SÚŤAŽ: Strávte noc v LEGO House

Thumbnail
Kategórie:

Celý zážitok v LEGO House odštartuje už 24. novembra, kedy šťastných výhercov privíta Jamie Berard, design manager celej LEGO Group.

Komunitná platforma Airbnb je taktiež známa svojimi nevšednými súťažami s názvom „A Night At…“, vďaka ktorým ľudia strávili noc medzi žralokmi, na Drakulovom hrade alebo v Abbey Road Studios v Londýne. A ak ste milovníkom stavebnice LEGO, potom je ďalšia takáto nevšedná noc práve pre vás. Takí ľudia totiž majú práve možnosť prespať až medzi 25 miliónmi LEGO kociek. Takáto úctyhodná súprava ovládla celý dom v dánskom meste Billund, ktoré je kolískou tohto celosvetového fenoménu.

Celý zážitok v LEGO House odštartuje už 24. novembra, kedy šťastných výhercov privíta Jamie Berard, design manager celej LEGO Group. Najskôr si užijú spoločný obed, ktorý si sami zo stavebnice poskladajú a „objednajú“, z kuchyne ho potom donesú dvaja priateľskí roboti – samozrejme z lega. Po obede nasleduje prehliadka celej tejto pozoruhodnej rezidencie, ktorá je ukážkou toho, že LEGO nie sú len kocky, z ktorých môžete tvoriť, na čo si spomeniete.

V dome totiž okrem milióna kociek narazíte napríklad na Experience Studio, kde si budete môcť natočiť vlastný krátky film napríklad v štýle LEGO Batmana, technicky zdatných zase poteší laboratórium so všetkými dielikmi potrebnými na zostavenie ideálneho robotického auta. Rodičov zas bezpochyby nadchne nostalgická cesta históriou tých najikonickejších setov v múzeu LEGO History.

Je otázkou, či sa niekomu pri toľkých možnostiach, ako dať priestor kreativite, vôbec bude chcieť spať. Aj tak sú ale súčasťou domu dve spálne. Asi ale ani netreba hovoriť, z čoho je vybavenie tejto izby postavené – či už ide o stolné lampičky, budík, televíziu, „plyšového“ medvedíka, rozprávkové knihy a podobne. Toto všetko je o niečo hranatejšie ako to, na čo sme vo svojich domovoch zvyknutí. A aj keď sa uvelebenie sa v bázene plného LEGO kociek nezdá ako najpohodlnejší nápad, nemusíte sa obávať – po farebných snoch ako všadeprítomné kocky sa vám z pohodlného matracu bude vstávať len ťažko.

Navyše sa nemusíte báť, že by vám čokoľvek chýbalo ku vašemu pohodliu, ďalší nábytok si totiž môžete bez problémov postaviť. A keďže všetci dobre poznáme tú bolesť po šliapnutí na maličkú LEGO kocku, odporúčajú sa nosiť leguvzdorné papuče.

Jamie Barard: „Som úprimne zvedavý, čo výhercovia v našom dome vytvoria, čo to urobí s ich predstavivosťou – majú tu k dispozícii v podstate neobmedzený počet všetkých možných dielov, čo môže byť na jednej strane určitým spôsobom zväzujúce, na tej druhej tu človek dostane priestor k vytvoreniu niečoho duchaplného a zmysluplného. Verím, že pobyt tu dokáže inšpirovať k veľkým veciam každého – ja sám som inšpirovaný vždy, keď sa tu ocitnem.

James McClure, generálny riaditeľ Airbnb pre Britániu a Škandináviu: „Cieľom Airbnb bolo vždy ponúknuť magické a nezabudnuteľné zážitky z ciest. Ťažko si predstaviť kúzelnejší moment, ako noc v úplne novom dome z Lega, iba so svojimi najbližšími. Je to splnený sen pre každého milovníka LEGO a ja úprimne pochybujem, že sa tu niekto počas tej noci vyberie spať. Je tam toho totiž toľko na objavovanie.“

Ako súťažiť?

Ak sa chcete súťaže zúčastniť, navštívte stránku s ubytovaním v LEGO House priamo na Airbnb. No a súťažná otázka je naozaj jednoduchá: „Keby ste vy a vaša rodina mali nekonečnú zásobu LEGO kociek, čo by ste z nich postavili?“. Vašu vysnenú „stavbu“ popíšte a odošlite do ôsmej hodiny rannej 17. novembra, maximálne použite 550 znakov. Viac informácií už ale TU.

Podobné články