Štartuj! Letný tábor Automobilová JUNIOR akadémia 2019 má voľné posledné miesta.

Thumbnail
Kategórie:

Automobilová JUNIOR Akadémia 2019 je letný denný tábor organizovaný Zväzom automobilového priemyslu SR pre žiakov z okolia Bratislavy a Trnavy. Zatiaľ čo Trnava je už vypredaná, v Bratislave sú voľné už iba posledné miesta.

Zoznámenie sa s výrobou áut 

Počas piatich dní plných zaujímavých a užitočných informácií s Automobilovou JUNIOR Akadémiou (AJA) sa mladým otvoria obzory v technických smeroch. Čakajú ich prednášky na Strojníckej fakulte STU, ale aj exkurzie priamo vo výrobnom závode Volkswagen Slovakia.  Vďaka nim majú žiaci základných škôl vo veku 12 až 16 rokov možnosť naštartovať svoju budúcnosť už teraz.

Posilnenie vzťahu detí a mladých k technike

Denný tábor spája zábavnou formou teóriu s praxou. Letná tematická akadémia je postavená na zážitkových aktivitách a jej ambíciou je aj podporiť konkurencieschopnosť priemyslu a záujem o  štúdium technických odborov. Kapacita 80 žiakov na AJA v Bratislave sa napĺňa veľmi rýchlo, ostalo už iba pár voľných miest.

Foto1

Veda a adrenalín

Účastníkov letného tábora čaká Zážitkové centrum Aurélium, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Plánovaná je aj návšteva Slovakia Ring, profesionálneho motoristického areálu s automotodrómom. Deti sa môžu tešiť na adrenalínovú jazdu na offroadovej dráhe a pripravená je aj 3D prehliadka, množstvo vedecko-technických hier a zaujímavosti z vedy a techniky.

Jazdy na elektrickom aute

„Účastníci AJA budú mať vo Volkswagen Slovakia unikátnu príležitosť podrobne sa zoznámiť s elektrickými vozidlami. Počas prehliadky závodu sa dostanú do zákulisia výroby elektrických áut a zároveň sú pre nich pripravené zážitkové jazdy na Volkswagen e-up!,“ približuje program AJA Lucia Kovarovič Makayová, hovorkyňa Volkswagen Slovakia, a. s.

Foto2

Diplom o absolvovaní akadémie

O akadémiu majú záujem dievčatá aj chlapci. Vďaka bohatému vzdelávaciemu a zážitkovému programu sa zahrajú na vysokoškolských študentov s indexom na zaznamenávanie absolvovaných prednášok a aktivít. Celá akcia sa zakončí slávnostnou promóciou, kde žiaci dostali diplom o absolvovaní akadémie. Rezervujte si posledné miesta na webe ajakademia.sk.

foto 3

Podobné články