiek, hier a doplnkov stimulujúcich rozvoj zmyslov, zručností, kreativity, logického aj strategického myslenia detí. Prinášame na Slovensko známe značky ako Djeco, Lilliputiens, Trybike či Waytoplay. 

loga

Odporúčame našu kategóriu spoločenských a kartových hier, sľubujeme Vám zábavu pre celú rodinu. Pre deti, ktoré rady tvoria, nájdete u nás bohatú ponuku rôznych kreatívnych sád. Za pozretie rozhodne stojí aj kolekcia edukatívnych hier, alebo stavebnice, ktoré odhaľujú počiatky kinematografie či prezentujú zákon akcie a reakcii v praxi. Pred Vianocami sú vždy veľmi žiadané snežiace svetielka a hudobné šperkovnice. Ak chcete siahnuť po väčšom darčeku, nájdete u nás jedinečné odrážadlá s konceptom 2 v 1, krásne flexibilné odolné autodráhy a naopak, ak hľadáte len drobnosť, tiež máte veľký výber- od jedinečných maňušiek, textilných bábik a rozprávkových postavičiek, cez zábavné hračky do vane, kvalitné farby na tvár, tetovačky, drobné hudobné nástroje,  po jedinečný papierenský sortiment. S výberom Vám radi osobne poradíme.

 

Rozprávkové vianočné tipy z vydavateľstva Fortuna Libri

Hovorí sa, že najkrajším vianočným darčekom sú knihy, pretože na svojich stránkach ukrývajú fantastické príbehy a dobrodružstvá. Vedia zabaviť, ale aj poučiť. Tieto a ďalšie knižky pre celú rodinu nájdete na www.fortunalibri.sk alebo v každom dobrom kníhkupectve.

O TROCH PRASIATKACH – z edície „živých 3D rozprávok“, veková skupina 2+

Moderné interaktívne vzdelávacie leporelo určené pre najmenšie deti, v ktorom postavičky zo známej rozprávky vďaka bezplatnej aplikácii na zariadeniach Android aj Apple ožívajú. Deti si spolu s rodičmi môžu čítať, učiť sa a zároveň sa zabávať vďaka obohatenej virtuálnej realite, robiť si fotky a videá s 3D postavičkami. Môžu si tak rozširovať svoju predstavivosť a fantáziu. Pri čítaní nie sú potrebné žiadne špeciálne okuliare. V edícii je dostupná aj 3D rozprávka O Červenej čiapočke.

POPLETENÝ DRAK – Dana Hlavatá, ilustrácie: Zuzana Randáková, veková skupina 4+

Detská kniha z pera známej slovenskej autorky. Tentoraz o drakoch, ktorí žili v Mrakožrútove, lietali po svete a všade robili neplechu a ešte ich za to vládca všetkých drakov Mrakožrút aj pochválil. Len jediný, trojhlavý drak Horiburt, bol dobrák od kosti. Bol i trochu lenivý, len by vylihoval v jaskyni a nič nerobil. Mrakožrúta to raz tak nahnevalo, že ho vyhnal z dračej ríše, aby sa naučil páchať zlo a našiel preňho dračie srdce. A tak Horiburt opustil svoj útulný domov. Na svojich potulkách navštívil rozmanité kúty Slovenska s názvami, o ktorých sme možno ani nechyrovali a zažil neuveriteľné dobrodružstvá.

ZVIERATÁ SLOVENSKA – Mariana Hyžná, Matúš Hyžný, veková skupina: 5+

Jedinečná knižka slovenských autorov, určená naozaj celej rodine, predstavuje päťdesiat zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka mnohé také zaujímavosti z ich života, o akých zväčša ani netušíme. Krásne ilustrácie Mareka Mertinka verne zachytávajú podobu týchto zvierat a zároveň sú akoby priehľadom do prostredia, kde žijú. Autori nás zoznamujú s tými najzaujímavejšími zvieratami, s ktorými sa môžeme stretnúť na potulkách po okolí svojho domova, či už pôjdeme lesom, alebo budeme križovať lúku, či navštívime breh jazera, alebo sa vyberieme na túru do hôr. Poznatky o zvieratkách sú usporiadané podľa prostredí, v ktorých žijú.

