Tipy na tohtoročnú veľkonočnú dovolenku

Thumbnail
Kategórie:

Pripravili sme pre Vás niekoľko tipov na dovolenku počas Veľkej noci! Oddýchnete si, načerpáte nové sily, vybláznite sa a ideálne všetko naraz! 🙂

Zatiaľ čo Vy si oddýchnete od domáceho varenia a upratovania, deti budú mať šancu oddýchnuť si od školy, zažiť niečo nové a načerpať ďalšie sily. Spoločná dovolenka Vám však prinesie viac než len oddych. Možno sa naučíte inakšie zdobiť vajíčka a kraslice, vynájdete nový spôsob pletenia korbáčov a zažijete kopec srandy spoločne s celou rodinou.

Veľkonočný týždeň či Veľkonočné sviatky pozná takmer každý jeden z nás. Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Oslavy veľkonočných sviatkov sa podľa regiónov líšia. Časovo sa zhruba prekrývajú s oslavami príchodu jari, ľudové tradície prevzali z predkresťanských dôb mnoho zvykov a obyčajov.

Nech sa páči, vyberte si, kam sa vydať na oslavy! Náš článok bude postupne rozširovaný a dopĺňaný o ďalšie ponuky a zaujímavé pobyty. Sledujte nás! Nie, nenájdete tu prehľad všetkých pobytových ponúk na Veľkú noc, iba tie miesta, ktoré stoja za návštevu!

Strávte sviatky v obľúbenom kaštieli Château Béla!

Vyskladali sme ideálny pobytový balíček, v ktorom si zaručene prídete na svoje.

Deti sa môžu tešiť na bohatý animačný program – poľovačku veľkonočných vajíčok a veľa ďalších tematických aktivít. Súčasťou balíčka je aj Veľkonočný brunch, kde nebudú chýbať tradičné veľkonočné špeciality, živá hudba a veľa zábavy pre deti. Doprajte si víkend plný oddychu a zážitkov, vychutnajte si naše slávne vína a najvyššiu kvalitu jedla.

Toto dokonalé miesto oddychu, nachádzajúce sa v prostredí čarokrásneho parku a záhrad ponúka náročným hosťom výborný gastronomický koncept, výber športových a kultúrnych aktivít a v neposlednom rade skvelé možnosti oddychu v priestoroch kaštieľa. Môžete sa vydať na prechádzku ruka v ruke v nádhernom parku alebo po viniciach kaštieľa. Pri kaštieli nájdete aj jazierko ideálne na rybačku a tenisový kurt. Samozrejme nechýba ani možnosť regenerácie. Oddýchnete si v saune, pri masáži alebo vo fitness. Okrem krásneho okolia sa môžete vydať na výlet aj do blízkeho Štúrova, kde môžete navštíviť termálne kúpalisko Vadaš a do Ostrihomu, kde sa nachádza ostrihomská bazilika.

KOMPLETNÝ OBSAH BALÍKA SPOLU S CENOU SA DOZVIETE TU.

easter_kamsdetmi

Veľká noc plná tradícií a rodinný Hotel SLOVAN *** Tatranská Lomnica

Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica je to pravé miesto pre rodinnú dovolenku na Slovensku v srdci Vysokých Tatier, v malebnej horskej Tatranskej Lomnici. Zažite čaro jari v Tatrách a budete nadšení a to celá rodinka, vrátane detí.

Veľkonočný pobyt plný tradícií po SLOVANsky, zaujme najmä rodičov ktorí vedia, že deti sa najlepšie zabavia pri bohatom programe. Hotel na to myslí, a tak si každý člen rodiny nájde pre seba to pravé. Detičky kúpanie v bazéne, animácie, premietanie, hry, tvorivé dielničky či kolobežky, rodičia zasa degustáciu slovenských vín, hudobné soirée či živé varenie.

