Tipy na kreatívne nápady na darčeky ku Dňu matiek ♡

Thumbnail
Kategórie:

Deň matiek oslávime tento rok 12.mája 2024 a my Vám prínášame pár tipov ako vlastnoručne vyrobiť darček našej milovanej a najbližšej osobe pod slnkom – našej mame !

Je to príležitosť povedať jednoduche len ďakujem tej najelpšej mame na svete a malými pozronosťami jej ukázať ako nekonečne ju máme radi

Pestrá kytica kvetov, niečo sladké na maškrtenie alebo pekný šperk: Niektoré darčeky sa postupom času stali absolútnou klasikou – a to nie bez dôvodu. Sú symbolom toho, ako si niekoho ceníme a obzvlášť intenzívne pôsobia na naše zmysly.

Ale aj maličkosti s osobným nádychom, ktoré sami vytvoríme, majú mamy rady. Pri nich sa kreativite medze nekladú!

Na stránke Tchibo nájdete veľa ďalších a milých darčekov ku dňu matiek , vyberáme pre Vás :

Porcelánový pohárik

Dámske šperky

 

Vyrobené s láskou : Do it yourself

Ručne vyrobené mydlo s kvetmi :

Potrebujete:
 • Surové mydlo priehľadné alebo biele
 • Mydlovú farbu
 • Arómu alebo parfum (vanilkovú arómu, éterické oleje)
 • Formu na muffiny alebo podobnú zo silikónu
 • Kvety podľa vlastného výberu
 • Pohár na marmeládu
 • Hrniec

A takto to funguje:

 1. Najprv nasekajte mydlo na malé kúsky, vložte do pohárov na marmeládu a takto nechajte roztopiť v pripravenom vodnom kúpeli.
 2. Keď je mydlo tekuté, môžete pridať zopár kvapiek mydlovej farby. Nezabudnite premiešať, aby sa farba dobre rozdelila.
 3. Teraz môžete podľa potreby pridať trochu parfumu alebo éterické oleje.
 4. Teraz položte zopár kvetín do silikónových foriem a prilejte tekuté mydlo.
 5. Na záver nechajte formičky postáť, kým nestvrdnú alebo ich vložte do chladničky. Následne mydlo zo silikónových formičiek jednoducho vytlačíte.

Malé veci , veľký účinok

Trochu kreativity a pár pohybov rúk urobia z Vášho darčeka niečo obzvlášť osobité – a Vašej mame sa určite rozbúcha srdce!

Čo by ste povedali napríklad na vlastnoručne ozdobený darčekový papier? Hnedý baliaci papier môžete podľa seba polepiť napríklad lepiacou páskou, papierovou čipkou, vystrihnutými srdiečkami alebo mnohými ďalšími prvkami.

Aj osobné pohľadnice sa dajú vytvoriť za okamih. Zoberte napríklad starú fotografiu Vás a Vašej mamy a nalepte ju na zložený kúsok farebného papiera. Ešte zopár milých slov k tomu a – et voilà!

Zdroj: www.tchibo.sk

Videogaléria

Podobné články