Tárajko a Popletajka spievajú v novej pesničke na vážnejšiu nôtu

Thumbnail
Kategórie:

Videoklip k pesničke Čarovný strom natočený v lone nádhernej slovenskej prírody vás dostane.

Na svete je nová detská pesnička, tentoraz s výnimočným posolstvom. Animačnou, no zároveň osvetovou formou má pesnička motivovať nielen ich najmenšie publikum, aby ochraňovali našu prírodu, ale tiež upozorniť na neuvážené rúbanie stromov v našich lesoch. V pesničke s názvom Čarovný strom sa skrýva silný príbeh o tom, ako sú stromy pre život na zemi nepostrádateľné, a prečo ľuďom nesmie byť správanie voči prírode ľahostajné. Práve naopak.

Detská skladba Čarovný strom vznikla v apríli 2019 ako záverečná pieseň nového divadelného predstavenia Tárajka a Popletajky. Autormi skladby sú Lucia Černáková, Róbert Černák a Marek Vozár.

„Našou snahou bolo vytvoriť jedinečný hudobný odkaz pre všetky deti, rodičov a verejnosť na Slovensku. Preto v pesničke Čarovný strom spievame o tom, prečo musíme všetci viac chrániť to najdôležitejšie, čo na našej planéte máme – prírodu. Chceme tým motivovať najmä najmladšie publikum, aby sa k prírode správali úctivo a s láskou,“povedal jeden z autorov pesničky Róbert Černák, deťom známy najmä ako Tárajko.

Videoklip sa nakrúcal v oblasti Vysokých Tatier, v troch nádherných prírodných lokalitách, akými sú Podbanské, Lopušná Dolina a obec Gerlachov pod Tatrami.
Na výrobe videoklipu sa spolupodieľalo 30 ľudí vrátane 10 detí, ktoré sa popri natáčaní príjemne vyšantili v prírode, ktorá im znenazdajky pripravila počas natáčania jedno nemilé prekvapenie. V polovici mája tu nečakane nasnežilo. Neodradilo ich teda od dokončenia videoklipu ani 2-dňové prerušenie, či nízke teploty vzduchu, čo skôr považovali za znamenie prírody.

„Príroda nám dáva jasne najavo, že jej kúzlo sa môže začať vytrácať. Prírodu síce človek nestvoril, no výrazne prispieva k jej ničeniu. Mali by sme si to viac uvedomovať a začať svoje chyby naprávať. Musíme naše deti učiť prírodu vážiť si a chrániť ju. Keďže veľa cestujeme po Slovensku, vidíme, ako rýchlo miznú naše lesy naprieč krajinou. Rozhodli sme sa preto aj my prispieť k osvete oslovením najmladšieho publika a samozrejme i uvedomelých rodičov s pesničkou Čarovný strom. Všetkým nám predsa záleží na tom, aby naše deti mali šancu na zdravý, dlhý a plnohodnotný život,“dodala Lucia Černáková, deťom známa ako Popletajka.

V súťaži môžete vyhrať tieto ceny: Unknown

 

Podobné články