Najkrajšie sviatky jari sa budú niesť v znamení slovanských zvykov, tak určite budete počuť tradičné „šibi ryby, mastné ryby“ a kus koláča (domáceho) si vychutnáte aj na Veľkonočný pondelok. Detičky poteší i zajačia mini ZOO. Veru je sa na čo tešiť. Pobyt objednaj najvýhodnejšie online tu. Najmenšie detičky zadarmo a väčšie s výraznými zľavami. Pozrite si čo všetko má hotel pripravené pre pohodlie najmenších a čo nosiť nemusíte, od postieľky až po nočníček. Určite poteší i fakt, že hotel má viac druhov pohodlných rodinných izieb a tak vedia ubytovať nielen rodinku s jedným, ale až zo štyrmi deťmi. Že ich toľko nemáte? Tak zoberte babku s dedkom, je to len na Vás. Je milé, keď je celá rodina na sviatky spolu a to bez chystania, varenia a pečenia. A nezabudnite, že najlepšie sa oblievačka „znesie“ v bazéne.

Z Veľkonočného programu a atrakcií vyberáme:

Pre detičky: Animácie – „zajačie ušká“, „krojovanie“, „kto nájde vajíčko“, voňavé tvorivé dielničky, rozprávanie s pani včelárkou o mede a včielkach, premietanie rozprávok, dva detské tuli kútiky, centrum zábavy, X-box kinekt, zajačia mini ZOO, kolobežky, náučný chodník Spevavce tatranské, detské ihrisko, detská tombola.
Pre dospelých: veľkonočná vínna degustácia, sviatočné hudobné soirée s MM, veľkonočná tombola, prezentácia ručnej výroby šperkov zo vzácnych kameňov, kolobežky.
Pre celú rodinku: tradičné domáce jedlá, vynikajúci domáci chlebík, večerné živé varenie na veľkonočnú tému, rodinný kvadricykel, hry a ďalšie.

 

Hotel SOLISKO**** Vaše miesto vo Vysokých Tatrách!

Hotel Solisko**** sa nachádza v najvyššie položenej horskej osade Štrbské Pleso, priamo na brehu Štrbského plesa, v nadmorskej výške 1351m.

Pôvodne detský liečebný dom a stavba roka 1998, dnes ponúkame služby návštevníkom Štrbského Plesa a Vysokých Tatier ako hotel s rodinnou atmosférou a vysokou kvalitou služieb. Naše izby sú vybavené pohodlne s moderným zariadením, aj keď v každej dominuje výhľad, či už priamo na Štrbské pleso alebo do doliny. K dispozícii sú všetky doplnky pre nerušený pobyt rodín s deťmi – rodinné izby, detský kútik v reštaurácii hotela, detské postieľky, stoličky, kúpeľňové vybavenie a iné. Pravidelné animácie pre deti zabavia najmenších a doprajú rodičom trochu času pre seba. Hotelová reštaurácia Al Lago, je pod vedením Martina Kurhajca a ponúka taliansko – slovenskú kuchyňu. Pravidelne doplnenú o sezónnu ponuku jedál a nápojov.

Súčasťou hotelových služieb je aj Wellness centrum s fínskou, parnou a infra saunou, ochladzovacím bazénom a sprchami, Kneippovými vaničkami na relaxáciu nôh, vírivou vaňou a oddychovou zónou. Samozrejmosťou je bezplatné hotelové parkovisko a Wi-Fi pripojenie. K doplnkovým službám hotela patrí bezplatný dovoz zo stanice alebo na stanicu.

Poďte s nami zažiť Veľkú noc v hoteli Solisko. Ponúkame vám oddych, relax, zábava pre dospelých aj deti v jednom pobytovom balíku:

 • ubytovanie v štandardnej izbe hotela pre 2 osoby,
 • veľkonočný Wellcome drink na privítanie,
 • raňajky formou bufetových stolov,
 • večera formou 4 chodového menu,
 • slávnostný Veľkonočný bufet prípitkom,
 • animačný program pre deti,
 • večerné kino pre deti v detskom kútiku,
 • hudba a program aj pre dospelých,
 • neobmedzený vstup do hotelovej Wellness zóny,
 • parkovanie na hotelovom parkovisku,
 • WiFi pripojenie

Podobné články