Tipy na veľkonočnú dovolenku pre rodiny s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Čo nevidieť tu máme veľkonočné prázdniny a s nimi prichádza priestor na rodinnú dovolenku.

Začiatok apríla je obdobie, ktoré nás dokáže po stránke počasia nepríjemne prekvapiť a preto by sme Vám radi dali tip na dovolenku “pod strechou“. Prichystali sme pre Vás pár ubytovaní, kde sa zaručene nudiť nebudete. Či už využijete Wellness hotel Patince **** na juhu Slovenska s najväčším zážitkovým krytým bazénom, alebo sa necháte zlákať ponukou Šport Hotela***Donovaly, nespravíte chybu. Ak hľadáte rodinnú atmosféru v penzióne, určite Vám odporúčame Penzión Mária *** a naopak, ak ste náročnejší hosť a uprednostňujete luxus a tradíciu, určite sa ubytujte v Hotel Château Béla *****.

 

Wellness hotel Patince ****

Neďaleko najjužnejšie položeného bodu Slovenska, v areáli termálneho kúpaliska, sa nachádza jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií tohto regiónu – Wellness hotel Patince ****. V hoteli sa nachádza najväčší zážitkový krytý bazén na Slovensku, ktorý je súčasťou bazénového sveta spolu s detským bazénom, kľudovým  bazénom a vírivkou.

Práve tu môžete prežiť nezabudnuteľné veľkonočné sviatky vďaka bohatému animačnému  programu nielen pre detičky (ale najmä pre ne). K dispozícii je detský kútik, v ktorom sa o detičky postará skúsená animátorka, zatiaľ čo rodičia si môžu naplno vychutnať niektorú zo širokej ponuky ponúkaných procedúr, ako sú klasické či thajské masáže, kúpele, zábaly, ale aj tvárové a telové kozmetické ošetrenia. Pre tých, ktorí vyhľadávajú aj aktívnejšiu formu oddychu je k dispozícii tenisový kurt, minigolfové ihrisko, požičovňa bicyklov a vodné bicykle na jazierku, ktoré taktiež patrí k hotelu.

Ak sa rozhodnete, že Veľkonočný pobyt strávite priamo v Patinciach, je pre Vás pripravený špeciálne zostavený balíček, v ktorom je už zahrnutá polpenzia a neobmedzený vstup do bazénového a saunového sveta.

Pre deti, ale aj dospelých animátori pripravia bohatý program, ktorým ich bude sprevádzať aj obľúbený maskot hotela – delfín Flippy. Šikovné deti vytvoria niečo pekné v jarných kreatívnych dielňach, vyšantia sa pri hľadaní vajíčok s veľkonočným zajačikom, ukážu svoje schopnosti vo veľkonočnej olympiáde, upletú korbáč a pripravené je aj premietanie rozprávok, divadielko a obľúbené minidisco.

Aby si oddych užili aj rodičia pripravené sú pre nich relaxačné cvičenia (jogapilates) a tiež cvičenie v bazéne (aquagym a aqua aerobic). Po cvičení si môžu vychutnať degustáciu vín a destilátov od regionálnych výrobcov. K tomu zahrá príjemné melódie cigánska kapela. Milým zážitkom pre malých i veľkých návštevníkov je tematická veľkonočná vyhliadková plavba po Dunajiprístavu, ktorý sa nachádza cca 2 km od hotela. Veľkej obľube u hostí sa teší aj špeciálna atrakcia hotela – kŕmenie obyvateľov hotelového jazierka, afrických sumcov.

Video, v ktorom uvidíte celý hotel so všetkými ponúkanými možnosťami, sa nachádza TU.

Šport Hotel***Donovaly

Je tu pre všetkých, ktorí hľadajú miesto na oddych pre celú rodinu. Najstarší hotel na Donovaloch vás očarí svojou príjemnou rodinnou atmosférou, moderne zrekonštruovanými izbami aj spoločenskými priestormi, fantastickou gastronómiou, príjemným personálom a nesmieme zabudnúť ani na nádhernú okolitú prírodu. Hostia majú k dispozícii najväčší wellness svet v širokom okolí, priestranný detský kútik, vonkajšie detské ihrisko a multifunkčné športové ihrisko, ktoré je vhodné na futbal, tenis, bedminton a ďalšie športy.

