Šťastné mamy vychovávajú šťastnejšie deti

Thumbnail
Kategórie:

Šťastná mama je plná rád, ktoré potrebujete práve vtedy, keď neviete, ako ďalej.
Každej mame sa zíde.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/82599094/stastna-mama.jpg

 

Som šťastná, že mám deti? pýta sa v úvode autorka. Pravdaže! Zbožňujem ich viac ako čokoládové bonbóny kombinované s Orlandom Bloomom (to sú ale obrazy!:)). Ale stala som sa šťastnejšou, odkedy mám deti? Hmm, to je iná vec.

Deti nám prinášajú nesmiernu radosť, o tom niet pochýb. Ale materstvo samotné – zničené šaty, chlebíky bez kôrky, potreba hodiny itešovať šesťročnú dcérku, ktorá plače, lebo staršia sestra jej povedala, že všetci máme v sebe kostry – to niekedy spôsobuje, že šťastie pripomína zlaté jabĺčko na vrchole vysokého stromu: vždy žiariace, ale na zbláznenie nedosiahnuteľné.

 

Novinka Šťastná mama je doslova nabitá tipmi, vďaka ktorým sa nám uľaví a uľahčí. Autorka Meagan Francis, matka piatich detí, vám spolu s kolektívom z časopisu Parenting odhalí desať prekvapujúco jednoduchých tajomstiev ako sa stať šťastnejšou mamou.

Ak ste matkou, viete, čo potrebujete. A presne o tom píše vo svojej knihe Šťastná mama. Tento vtipný a rozkošný návod ako byť šťastnou matkou vám ukáže tú správnu cestu, ktorou sa treba v materstve uberať.

 

Buďte šťastná hneď teraz.
Nie až keď deti vyrastú a hypotéka bude splatená.

 

Vedeli ste, že priemerní rodičia sú o 7% menej spokojní, ako ich bezdetní rovesníci? Mnohí rodičia uvádzajú, že sa cítia šťastnejší pri nákupoch v potravinách, ako keď sú vonku s deťmi. Pritom existuje množstvo mám, ktoré skutočne milujú svoje deti…ale nemajú rady svoj vlastný život. Kniha Šťastná mama to chce zmeniť, pretože naozaj platí, že šťastné matky vychovávajú šťastnejšie deti.

 

„Šťastná mama je plná rád, ktoré potrebujete práve vtedy, keď neviete, ako ďalej.
Každej mame sa zíde.“
Jenna McCarthy, autorka The Parent Trip (Výlet do rodičovstva)


Viac o novinke Šťastná mama.

Podobné články