TIPY ako vyrezať Halloweensku tekvicu.

Thumbnail
Kategórie:

Chcete si s deťmi vyrezať dokonalú strašidelnú tekvicu a aby aj čo najdlhšie vydržala? Prinášame vám návod ako na to 🙂

Pri vyrezávaní tekvice je dobré zvoliť ostrý nôž, ktorý si ľahko poradí aj s detailami a na vydlabanie veľká lyžica s ostrým okrajom. Deti vám môžu pomôcť s nakreslením motívu na tekvicu, podľa ktorého budete vy následne vyrezávať. Je vhodné pri tom použiť fixky, ktoré sa dajú ľahko zotrieť vodou. Tekvicu vydlabte lyžicou. Odoberte aj z dužiny, pretože tá má neskôr tendenciu plesnivieť. Hrúbka steny by mala ostať asi 1,5 – 2 cm. Príliš úzka stena sa rýchlo „zošuverí“ a hrubá zasa splesnivie.

Ak chcete aby tekvica vydržala dlhšie krásna a svieža, nezabudnite:

1. Vyrezanú tekvicu opláchnuť

Nielen pleseň, ale aj zoschnutie a „zošuverenie sa“ tekvice dokáže znehodnotiť vaše dielo. Preto vyrezanú tekvicu opláchnite vodou, aby ostala dlho svieža.

2. Namočenie do sódy

Lepšie ako opláchnutie vodou je ponorenie tekvice do sódy na 8 hodín. Potom ju už len stačí každý deň pokropiť.

3. Silica gél

Určite poznáte vrecúška s granulami proti vlhkosti a plesniam.Proti splesniveniu tekvice vyskúšajte polepiť vnútro granulami silice a pre zachovanie sviežeho vzhľadu tekvicu každý deň zvonku pokropte.

4. Lak na vlasy

Niektorí zvyknú použiť lak na vlasy, aby tekvica ostala svieža. Vyskúšať to môžete, ale táto metóda nepatrí medzi osvedčené.

5. Vazelína

Vyrezaná tekvica sa zvykne tiež potrieť zvnútra vazelínou, ktorá má na jednej strane zafixovať sviežosť tekvice, zároveň má zabrániť tvorbe a šírenie plesne.

Takto ošetrená tekvica by vám mala vydržať za oknom až 1,5 týždňa 🙂

Vyrezávaniu zdar 🙂

Podobné články