Terka je chorá, potom lyžuje a teší sa na Vianoce 

Thumbnail
Kategórie:

Nádherná séria o kamarátke Terke pokračuje novými príbehmi!

Príbehy malej Terky, ktorú si obľúbili deti na celom svete, pokračujú tromi novými časťami. Nádherné knižky pre najmenšie deti, od 3 rokov. Práve škôlkari majú radi príbehy z každodenného života, v ktorých sa píše o situáciách a veciach, ktoré sú im blízke, zažívajú ich a bezprostredne sa ich dotýkajú.
Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

Terka je chorá
V tomto jesenno-zimnom období nič nezvyčajné. Aj vaše deti možno posmrkávajú, kašľú, bolí ich hrdielko.
Ani Terka sa necíti dobre: bolí ju hrdlo, neustále kýcha a dokonca jej nechutí ani najobľúbenejšie jedlo. Keďže mama musí odcestovať na školenie, doma s ňou a jej bračekom ostane ocko. A navyše dostane Terka večer horúčku!
„Terkino čelo je horúce. Ocko prinesie teplomer, ktorý ukazuje 38 stupňov! Terka je naozaj chorá. A práve teraz! Želá si, aby sa vrátila mama. Plače, lebo ju bolí hlava, kašle a navyše jej chýba mamička. Ocko si Terku privinie k sebe a utešuje ju…“
Ocko si však, našťastie, poradí. Zájde s ňou k lekárovi a pre istotu aj babka pomôže, aby sa Terke čo najskôr uľavilo.

Terka oslavuje Vianoce
Hoci výklady obchodov už blikajú vianočnou výzdobou, do sviatkov je ešte ďaleko. Terka si nekonečné čakanie kráti vyrábaním vianočných ozdôb a prechádzkami po trhoch s mamou a bračekom. Dokonca si vyrobí adventný kalendár.
Už sa nevie dočkať prekvapení pod stromčekom! Veľmi si želá najmä jeden darček… ktovie, či je naozaj pravda, že vianočné želania sa plnia? Terka očakáva Štedrý večer v riadnom napätí.

 

Terka sa učí lyžovať
Terka je veľmi šťastná: s rodičmi cestuje do hôr na lyžovačku.
„Skoro ráno sa vydávajú smerom do hôr. Cesta v napratanom aute trvá celú večnosť. Terka každú chvíľu vyzvedá, kedy tam už budú. Kým zazrela hory, stihla si vypočuť takmer celé dve cédečká. Ale ešte nie sú na mieste, dozvedá sa od mamy. Napriek tomu ocko na chvíľu zastane, pretože Terka musí ísť na záchod. S mamou potom hrajú hru o autách. Na obed si urobia prestávku v motoreste. Za volant si teraz sadá mama a ocko oddychuje. Terka znovu počúva svoje rozprávky a odrazu zaspáva. Keď sa zobudí, sneží…“
Celé to má však jeden háčik: Terka sa ešte nevie lyžovať. Našťastie však existujú lyžiarske školy a rodičia ju do jednej zapíšu. Terka stretne nových priateľov a nakoniec sa naučí aj lyžovať…

Séria o Kamarátke Terke je mimoriadne vydarená. Teraz má už 15 knižočiek, ktoré sú malé, obsahujú milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky. V Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.

Podobné články