SPORT KIDS ACADEMY OTVORILI ÚSPEŠNÍ OLYMPIONICI

Thumbnail
Kategórie:

Šport a pravidelný pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života všetkých generácií. Spoločnosť Be Cool, ktorá na Slovensku organizuje sedem významných bežeckých podujatí vrátane ČSOB Bratislava Marathon, preto prichádza už s druhou športovou akadémiou pre deti pod názvom Be Cool Sport Kids Academy.

SPORT KIDS ACADEMY OTVORILI ÚSPEŠNÍ OLYMPIONICI:

DANKA BARTEKOVÁ A PETER KORČOK

(agentúra Be Cool má v OC Bory Mall už svoju druhú detskú športovú akadémiu)

 


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/85965868/ska-klegr-korcok-bartekova-p-pukalovic-krst.jpg

FOTO: JÁN LUKY

 

 

BRATISLAVA – Šport a pravidelný pohyb by mal byť neoddeliteľnou súčasťou života všetkých generácií. Spoločnosť Be Cool, ktorá na Slovensku organizuje sedem významných bežeckých podujatí vrátane ČSOB Bratislava Marathon, preto prichádza už s druhou športovou akadémiou pre deti pod názvom Be Cool Sport Kids Academy.

 

Členka komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková spolu s predsedom Slovenského atletického zväzu (SAZ) Petrom Korčokom symbolicky dojčenskou vodou Rajec  pokrstili v novom obchodnom centre Bory Mall v Bratislave – Lamači novotou svietiace priestory Be Cool Sport Kids Academy Bory gym. Pri slávnostnom akte im asistovali bratia Peter a Jozef Pukalovičovci z Be Cool i managing director spomenutého obchodného centra Milan Klégr.

 

„Mnohí sa nás pýtajú, prečo detskú akadémiu otvárame práve v nákupnom stredisku, a prečo športové aktivity neorientujeme do telocviční či iných športovísk. Potrebu zriadiť podobné detské športové akadémie v obchodných centrách však priniesol život. Rodičia detí nejdú nakupovať predsa do telocviční, ale do obchodných centier. My im ponúkame možnosť neodložiť svoje ratolesti do pasívneho detského kútika, ale zveriť ich našim trénerkám a inštruktorkám, ktoré sa už postarajú o zmysluplné využitie času, počas ktorého rodičia vybavia nákupy,“ vysvetlil filozofiu projektu riaditeľ firmy Be Cool Peter Pukalovič.

 

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/85965868/ska-klegr-korcok-bartekova-p-pukalovic.jpg

FOTO: JÁN LUKY

 

 

Na jeho slová nadviazala Danka Barteková, ktorú idea Sport Kids Academy oslovila.

„Veľmi ma potešilo, že iniciátori vzniku športovej akadémie zamerali svoju pozornosť práve na deti predškolského veku. To je veková kategória, ktorej sme stále veľa dĺžni. Je síce dobre, že súčasné deti sa vedia perfektne hrať všetky možné hry na počítači, no je smutné, keď nedokážu urobiť bezchybný kotrmelec dopredu či dozadu. To nie je dobrá vizitka pre nikoho. Preto veľmi vítam úsilie zanietených ľudí, ktorí sa podujali naučiť malé deti kotrmelce, vštepiť im základy atletiky, ktorá je nosný pilier všetkých športov,“ povedala najmladšia členka MOV na otvorení akadémie  v OC Bory Mall.

 

Druhý aspekt, ktorý bronzová medailista z OH 2012 v Londýne v športovej streľbe vyzdvihla je, že idea detskej športovej akadémie korešponduje s myšlienkami MOV, ktoré boli nedávno zverejnené vo veľmi dôležitom dokumente MOV s názvom Agenda 2020. V ňom predstavitelia MOV vyzývajú národné olympijské výbory, aby pomáhali deťom už od útleho veku športovať a prostredníctvom športu pomohli vychovať zdravú a zdatnú generáciu mladých ľudí. Založenie detskej akadémie v bratislavskom nákupnom centre je jeden z receptov, ako tieto veľmi aktuálne odporúčania MOV uviesť do praxe.

 

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/85965868/ska-instruktorka-dieta-2.jpg

FOTO: JÁN LUKY

 

V podobnom duchu ako Danka Barteková prehovoril počas slávnostného krstu aj predseda SAZ a člen výkonného výboru SOV Peter Korčok, ktorý zdôraznil, že ľudia zo spoločnosti Be Cool na čele s bratmi Pukalovičovcami môžu byť príkladom nie iba pre slovenské atletické kluby, ale v konečnom dôsledku aj pre celý slovenský šport.

 

„Veľmi im držím palce, lebo takéto zmysluplné projekty ma oslovujú. Fandím im. Som rád, že Pukalovičovci ukazujú cestu, ako viesť deti k športu. Je to inšpirácia aj pre nás atlétov. My sme začali robiť niečo podobné pre deti školského veku, a verím, že postupne sa tieto aktivity odrazia aj na budúcom príleve mladých športovcov do našich klubov. A teraz nemyslím iba na atletické, ale aj v iných športoch. Veríme, že aj takéto zmysluplné projekty pomôžu presvedčiť kompetentných ľudí, že deti k športu treba systematicky viesť už od predškolského veku,“ zdôraznil predseda atletického zväzu Peter Korčok.

 

„Keďže náš hlavný zámer, s ktorým sme do tohto prostredia prichádzali, je ponúknuť iné nákupné stredisko ako sú tie okolo nás, koncept detskej športovej akadémie nám prišiel veľmi vhod. Aj vďaka nemu sme sa stali pravdepodobne jediným obchodným centrom v strednej Európe, ktoré má vo svojom objekte takúto akadémiu. Doteraz som sa s niečím podobným ešte nikde nestretol. Na ľuďoch z Be Cool si vážime, že svoj nápad dokázali zrealizovať v priebehu niekoľkých mesiacov. Pri spolupráci s nimi sme sa presvedčili, že svoje koncepty majú premyslené úplne do detailov, vedia, čo chcú dokázať. To je dnes veľmi vzácna vlastnosť,“ konštatoval Milan Klégr z OC Bory Mall.

 

„Záujem o športové krúžky v Bratislave je veľký, no je ich nedostatok,“ upozorňuje Peter Pukalovič. „Sport Kids Academy chce vyplniť túto medzeru. Výhodou našich kurzov je, že sú napojené na naše športové podujatia. Deti si tak aj v praxi môžu vyskúšať, čo natrénovali, ako sa zlepšili a porovnať sa s inými, pričom súťaživosť dodáva práve športu taký jedinečný rozmer. Navyše, na samotné tréningové hodiny sú naviazané i naše špeciálne športové kurzy – plavecký, lyžiarsky či letný športový, kde s deťmi už budujeme nadstavbu. Stále hľadáme partnerov, ktorých myšlienka detskej športovej akadémie a celkovo naša filozofia osloví. Keďže sme súkromná spoločnosť, akadémie fungujú na komerčnej báze. My si nemôžeme dovoliť suplovať v tejto oblasti štát, preto na všetko hľadáme prostriedky z vlastných zdrojov alebo z dotácií našich partnerov.“

 

Deti v Sport Kids Academy dostanú základnú pohybovú prípravu, tréneri ich naučia napríklad základom gymnastiky, hravou formou si budú môcť rozvíjať koordináciu pohybov či silu.

 

Všetky potrebné informácie o fungovaní Sport Kids Academy nájdete na stránke www.sportkidsacademy.sk

Podobné články