Spoznávajte Slovensko – Poprad a okolie ponúkajú mnoho zážitkov

Thumbnail
Kategórie:

Blíži sa čas dovoleniek, ktoré sú úspešné najmä vtedy, keď si ich vopred do detailov naplánujeme. Môžete zvoliť aj spontánnu dovolenku bez bližšej prípravy, ale na výletoch s deťmi sa to často nevypláca. Prečo sa vybrať do Popradu a čo ponúka okolie?

Tatry ako hlavný poznávací bod

Tatry si za svoju históriu vyslúžili mnoho prívlastkov. Sú jednoznačne klenotom slovenských veľhôr, na ktorý hrdo poukazujeme. Tatry sú ideálne miesto, ako spoznávať krajinu a prírodu s vašimi deťmi.

Dnešné deti je náročné zaujať, získať si ich pozornosť na dlhší čas na tom istom mieste. V prípade, že sa rozhodnete pre dovolenku na Slovensku s deťmi priamo v Tatrách, prípadne v Poprade, neobmedzuje ju len na túry a výhľady.

Viete, že hlavným znakom rodinných dovoleniek je multifunkčnosť? Dokážeme s nimi zotrvať dlhšie aj na jednom mieste, ale musí ísť o rekreačne, športovo a zábavne všestrannú lokalitu. Za tú považujeme aj Poprad a jeho okolie.

Prečo práve Poprad?

Poprad je kľúčovým miestom na zahájenie rodinnej dovolenky pod Tatrami. S týmto miestom sa viaže množstvo tatranských túr, ale ako turistická lokalita sa každou sezónnou inovuje. Dôkazom toho sú tipy na výlet v Poprade a jeho okolí, kde prevládajú hry, zábava, vzrušenie a adrenalín.

Dovolenka v stredisku Aquacity Poprad

Aquacity Poprad je športovo-rekreačné stredísko, kde si vaše deti prídu na svoje. V aquaparku nájdete veľké množstvo vonkajších a vnútorných bazénov, toboganov a iných vodných atrakcí. Na svoje si môžu prísť aj rodičia, ktorý môžu zvoliť oddych, aký potrebujú či už ide o kúpacie, športové, wellnes alebo skrášľovacie vyžitie, ktoré si môžete užívať počas celej doby návštevy. Aquacity Poprad ubytovanie ponúka najmä v blízkom okolí, kde sa môžete ubytovať rôznych v penziónoch a hoteloch, prípadne si môžete vybrať iné možnosti ubytovania, napríklad apartmán alebo chatu.

Ide o obľúbené rodinné ubytovanie, kde vyhovejú požiadavkám dospelých a najmenších. V niektorých ubytovacích zariadeniach môžete naraziť aj na výhodné pobytové balíčky, vďaka ktorým sa stávajú luxusným wellness pobytom.

Ako sme spomínali, na dovolenke s deťmi by sme sa mali vyvarovať spontánnym, neplánovaným akciám. V Aquacity Poprad to neplatí, keďže akcie a podujatia sú prispôsobené detskej zábave s možnosťou animátorskej výpomoci – vo víre zábavy vejú letné šaty pre dievčatá a chlapci „naprávajú širáky“. Naopak, akcie pre dospelých sú neraz príjemnou motivačnou až náučnou chvíľkou, ktorej nechýba šťavnatý úsmev.

Čo ďalej vidieť v Poprade? Pokiaľ máte radi históriu, jednou z mestských častí Popradu v ktorej sa nachádza aj spomínaný aquapark, je Spišská Sobota, ktorá disponuje bohatou históriou pôvodných meštiackych domov, s monumentálnym kostolom sv. Juraja s hlavným oltárom od Majstra Pavla z Levoče. V blízkosti je renesančná zvonica a ďalšie odkazy na dobovú krásu, ako napr. mierka na obilie v parku, kde sa pravidelne konali trhy alebo pamätná tabuľa na dome, ktorý navštívil Matej Korvín.

Priamo v Poprade tiež môžete navštíviť Tatranskú galéria a Podtatranské múzem.

Kam vyraziť v okolí?

Medzi obľúbené rodinné zážitky v Poprade a okolí patrí najmä návšteva nedaľekých Tatier, na ktoré je krásny výhľad počas celého pobytu v meste. Obľúbené trasy pre rodiny s deťmi ponúka napríklad prechádzka k Popradskému plesu v Mengusovskej doline či návšteva Zeleného plesa. Obľúbená je tiež prechádzka na Hrebienok, odkiaľ môžete pokračovať na ďalšie chaty, ako napríklad Rainerová chata, prípadne pokiaľ deti majú dostatok síl, môžete navštíviť aj chatu Zámkovského.

Za dobrodružstvom odchádzajú už aj rodiny s malými deťmi do Važeckej jaskyne, ktorá je vzdialená približne 20 minút autom, so vstupom priamo na parkovisku pri celkovej dĺžke prehliadky cca. 25 min. – pýši sa atrakciou sochy medveďa hnedého v blízkosti s nenáročnými lesnými chodníkmi, rekreačnými a hubárskymi zároveň. Aj o tom je Poprad a jeho okolie!

Zdroj obrázku: Michal Kolcun / Shutterstock.com

Podobné články