K dispozícií sú rodinné izby – Family suit – dve dvojlôžkové izby prepojené dvermi so spoločnou kúpeľňou alebo dvojlôžkové izby – Superior double room  s možnosťou prístelky resp. detskej postieľky. Detské postieľky aj príslušenstvo pre detičky (vanička, nočník, detská stolička, zábrany na posteľ) je k dispozícií zdarma. Detičky do 4 rokov bez nároku na lôžko majú pobyt zdarma, deti vo veku 5 – 12 rokov majú zľavu na pobyt 50% z ceny dospelej osoby a teenageri vo veku 13 – 15 rokov majú zľavu 25%.

Tradícia a pokojná rodinná atmosféra nie sú len súčasťou Veľkej noci, ale aj nášho hotela a preto vás pozývame zažiť ju s nami. Pripravili sme pre detičky a všetkých dospelých bohatý program spojený s tradičnou Veľkou nocou. Môžete sa tešiť na fantastické jedlo, ľudovú hudbu, zdobenie vajíčok a mnoho ďalšieho.

Cena: pre dospelú osobu je 119,-€ na dve noci

Penzión Mária ***

Penzión využívajú najmä rodiny s deťmi. Izby sú upravené tak, aby sa do nich zmestila aj 5-členná rodina. Personál tvoria majitelia penziónu, ktorí vytvárajú rodinnú atmosféru. Počas letnej a zimnej sezóny je ponúkaný aj animačný program, tak aby Vaše ratolesti a Vy, rodičia, ste sa u nás cítili čo najlepšie. Penón Mária *** je ideálny pre rodiny s deťmi pretože tu nájdete:

 • nový detský kútik
 • bazén (30 °C)
 • veľká záhrada
 • mini ZOO
 • pieskovisko
 • preliezky a šmýkačky
 • trampolína
 • rodinná atmosféra
 • certifikát materského centra
 • možnosť požičania bicyklov
 • vo vybrané termíny tematické pobyty s animáciami

Pozývame Vás stráviť v neopakovateľnej rodinnej atmosfére Veľkú noc v Penzióne Mária. Päť dní v krásnom prostredí a k tomu polpenzia, grill párty. V sobotu Vás čaká SRANDA BANDA a na Veľkonočný pondelok animačný program nie len pre deti a iné prekvapenia.

Hotel Château Béla *****

Dejinami nadýchaný kaštieľ Château Béla, nachádzajúci sa v čarovnom prostredí malebnej dedinky na južnom Slovensku, predstavuje miesto, kde sa stretáva luxus a tradícia. Toto dokonalé miesto oddychu, nachádzajúce sa v prostredí čarokrásneho parku a záhrad ponúka náročným hosťom výborný gastronomický koncept, výber športových a kultúrnych aktivít a v neposlednom rade skvelé možnosti oddychu v priestoroch kaštieľa.

Kaštieľ Château Béla sa pýši mnohými svetovými oceneniami, akými sú „Best romantic historic hotel in Europe 2013“, Historic hotel wedding experience in Europe 2017 a každoročne sa stáva držiteľom Certificate of excellence od Tripadvisoru. Vo veľkom areáli kaštieľa Château Béla sa nachádza priestranný anglický park s 3 jazierkami, fontánou, bylinkovou a zeleninovou záhradkou a záhradou s kvetmi. Môžete sa vydať na prechádzku ruka v ruke v nádhernom parku alebo po viniciach kaštieľa. Pri kaštieli nájdete aj jazierko ideálne na rybačku a tenisový kurt. Samozrejme nechýba ani možnosť regenerácie. Oddýchnete si v saune, pri masáži alebo vo fitness.

Pre deti je možnosť navštíviť detské ihrisko alebo vidieť kozy, ovce a zvieracie zoo so zajačikmi a pávmi. Okrem krásneho okolia sa môžete vydať na výlet aj do blízkeho Štúrova, kde môžete navštíviť termálne kúpalisko Vadaš a do Ostrihomu, kde sa nachádza ostrihomská bazilika.

Pripravili sme pre Vás a Vašich najmenších špeciálny veľkonočný pobytový balíček na dni plné zážitkov. Môžete sa tešiť na animačný program pre deti – poľovačku veľkonočných vajíčok, zvieracie zoo so zajačikmi a pávmi, detské ihrisko, výber detských hier a kino s rozprávkami. Nebudú chýbať ani vynikajúce jedlá a tradičný veľkonočný brunch.

Podobné články