Tipy na detské knihy pod stromček!

Thumbnail
Kategórie:

Viete, ktoré detské knihy by určite nemali chýbať pod vaším Vianočným stromčekom?

Knihy majú kúzelnú moc. Spomínate si na doby bezstarostného detstva? Tiež ste sa na svojich dobrodružných výpravách stretávali s rôznymi príšerami, zvieratkami a dobrodruhmi?  Všetci dospelí boli najskôr deťmi a detské knihy sú láskou na celý život.

Tieto detské knihy by určite nemali chýbať pod vaším Vianočným stromčekom!

Atlas príšer a duchov

Podľa najodvážnejšieho lovca príšer, ktorým nie je nik iný ako samotný Van Helsing, by mal každý, kto sa chce pustiť do tejto knižky, zozbierať všetku svoju odvahu! 

Na výprave, ktorú podstúpiš, sa stretneš s pomstychtivými duchmi, dušami, čo nemajú pokoj, aj s najdesivejšími príšerami. 

Na konci tohto výnimočného dobrodružstva však budeš môcť hrdo vyhlásiť, že je z teba profesionálny lovec príšer! Tak čo? Máš odvahu pustiť sa do boja?

900694_600_0_fit

Divy sveta

Táto kniha je venovaná najúžasnejším svetovým pamiatkam. Príbehy, ktoré ukrývajú, vám prinášajú rôzne postavy. Archeológovia, speváci, sultáni a dokonca sochy či smiešni maskoti vás zoberú na cestu za objavmi a poznaním hradov, zámkov, veží, katedrál, chrámov a labyrintov. Preto je každý príbeh iný – môže byť poetický, rozprávkový či dokonca technický. Po ceste sa dozviete o dávnych legendách a mnohých ďalších zaujímavých faktoch! Vedeli ste napríklad, že Big Ben ukrýva tajnú väzenskú celu? Tak na čo čakáte? Otvorte túto knihu a vydajte sa na dobrodružnú cestu po stopách svetových pamiatok!

diy sveta

Podivuhodné zvieratá

Ako už určite viete, naša planéta Zem je domovom veľkého počtu druhov stvorení. Mnohé z nich sú všeobecne známe, iné menej. Spolu s priateľským prírodovedcom, ktorý ťa bude v tejto knihe sprevádzať, spoznáš niektoré z tých najnezvyčajnejších! 

Všetky vyzerajú podivne. Niektoré sú zábavné, iné zasa desivé alebo také nezvyčajné, že sa budeš čudovať, ako vôbec prežijú. 

Údiv, nadšenie, znechutenie alebo strach. To sú len niektoré z emócií, ktoré pocítiš pri stretnutí s týmito neobyčajnými, krásnymi alebo desivými zvieratkami. 

Všetky sú však bezpochyby úžasné!

Keď sa na ne naučíš pozerať vedeckým okom, oceníš ich výnimočné vlastnosti. Určite ťa prekvapí to množstvo podivných stvorení, ktoré žijú v tvojom okolí!

pod zvie

Svet v číslach

Ste pripravení na záplavu čísel, šokujúce skutočnosti a údaje? Svet v číslach vám poskytne množstvo zábavných a nečakaných informácií o zvieratkách, jedle, móde, pirátoch, planétach, histórii aj o pokladoch.

Každá strana je plná fascinujúcich údajov, ktorými môžete ohromiť svojich kamarátov. Či už si budete náhodne vyberať tie najlákavejšie informácie, alebo budete čítať každú stranu až do konca, určite sa dozviete plno zaujímavostí, ktoré vás jednoducho dostanú!

svet v cisl

Veľká kniha mýtov

V krásne ilustrovanej knihe sa stretnete nielen s bohmi a hrdinami, ale aj so zvláštnymi mytologickými bytosťami, akými sú napríklad Sirény, kyklopovia, kentauri a Harpyje. Objavíte plno dobrodružstiev, niekedy aj trochu desivých.

Vďaka dobre napísanému textu a farebným zábavným ilustráciám si každú stránku skutočne užijete. Spoznáte silné aj slabé stránky bohov, triky, ktoré slávni hrdinovia používali a premyslené postupy, ako poraziť strašné obludy. Dozviete sa tiež najlepšie spôsoby, ako sa stretnúť a spriateliť s bájnymi bytosťami!

vel kni mytov

 

Ako sme sa práve presvedčili, knihy pre deti, to je svet zábavy, dobrodružstva a poznania. Vyberte svojim deťom knižku, ktorá ich nadchne a nenásilne podporí ich rozvoj. 

Pamätáte si ešte na svoju prvú knihu? Alebo na prvú knihu, z ktorej vám čítali vaši rodičia? 

Musia to byť krásne spomienky. Tak prečo to nedopriať aj svojim deťom? 

Podobné články