Tip na miesto, kde sa príroda stretáva s umením: Schaubmarov mlyn

Thumbnail
Kategórie:

Miest, kam vybehnúť s deťmi v okolí Bratislavy, nie je nikdy dosť. Jedným staronovým je Schaubmarov mlyn, na okraji Pezinka, cestou na Pezinskú babu.

Patrí medzi pár zachovaných mlynov, kde si pozriete pôvodnú mlynársku technológiu, dozviete sa veľa o mlynárstve a živote mlynárov. Okrem toho je tu aj galéria výtvarného umenia – mlyn je totiž súčasťou Slovenskej národnej galérie. Dokopy ponúka program pre všetky deti aj pre dospelých, ktorí chcú poznávať, objavovať či tvoriť.

Schaubmarov mlyn nie je len historická budova, ale aj malebný vidiecky dvor a ovocný sad. Na dvore sa deti môžu vybehať už teraz a v priebehu jari a leta bude sprístupnený aj sad, v ktorom pribudne viac ako 30 ovocných stromov a asi 100 kríkov.

Mlyn je otvorený pre verejnosť od štvrtka do nedele. Kedykoľvek prídete, môžete si vychutnať prehliadku mlynárskej expozície, ktorá nadchne deti aj dospelých. Dve nedele v mesiaci môžete deti zobrať na keramický workshop „Po uši v hline“ alebo na spoločný program „Rodinné koliesko“. Na prvom sa deti priučia základom modelovania, na druhom deti a rodičia spolupracujú a venujú sa rôznym tvorivým aktivitám, ktoré súvisia s umením, ročnými obdobiami či s mlynom. Program vždy kombinuje vzdelávacie, výtvarné i pohybové úlohy tak, aby deti bavili počas celých 2 hodín.

Aktuálne informácie o dianí v Schaubmarovom mlyne sa dozviete na www.sng.sk/pezinok.

Podobné články