TIPY NA MIKULÁŠSKU AKCIU/PODUJATIE

Thumbnail
Kategórie:

S blížiacim sa adventom a sviatkami sa otvárajú dvere pre radostné a zábavné udalosti, z ktorých jednou neodmysliteľnou súčasťou je aj Mikulášska akcia či podujatie.

Toto tradičné stretnutie prináša neopakovateľný čarokrásny zážitok pre malých i veľkých. Aby ste však mohli túto dobu ešte viac obohatiť, pripravili sme pre vás zopár užitočných tipov na Mikulášske podujatia, ktoré vám pomôžu správne naplánovať a vychutnať si tento špeciálny čas v kalendári. Pozrime sa spoločne na to, ako urobiť z Mikulášskeho stretnutia naozaj nezabudnuteľný okamih pre celú rodinu.

 

Mikuláš v INSPIRO

Alica v krajine Vianoc je výpravná zázračna rozprávka pre všetky deti aj dospelých, ktorí túžia veriť v zázraky!
Predvianočná zábavka inšpirovaná slávnym príbehom L. Carrola, plná kúziel, pesničiek a veselých postavičiek: ako je Srdcový kráľ, Vianočný Zajac či Klobúčnik. A príde aj Mikuláš. V predstavení deti pomáhajú Alici a musia jej pomôcť uveriť, lebo inak sú Vianoce ohrozené. Nájdu spolu skutočné čaro Vianoc?
Tešíme sa na Vás a veríme, že sa opäť udeje ten mikulášsky zázrak!
Lístky je nutné kúpiť vopred, aby Mikuláš vedel, koľko balíčkov musí nachystať 🙂
Lístky TU!

Vianočné mesto detí Donovalkovo

V tom najčarovnejšom období roka sa od začiatku decembra premieňa obľúbené Donovalkovo na VIANOČNÉ MESTO DETÍ. Zasnežené horské prostredie Donovál rozsvieti vianočné mestečko, ktoré je unikátom nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. Celé mestečko bude prekrásne ozdobené ligotavými vianočnými dekoráciami.

Každý domček píše svoj vlastný príbeh a je len na deťoch, ktorý príbeh si vyberú a aké zážitky si z vianočného mestečka odnesú. Neodmysliteľnou súčasťou Donovalkova je minifarma s mini zvieratkami, s ktorými sa môžete stretnúť aj počas zimy.

Užite si vianočné mestečko, vhoďte list so želaniami do jeho schránky, urobte si fantastické rodinné vianočné fotografie v nezabudnuteľnom prostredí a strávte spoločný čas s rodinou. K vianočnej atmosfére nesmie chýbať vianočný punč a samozrejme vianočná hudba.

Prvý deň otvorenia vianočného mestečka (2.12.) ho navštívi aj Mikuláš s bohatou nádielkou balíčkov, ktoré si môžete vopred objednať na webstránke www.donovalkovo.sk, kde nájdete aj viac informácií o najkrajšom mestečku – VIANOČNOM MESTE DETÍ.

 

Mikuláš v DPOH

Rozprávky a vianočné pohľadnice

  • utorok – 5. december o 15.00

Rozprávka Tri prasiatka

Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný veselých pesničiek. Bratia Nif, Ňuf a Ňaf už videli svet a nevedia sa dočkať domova. Ale domov sa vrátiť nemôžu. Rozhodnú sa zostať v lese, ale netušia, že v ňom žije aj prefíkaná líška a hladný vlk.

 

  • štvrtok – 7. december o 16.00

Rozprávka Websterovci: Lili a ukradnutá sieť

V bábkovom príbehu sa detskí diváci a ich rodičia stretnú so známou rodinou pavúkov Websterovcov. Zoznámia sa tiež s krásnou pavúčicou Ariadnou a tajomným vodným pavúkom Ricardom El Diamantom. Ten zamotá hlavu nešťastne zamilovanému pavúčikovi Hugovi a svojou chamtivosťou a zákernosťou naruší pevnosť rodinného vlákna. Hugova odvážna sestra Lili bude musieť prekonať strach a zachrániť celú pavúčiu Sieť, pretože ich pokojný, rodinný život sa celý obráti hore nohami.

 

Potešte vlastnoručne vyfarbenou pohľadnicou blízkych aj vzdialených.

Po skončení predstavení sa budú môcť všetci diváci, malí aj veľkí zastaviť vo foyeri divadla a vyfarbiť si vlastnú vianočnú pohľadnicu, ktorú budú môcť priamo z DPOH poslať svojim kamarátom, rodine, blízkym, každému, na koho si pred sviatkami spomenú a o kom vedia, že ich osobne vyrobený pozdrav poteší.

Nezabudnite si kúpiť svoje vstupenky: https://vstupenky.dpoh.sk/

 

MIKULÁŠ V STUPAVE – 9.12.2023

Mestské kultúrne a informačné centrum v Stupave pripravuje podujatie Stupava v advente, počas ktorého zavíta MIKULÁŠ so svojou družinou do Sedliackeho dvora pri Kultúrnom dome. V prípade, že máte záujem objednať mikulášsky balíček  pre svoje dieťa môžete tak urobiť v pracovný dňoch v čase od 10,00-16,00 h v kancelárii MKIC alebo na telefónnom čísle: 02/ 65 935 096. Balíček je možné objednať do 8.12.2023 do 12,00 h.

Cena balíčka: 5,- €

Podobné články