TIP na darček: detská encyklopédia ZEM

Thumbnail
Kategórie:

Táto encyklopédia prináša zaujímavé údaje, prehľadné mapy, názorné ilustrácie a úžasné fotografie, vďaka čomu je hodnotným sprievodcom po našej planéte pre každého malého zvedavca.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/17532109/zem-detska-encyklopedia.jpg

 

Ak máte zvedavé deti, alebo ich potrebujete zabaviť, máme pre vás úžasný tip. Práve vyšla ZEM – detská encyklopédia, v ktorej sa tiež dočítate, prečo dochádza k zemetraseniam či k búrkam takým silným, že môžu zničiť budovy. Nájdete v nej informácie o mineráloch, aktuálne údaje o všetkých krajinách sveta či informácie o ich kultúre. Viete, prečo sa striedajú ročné obdobia? Ktoré mesto leží v najvyššej nadmorskej výške a či na dne oceánov existuje život?

 

Táto encyklopédia prináša zaujímavé údaje, prehľadné mapy, názorné ilustrácie a úžasné fotografie, vďaka čomu je hodnotným sprievodcom po našej planéte pre každého malého zvedavca. Vyše 300-stranová ZEM – detská encyklopédia mapuje planétu z viacerých hľadísk – od jej jadra po vonkajšiu atmosféru, od severného pólu po južný a od prírodných javov až po dôsledky ľudskej činnosti.

Naša Zem je totiž čosi celkom nezvyčajné. Z plynných látok a skalných trosiek, ktoré kedysi vírili okolo horúcej hviezdy, sa vyvinula na živú planétu, ojedinelú v slnečnej sústave.

Cirkulujúce vzdušné prúdy v atmosfére prinášajú nad pevninu vlahu, ktorá v podobe dažďa vsakuje do pôdy a podporuje rast rastlín. To je nezvyčajný jav neuveriteľnej zviazanosti života, vďaka ktorej je Zem taká jedinečná. A my ako súčasť tohto života sme výdatnou mierou prispeli k zmene vzhľadu našej planéty.

 

Obdarujte svoje deti jedinečnou encyklopédiou ZEM – detská encyklopédia, ktorá je vďaka vydarenej kombinácii pútavých obrázkov s výstižných textov dobrým sprievodcom pri poznávaní toho, ako sa naša planéta Zem správa a aký vplyv na ňu má ľudská činnosť.

 

Kniha je prehľadne rozdelená na časti Planéta Zem, Horniny a minerály, Voda, Podnebie a Počasie, Život na Zemi, Svet ľudí, Mapy svetadielov a Údaje o krajinách. Na konci knihy nechýba slovník a register pre lepšie vyhľadávanie.

Dozviete sa všeličo o kolobehu vody, ako sa lámu vlny, aké typy oblakov poznáme, aký je život v púšťach, aký má vplyv znečisťovanie a klimatické zmeny.

Podobné články