 

Zaujímavé tituly z vydavateľstva Tatran

Kristina Digmanová – Flórin prírodný ateliér

Flóra je mystická postavička, ktorej autorka prisúdila telo dievčatka. Je hrdé na svoje meno, lebo Flóra znamená kvietok. Rado sa potuluje v prírode a uchmatne všetko, čo mu príde pod ruku  –  listy, šišky, semiačka, kamienky, konáriky, mušličky, lupienky. Keď má plné vrecká pokladov, pustí sa do práce a začína kúzliť. Z jaseňového semienka urobí zajačika alebo kvietok, z javorového páva, veveričku, slona alebo vážku, z gaštanov ježkov, zo žaluďov ujov a tety s čapicami, z listov prekrásne rybky, z konárikov hady a z kamienkov domčeky. A vie si vyčarovať aj vlastný svet v kvetináči. Kniha ako celok je estetickou básňou. Autorku v Nemecku ocenili prestížnou cenou za detskú knihu. Vyniká nevšednou kreativitou, je prekvapivá a švédsky šarmantná. Tvorivé nápady v knihe sú jednoduché a vo svojej jednoduchosti veľmi efektné. Je určená deťom, ktoré samy alebo s pomocou rodičov môžu vytvárať vlastné majstrovské dielka.

MAJA LUNDE – SNEHOVÁ SESTRANajkrajší knižný adventný kalendár

Prekrásne ilustrácie a strhujúci text umocnia čaro detských, ale aj dospeláckych Vianoc. Knižný klenot Maje Lunde je ako stvorený pod stromček. Príbeh Snehová sestra osloví a dojme čitateľa a navodí správnu vianočnú atmosféru. Julianova staršia sestra ochorela a odišla. Rodina je ponorená do hlbokého smútku, stal sa súčasťou ich života a nevedia sa z neho vymaniť. Štedrý večer sa blíži a Julian sa márne snaží presvedčiť rodičov, aby začali s prípravou Vianoc, ktoré sú preňho najkrajším dňom roka. Pred Vianocami sa na plavárni zoznámi s Hedvigou, ktorá sa stane jeho najbližšou priateľkou – je radovravná, tajomná, priateľská a miluje Vianoce.  Maria Lunde do priateľského vzťahu Juliana a Hedvigy votkala neopakovateľnú severskú mystiku, ktorá sa dotýka tajomstva smrti. Tento prekrásny príbeh rozplače a zároveň prináša aj nádej. Ukazuje, ako sa možno vyrovnať s odchodom milovaného človeka. Podobné príbehy píše sám život, sú plné melanchólie, smútku a srdečnosti. Svet, ktorý v Snehovej sestre vytvorila Maja Lunde, jednoducho vyráža dych.

Peter Wohlleben – Vieš, kde bývajú zvieratá?

Peter Wohlleben sa stal v Nemecku symbolom ochrancov prírody a zdravého pohľadu na les. Spôsobili to jeho publikácie Tajný život stromov, Duševný život zvierat, Sprievodca lesom či Tajomné pradivo prírody. Po ohromujúcom úspechu svojich kníh Wohlleben obrátil pozornosť aj na detského čitateľa. Vo vydavateľstve Tatran mu vyšli tituly Vieš, kde rastú stromodeti? alebo Počuješ rozprávať stromy? Najnovšia publikácia je objavnou cestou po lúkach a lesoch za ich zvieracími obyvateľmi. Autor rozpráva o všeličom zaujímavom, čo detský čitateľ akiste nepočul, napríklad: Aké šikovné sú lajniaky? Ktoré zvieratká žijú v dažďovom sude? Prečo má sŕňa bodky na chrbte?

Peter Wohlleben nás zavedie do bezprostrednej blízkosti zvierat. Budete pri tom, keď ježkovia a komáre privedú na svet mláďatká, dozviete sa, kde zháňajú potravu, ako sa bránia a liečia. Zaujímavosti zo sveta zvierat dopĺňajú vhodné fotografie a kresby, ktoré nám pomôžu pochopiť rôznorodosť zvieracieho sveta, či už ide o malé mušky alebo veľké vlky. Kniha je plná svojráznych poznatkov, ktoré autor získal dlhoročným pozorovaním života v lese a na lúkach a pretavil ich do očarujúceho rozprávania.

 

Tituly z Vydavateľstva Arkus

Lisa Genova: S láskou, Anthony

Bestsellerová autorka Lisa Genova prichádza s novým románom o autizme, materste a láske.

