Terry Pratchet a jeho Čarovné práva

Thumbnail
Kategórie:

Aj dievčatá majú právo čarovať!

Aj dievčatá majú právo čarovať! Úžasná Plochozem od kultového autora Terryho Pratchetta pokračuje prvou časťou podsérie Čarodejky.
Sú tu Čarovné práva.

Do Horných Prtiencov prichádza staručký mág, aby podľa tradície odovzdal čarodejnícku palicu práve narodenému ôsmemu synovi ôsmeho syna. Akosi však pozabudne overiť pohlavie novorodeniatka.

V malej, nenápadnej dedinke tak vyrastá Eskarina, dievča s nevysvetliteľnými schopnosťami, ktorú sa miestna čarodejnica rozhodne vziať do neslávne známej metropoly Ankh-Morpork na Neviditeľnú univerzitu. Čisto mužský svet akademickej mágie tak čaká nejedno prekvapenie…

Čarovné práva je teda prvá kniha o plochozemských čarodejkách z pera Terryho Pratchetta! A je to nesmierne zábavné a bizarné fantasy pre mladých. Ak bežne nečítate Pratchetta, možno chvíľku trvá, kým si zvyknete na jeho štýl písania…no potom je to jazda, ktorá stojí za to. Pratchettovský humor je legendárny a tento príbeh vás opäť vezme do detstva. Užijete si cestovanie, úžasné postavy a očarujúci príbeh, v ktorom sa Terry hrá so slovíčkami, vetami a vytvára neopakovateľný príbeh.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš.

Sir Terry Pratchett je okrem iného autorom mimoriadne úspešnej série Plochozem, ktorú tvorí 41 románov. Bol držiteľom Carnegieho medaily a britská kráľovná Alžbeta II. mu udelila rytiersky titul za „služby v oblasti literatúry“.
Pratchett žil v Anglicku a v roku 2015 zomrel vo veku 65 rokov.

Podobné články