ŠPORTOVANIE DETÍ JE PRIORITA

Thumbnail
Kategórie:

Šport a pravidelný pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života všetkých generácií – od dospelých až po najmenších.

BRATISLAVA – Šport a pravidelný pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života všetkých generácií – od dospelých až po najmenších. Žiaľ, možností na športové vyžitie detí je minimum. Spoločnosť Be Cool, ktorá na Slovensku organizuje sedem významných bežeckých podujatí vrátane ČSOB Bratislava Marathon, preto prichádza už s druhou športovou akadémiou pre deti pod názvom Be Cool Sport Kids Academy. Otvoria ju v  novembri v novom obchodnom centre Bory Mall na okraji Lamača.

 

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/75904804/sportkidsacademy-1.jpg

 

 

„Prvú akadémiu sme otvorili vlani v októbri v OC Retro v Ružinove. Keďže o naše športové kurzy bol veľký záujem, rozhodli sme sa naše aktivity rozšíriť aj do OC Bory Mall,“ hovorí Peter Pukalovič zo spoločnosti Be Cool. „Náš dlhodobý zámer je pritiahnuť deti a mládež k športu, lebo práve šport má pozitívny vplyv na ich zdravý vývoj.“

 

Be Cool už od svojho vstupu na scénu masových behov v roku 2006 podporuje športovanie najmenších. Detské behy sú súčasť bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon) už od jeho 1. ročníka v roku 2006. Napríklad vlani štartovalo 1450 detičiek a okrem toho ešte aj 126 drobcov – lezúňov. Na tohtoročnom premiérovom ročníku Detského nočného behu Rexík súťažilo 401 šarvancov.

 

„Deťom sa v rámci našich kľúčových bežeckých podujatí venujeme dlhodobo a koncepčne. Snažíme sa u nich prebudiť záujem o behanie a šport všeobecne. Behy a súťaže sú ideálna motivácia, keďže súťaživosť je pre deti prirodzená,“ hovorí Peter Pukalovič.

 

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/75904804/ilustracne-foto-2.jpg

 

 

V Be Cool však myslia aj na deti, ktoré z rôznych zdravotných dôvodov behať nemôžu. V rámci projektu Deti deťom putujú peniažky vyzbierané zo štartovného v detských behoch každoročne Združeniu na pomoc detskej onkológii pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave na Kramároch. V posledných troch rokoch sa zakaždým vyzbieralo viac ako 5000 eur!

 

V spolupráci generálnym partnerom bratislavského mestského maratónu, ČSOB Finančná skupina, dáva spoločnosť Be Cool každoročne šancu zasúťažiť si aj deťom z detských domovov.

 

Za deväť rokov svojho pôsobenia v oblasti bežeckých a športových aktivít venovala spoločnosť Be Cool na charitu v rámci projektu Deti deťom dovedna vyše 27 000 eur a na jej podujatiach (ČSOB Bratislava Marathon a Detský nočný beh Rexík ) štartovalo spolu 7637 detí. Naozaj úctyhodné čísla!

 

POČTY ŠTARTUJÚCICH DETÍ NA PODUJATIACH AGENTÚRY BE COOL

DETSKÉ BEHY (ČSOB BRATISLAVA MARATHON)


2006                125

2007                202

2009                497

2010                832

2011                1164

2012                1284

2013                1287

2014                1576

SPOLU          7236


DETSKÝ NOČNÝ BEH

2014                401

Podobné články