Tajomné kráľovstvo

Thumbnail
Kategórie:

Nový príbeh o troch kamarátkach, ktoré zachraňujú Tajomné kráľovstvo.

Ellie, Summer a Jasmina sú najlepšie kamarátky. Jedného dňa našli čarovnú skrinku, ktorá ich preniesla do iného sveta. Do Tajomného kráľovstva. A stalo sa to v správnej chvíli – kráľovstvo totiž bolo v nebezpečenstve.

Tak sa začala nová detská séria Tajomné kráľovstvo od Rosie Banksovej. V prvej knihe Kúzelný palác naše tri kamarátky prežívali prvé chvíle v nádhernom kráľovstve. Zlá kráľovná tam niekde poskrývala šesť nebezpečných bleskov, ktoré môžu zničiť nielen plánovanú oslavu narodenín, ale ohroziť celé kráľovstvo.
Summer, Allie a Jasmine sa našťastie podarí odhaliť jeden z bleskov, zachránili oslavu a šťastne sa vrátili domov.

Teraz sa opäť vydávajú do Tajomného kráľovstva. Zlá kráľovná Zášť ukryla totiž aj v Údolí jednorožcov jeden zo svojich bleskov. Ak dievčatá niečo nepodniknú, celý čarovný svet zaplavia stovky nenásytných húseníc, ktoré všetko zničia.
Dokážu zvrátiť nebezpečenstvo a pomôcť krásnym jednorožcom?

Vstúpte opäť do čarovného sveta, v ktorom hrajú hlavnú rolu tri kamarátky a ich neuveriteľné dobrodružstvá.

Prečítajte si úryvok z novinky Tajomné kráľovstvo – Údolie jednorožcov:

Ellie so Summer pomohli Jasmine nájsť tri najtučnejšie húsenice a odniesli ich k stánku s melónmi. Húsenice boli už také obrovské, že každé z dievčat unieslo len jednu, a boli odporne slizké!
„Fujha!“ odfrkla si zadýchaná Ellie, keď svoju ťažkú húsenicu zložila na miesto.
„Už to chápem, Jasmina. Tie húsenice slizom pokryjú zem, a búrkoví raráškovia sa na nej pokĺznu!“
„Skvelý nápad,“ ozvala sa nad nimi Trixi. „To sú cukrové melóny. Sú také sladké a dobré, že im húsenice nedokážu odolať!“
A veruže nedokázali. Len čo si tie sladučko vyzerajúce cukrové melóny všimli, pažravo sa k nim priplazili a zanechali za sebou klzké cestičky.
„Dobre, vyhrali ste,“ zakričala Jasmina na raráškov. „Tak my vám tie húsenice dáme. Prosím, vezmite si tieto!“

Podobné články