Sú drevené hračky vhodným darčekom?

Thumbnail
Kategórie:

Detské izby sú preplnené hračkami rôznych farieb a tvarov a, priznajme si to, deti si preto hračky často nevážia.

V dnešnej dobe deti väčšinou netrpia nedostatkom. Detské izby sú preplnené hračkami rôznych farieb a tvarov a, priznajme si to, deti si preto hračky často nevážia. Zahrajú sa s nimi pár dní a potom zapadnú prachom. O to viac by sme sa mali zamyslieť pri výbere narodeninového, či vianočného darčeka. Prvou otázkou by malo byť, či hračku dieťa potrebuje. Ak uznáme, že áno, tak by to nemala byť hračka prvoplánová, ale rozvážne vybraná. A mala by spĺňať niekoľko dôležitých kritérií.

V prvom rade by to mala byť hračka, ktorá napomáha zdravému vývoju dieťaťa. Môže ísť o rozvoj jemnej motoriky, správneho držania tela, logického myslenia, kreativity a predstavivosti, estetického cítenia alebo lásky k prírode. Možnosti sú široké. 

Hračky by mali byť ekologické a zdravotne nezávadné. Myslime pri ich kúpe na životné prostredie a veďme k tomu aj naše deti. Skúsme dbať na to, aby boli hračky vyrobené z prírodných materiálov, ktoré sú príjemné na dotyk. Musia zároveň spĺňať tie najprísnejšie normy a štandardy.

Ideálne je, ak vieme hračku využiť aj ako interiérový doplnok alebo nábytok. Vtedy môžeme hračku využiť aj my dospeláci, keď už omrzí naše deti. 

predajna-bratislava-bababyvilage.sk-hravydetskyobchod-1

Všetky tieto kritéria v sebe spájajú práve drevené hračky. Už naši starí rodičia sa hrávali s drevenými koníkmi, ťahali drevené káričky a strieľali z drevených prakov, lukov či kuší. Takže ide o hračky overené časom. Sú ekologické a zároveň rozvíjajú zdravý vývoj dieťaťa. Či už je to jemná motorika bábätka (drevené hryzátka a hrkálky), kreativitu a predstavivosť starších detí (rolové hry – rôzne drevené kuchynky, predajné pultíky, garáže,…) alebo ich logické myslenie (rôzne drevené hlavolamy, vkladačky). Celá rodina sa môže zabaviť pri drevených stolových hrách (krásne drevené človeče nehnevaj sa, šach, pexeso). A parádnym darčekom je napríklad drevená balančná doska, ktorú využijú deti na cvičenie, ako servírovací stolík pre bábiky, ako kresielko aj ako podstavec, ak na niečo nevedia dočiahnuť. 

Parádny výber krásnych a kvalitných drevených hračiek nájdete aj v našom e-shope www.babyvillage.sk alebo v kamennej predajni #hravydetskyobchod na Tomášikovej ulici v Bratislave, kde si okrem hračiek môžete zaobstarať aj detské topánočky, keďže priestor zdieľame s www.jezkobezko.sk.

little-dutch-speelgoed-keuken-3jr-6-600x600

Podobné články