Všade počúvam, že mi mozog nefunguje, ako má… No mne sa nezdá poškodený.

Sen Olivie Donatelliovej o „normálnom“ živote sa rozbil na márne kúsky, keď jej synovi Anthonymu diagnostikovali v troch rokoch autizmus. Chápať svet z jeho pohľadu bolo mätúce a takmer nemožné. Nerozprával. Neznášal, keď sa ho dotýkali. Takmer nikdy neudržiaval očný kontakt. A vo chvíli, keď si Olivia začala uvedomovať, že šťastie a autizmus môžu ísť ruka v ruke, Anthony zomrel.

Teraz žije sama na ostrove Nantucket a zúfalo sa snaží pochopiť zmysel krátkeho života svojho syna. Náhoda jej privedie do cesty inú ženu a Olivia opäť musí čeliť Anthonyho strate veľmi nečakaným spôsobom.

Život Beth Ellisovej zmení jediná správa: „Spávam s Jimmym.“ Po štrnásťročnom manželstve. S tromi krásnymi dcérami. Beth so zlomeným srdcom prvýkrát po mnohých rokoch berie do rúk pero a začne písať. Mladý a nespútaný hlas, ktorý hovorí na stránkach papiera, je balzamom na jej nepokojné vnútro.

V príbehu o autizme a láske nám autorka knižných trhákov Lisa Genova ukazuje dve nezabudnuteľné ženy a neskrotného malého chlapca, ktorého výnimočná múdrosť pomôže obom ženám nájsť odvahu ísť ďalej. Knihu nájdete tu: https://www.vydarkus.eu/beletria/pre-zeny/s-laskou-anthony-genova-lisa-detaily.

Strašidelná i zábavná séria Havranie záhady pre deti od 9 rokov!

Marcus Sedgwick: Duchovia a vynálezy (1 a 2 diel)

Svojrázna rodina lorda Dolnoviniča z hradu Druhoruk sa vracia! Strašidelný príbeh zo série Havranie záhady o havranovi Edgarovi, ktorý roky stráži starobylý hrad a jeho obyvateľov. Všetci tam spoločne zažívajú množstvo vzrušujúcich, komických a najmä hrôzostrašných príhod.

V opustenom južnom krídle hradu Druhoruk sa jedného dňa začnú diať podivuhodné veci. Na chodbách sa ozýva rinčanie reťazí a tajomné kvílenie a keď jedného dňa lordov syn Plesnivček na vlastné oči zbadá ducha, je jasné, že s tým niečo treba robiť.

Lord Dolnovinič však na duchov neverí, namiesto toho má plné ruky práce so svojím novým vynálezom – prístrojom na hľadanie zlata, s pomocou ktorého chce ochrániť svoju rodinu pred hroziacou chudobou. Na desivý boj s duchmi i s otravným lovcom duchov, kapitánom Zubolinim, sa teda podujme jeho dcéra Slnovratka a strážca hradu Druhoruk, havran Edgar.

Knižku skvele dopĺňa množstvo čierno-bielych ilustrácií. K dispozícii je i predchádzajúci diel: Záplava a tesák. Prvý aj druhý diel je možné čítať aj samostatne. Tieto knižky, ale i mnohé ďalšie nájdete na stránke vydavateľstva Arkus www.vydarkus.eu.

 

Učím sa lietať: tvorím, premýšľam, počítam

Kompletná predškolská príprava – jednoducho a prirodzene. Grafomotorika, myslenie a vyjadrovanie, matematika.

Jasné, že Váš škôlkar rád kreslí a vie už aj počítať, možno aj do sto. V škole však bude potrebovať:

  • počítať desiatky, stovky a tisícky a naozaj rozumieť množstvu, nielen recitovať čísla
  • uvoľniť zápästie, spomaliť a spresniť grafický prejav
  • logicky myslieť
  • presnejšie sformulovať myšlienku
  • rozmýšľať predtým, než niečo povie alebo napíše.

Vtáčik Piti v tejto krásnej trojknihe pomôže škôlkara pripraviť na školu. Vaše dieťa bude vedieť napočítať do 3 333 a rozumieť pritom množstvu. Zlepší sa mu grafomotorika, logické myslenie a vyjadrovanie. A prechod zo škôlky do školy bude hladký.

Reklama2-Kam-s-detmi

 

 

Podobné články